Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Kan det tenkes at det er fordi menn er mer direkte, og kvinner rører mer rundt grøten før de kommer til? Kvinner prater mer om følelser, menn sier ting som det er der og da. "Jeg føler meg ditt og datt" Hva med å bare si; jeg har smerte her og der Blir vanskelig for en lege å presisere på hva som kan være galt når de får svar som "jeg føler " enten så har man vondt eller så har man det ikke.
  3. White house reflecting pool pr idag. Blir det blankt vann i bassenget under trump? Eller skal det fremdeles være en sump? Hva med betong, problem løst.
  4. Helt enig. For denne paragrafen er der av én grunn: Hvis en kriminell blir avhørt, eller mindre formelt "spurt" av politiet om vedkommende har noe med en kriminell handling å gjøre, så kan vedkommende hvis han er tøff nok i trynet, lyve, uten andre konsekvenser enn straffen for selve handlingen. I dette tilfellet, så ga Hamse Ali, allerede på Legevakten, feilaktige og villedende opplysninger om kriminalitet som ikke fantes. Uten å være mistenkt eller siktet for noe som helst. Hamse Ali satte selv igang en politisak som ikke fantes. Det i seg selv er en kriminell handling, og beskyttes helt åpenbart ikke av retten til å "ikke forklare seg for politiet".
  5. Har ikkje ein konkret plan for pensjonsalder, men planlegg ein økonomi som kan la meg pensjonere meg tidlegare enn normal pensjonsalder om eg vil det. Blir 40 i år og starta med privat pensjonssparing i 2012 (indeksfond). Har hatt god avkastning på det, samt betalt ned lån og fått noko vinst på bustad, så eg er nøgd med dagens situasjon. Akkurat no sparer eg ingenting sidan eg jobber 50% for å få meir tid heime med born og familie. Har ein god pensjonsavtale i jobben, så om eg jobber fullt ut vil eg ha meir pengar enn eg har bruk for. Noko blir det alltids igjen til arvingane, men eg har ikkje noko plan om at det står store millionbeløp igjen. Ein veit aldri kva staten kan finne på med pensjonsordningar, men med eit større beløp i fond så er eg ikkje bekymra for å ha for lite. Me har ikkje ein standard der mesteparten av inntekta blir brukt opp, så eg kan fint klare meg med mindre når den tid kjem. Akkurat no går det meir pga. born, lån og hus.
  6. Smerteopplevelse er jo veldig individuellt, og skal definere helt lik smerte mellom to individ er jo teknisk sett helt umulig. I tillegg til dette er det jo store forskjeller både på kroppssammensetning,vekt og toleranse, alt dette spiller jo inn når det er snakk om hvaslags mengde og type smertestillende man skal ha. Dette gjør at jeg tar slike populærvitenskapelige studier med en stor klype salt. Om man føler seg nedlatende behandlet så er jo dette også et veldig svevende begrep i den grad at man både oppfatter og tar ting helt forskjellig fra person til person, noen flirer det bort og tar ikke seg selv så høytidelig mens andre er hårsåre og blir blodig fornærmet.
  7. https://www.nettavisen.no/nyheter/russisk-gass-101-politikere-krever-full-stopp-ved-dansk-verft/s/5-95-3156027
  8. Ja, nettopp. Det er til syvende og sist tilbud og etterspørsel som er den drivende faktoren.
  9. Tenker at 67 år er en passe alder for å pensjonere seg. Våren er dessuten en fin tid for å avslutte et begivenhetsrikt yrkesliv. Da har jeg gjeldfritt hus og hytte samt noen mill i bank/fond/ips. Sparer rundt 35% av utbetalt inntekt i dag og klarer med derfor fint med 65% i pensjon
  10. Kadyrov er visst i live på telegram 🤡 https://www.dagbladet.no/nyheter/voldsom-nato-trussel-apne-ild/84925390
  11. Spenstig tolking. Jeg kan ikke skjønne at dette skulle gjelde her. Tviler sterkt på at Høyesterett vil være enig.
  12. Det blir kun en påstand fra deg, milliarder er nok uenig med deg.
  13. Kjent nedlatende argumentasjon fra overlevende «rødstrømper» som beskriver fenomenet «manflue»….
  14. Mye salt er uheldig for området rundt også da. Ugressfrø kommer i luften, ugress blir det uansett. Hvis det ikke er mye hadde jeg tatt det mekanisk. Det beste du gjør er å rake over før du ser eller såvidt ser ugress om våren, da tar du knekken på mye.
  15. 1. Selv om folk ikke bor i pappesker her så er boligprisproblemet relevant både her, i USA og Sverige som noe av forskningen i videoen handler om. Det er et globalt problem. Det gjelder ikke bare hjemløse i USA, men også folk med vanlig inntekt. Ja, det er store geografiske forskjeller i USA, men det er det vitterlig i Norge også. Det er fullt mulig å få en innflyttingsklar enebolig for 0,5 mill noen steder i Norge, mens andre steder kan man glemme enebolig uten å passere det tidobbelte. Vi har fraflyttingsområder og vi har pressområder. Akkurat som USA. 2. Tja, nå har vi i hvert fall tre politiske partier som snakker om "den tredje boligsektoren" og hvordan subsidier til noen, skal løse problemet for alle. Eller som jeg nevnte i Tromsø, der noen av partiene og en overraskende stor andel av befolkninga i følge undersøkelser mener Airbnb er roten til alt ondt og at et forbud er en vidunderløsning. I Oslo tror overraskende mange at fortetting kombinert med struping av biltrafikken er det eneste rette. Dette er forklaringer som til dels bryter med de grunnleggende markedskreftene. En av mytene som ble slått i hjel: At det ikke går an å bygge seg ut fra problemene. Som forsåvidt er en gjenganger i politisk ganske røde Tromsø. Airbnb-grådighet/kapitalisme får skylda for alt ondt og at et forbud vil løse boligmangelen. Empirien viser at det ikke stemmer.
  16. https://www.vg.no/nyheter/i/7pBbJV/ny-heteboelge-rammer-europa dere lykke til
  17. Da fortsetter det i høyesterett... Hamse Ali blei dømd for falsk forklaring – no skal Høgsterett behandle saka – NRK Vestland
  18. Tro er mye mer enn utdaterte religiøse sitater. Bibelsitater er ikke annet enn mytiske mantraer som gjør at man slipper i resonnere rundt dagens realiteter. Bruk av bibelsitater kan sammenlignes med filosofering rundt navlelo….
  19. ok et oneklig svar ang sushi..... 30 sushi bet i dag, å 30 sushi bet i morgen, for 3 å 4 dag nei takk dårlig sushi. Fikk merket det en gang da ble 2 dager ikke 3 dag, jeg spiser ikke sushi 3 dag, jeg får i meg mye fisk da. For sanheten spiser aldri fisk da
  20. 100% enig med den. Mange folk ofrer helsen for jobb (skyldig der noe selv). Penger er moro, men helse er viktigst.
  21. SORRY NEI POTETGULL ER IKKE SUNT ER FETT SOM BLIR FRITERT DA SORRY NEI FOR POKKER ER USUNT
  22. Potetgull er og blir potet og det er jo sunt. Der minner jeg meg på å kjøpe grønnsaker til fredda`n, for jeg vil ha kokte sånne...det er jeg glad i.
  23. Tidligere samlet man både gamle frimerker og nye frimerker både fra bruk og som førstedagsbrev. Jeg var aktiv så dette vet jeg. Det er nå både færre samlere og langt mindre bruk av frimerker. Så selv om det fortsatt finnes frimerkealbum for gamle frimerker så er det meste av bruken forsvunnet etter at frimerker brukes langt mindre. Ja, før kunne den som mottok en melding fra en venn klippe ut frimerket fra brevet, legge det i vann for å løse opp limet og så sette det i et frimerkealbum. Dette er så godt som helt forsvunnet og meldingen plinger inn på mobilen. 136) Skjønnlitteratur på papir. Nå er lydbøker mye større... og gjett hvor man hører dem.
  24. I dag
  25. innrømmer heia england ELTBJLPRSGH
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...