Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Grunnen til at forventet levealder i dag er 82/85 år i motsetning til 70/73 i 1950 er alle de små skrittene i riktig retning. "Alle skal dø av noe før eller siden" høres ut som man har gitt helt opp å påvirke levealderen som om det er noe skjebnen har bestemt og man ikke har kontroll over. Det synes jeg blir veldig feil. Levealder er påvirbart. I tillegg til levealder synes jeg det er viktig å ta med gode leveår, altså fravær av alvorlig sykdom. Røykere har visst flere dårlige leveår enn ikkerøykere, til tross for at de lever kortere.
  3. Tenker nesten det er bedre om kongressen bare forholder seg passiv og at republikanerne ikke blir tvunget til å gi Trump offisiell godkjennelse for krigen, noe som vil gi han økte fullmakter.
  4. Jeg er glad for de nye retningslinjene. Det er mulig å jukse. Det er en god start å være enig om hva som er god folkeskikk her. Uansett tror jeg det er et godt råd å ikke skrive for langt hvis man ønsker at folk skal lese det.
  5. Usympatisk manager. Jeg vet ingenting om hvem han er som menneske utenfor banen/tv-produksjonen. Så jeg vurderer han som manager, og da er spillestilen en forlengelse av det kritieriet. Gabriel/Haaland-duellen for noen uker siden er et godt eksempel. Her har Gabriel blitt instruert i å destruere Haaland, og dommerne kjøpte det. Tja. Hvis det er det første trofeet på lenge kan jeg forstå at spillestil vil bli nedprioritert, men personlig er jeg opptatt av at mitt lag også spiller positiv fotball. Jeg skal tross alt se på disse greiene dag inn og ut.
  6. Noen få er kronisk veggtekst. Med ai blir mange det.
  7. @Sviskepott hvil du ha nakene damer
  8. Alle vil dø av noe får eller siden. De fleste av oss kreft eller hjerte-karsykdom. Spørsmålet er hvor tidlig man får det. Å røyke jevnt forkorter livet med rundt 10 år. Det er ganske mye. Det er omtrent like usunt som å ha BMI 35 (tallene spriker litt) Å drikke moderate mengder alkohol 5-10 enheter i uka er mye mindre farlig. Det reduserer livet 1/2 år. Det er mye viktigere å stumpe røyken enn å bli avholds. (Kilde AI søk. Det stemmer med det jeg har lest og hørt gjennom livet. F.eks at det er vanskelig å påvise statistisk at moderat alkoholforbruk er skadelig)
  9. @helsten2 Det kartet bør sees i sammenheng med diagrammet jeg postet for et har hakk lengre opp her. Prisene varierer med vanvittige ~7 kroner mellom topp og bunn i sentraleuropa i dag. De får betalt ~5,5 kr/kWh for å bruke strøm kl 13~15. De som har spotprisavtale kan tjene usedvanlig mye på å flytte forbruket i dag. Jeg tipper sånne prisvariasjoner vil framskynde overgangen til spotprisavtaler også for boligeiere. Mens spotprisavtaler dominerer i norden, så er det fortsatt ganske uvanlig for boligeiere i sentraleuropa. Tenk deg å eie et vanntårn i Tyskland i dag og bruke det til pumpekraft. I NO5 har man geografien til pumpekraft, men når prisene er paddeflate gjennom døgnet så er det ingen lønnsomhet i det.
  10. Dette minner meg om skoler som forbyr AI til hjemmelekser. Det kommer ikke til å fungere noe bedre her. Jeg kan for eksempel se en bruker som skrev 3 innlegg med 1200 ord iløpet av en halvtime, men AI dektektorer sier at innleggene var ikke skrevet med AI, så er innleggene hans ulovlige eller er de ikke? Problemet med wall of text eksisterte før AI, siden noen kopierte artikkeler direkte og presenterte det som sin egen tekst. TSP har allerede sagt at de ikke planlegger å håndheve det hvis noen bruker det til å forbedre språket, så hvorfor ikke endre regelen til at man ikke skal presentere andres tekst som sin egen?
  11. Takker, skal se litt på disse. Har du sett noe på kvaliteten på det som oversettes? Lite hensiktsmessig med noe som blir dårligere enn Google...
  12. Simen1

    Elbil-tråden

    Jeg ser det blir stadig mer plagsomt (plong) å eie ny bil og stadig dyrere. Alt fra ekstra tusenlapper for å deaktivere uønskede påtvungen funksjonalitet til abonnementer for å bruke bilens funksjoner. Som om det ikke var dyrt nok fra før med verditap. Dette føyer seg bare inn i rekka over grunner til å fortsette å kjøre halvgammel bil.
  13. Ned på havna Spist sushi skal ta en sushi bowl nå
  14. Så du skal daffe i senga å nyte livet DANSKEPØLSA
  15. Takk, her fant jeg hele infografikken og lista. Også verdt å merke seg: Pressefriheten i Ukraina har steget, mens den har sunket i USA. De har faktisk byttet plass. Ukraina har bedre pressefrihet enn USA. Nok en bekreftelse på hvor verden er på vei. Ukraina er den nye lederen av den frie verden. Skulle gjerne sett hele historikken per land hvert år, sånn som corruption perception index har. Også verdt å merke seg: Russland faller på lista og ligger nå i bunnslammet sammen med horrible regimer.
  16. https://khpg.org/en/1608815715
  17. Virker som en bra endring. Jeg har merket meg enkelte brukere som konsekvent svarer med kjempelange tekster som ofte bommer på tema, og inneholder mengder av linker og ‘bevis’ de tilsynelatende ikke har lest. Jeg mistenker da at mye av dette enten er ai generert eller at deler av jobben er det. Hvordan ser dere for dere å verifisere at det er snakk om AI generert innhold og hvor tenker dere grensen går for å bruke AI for å samle tekst og linker? Det er kanskje på siden av tema, men da forumet var plaget av konspirasjonsteoretikere (holocaustfornektere osv.) var en utbredt taktikk å overvelde motparten med ‘kilder’ som ikke sa det en hevdet eller var ekstremt tvilsomme. En del virker å bruke AI til å gjøre det samme nå. Tror dere dette vil fanges opp?
  18. Usympatisk spillestil er ikke det samme som usympatisk mann, og det at det er en så usympatisk spillestil er betydelig overdrevet, men greit nok, uansett så er spillestilen fremdeles ett resultat av hvordan lag ofte spiller mot oss, med 2 bakre femmere, det er helt naturlig at han finner løsninger på problemet. Å være god på dødball har aldri vært et problem med noe annet lag før Arsenal ble gode på det, da er det plutselig haramball, og se helt bort i fra det faktum at Gabriel faktisk er jævla god til å se løpene, og en jævla god duellspiller, uten den ekspertisen så hadde vi ikke hatt den samme mengden mål på dødball, Chelsea og Liverpool med Terry og Van dijk ble\blir hyllet for det, Arsenal blir kalt haramball. Ingen med vettet i behold bryr seg, det er jeg temmelig overbevist om at det er tilfelle i enhver supporter gruppe.
  19. Nja, jeg tipper han deltar via Max, på storskjerm, fra en bunker. TV-sendingene får nok tidsforsinkelse sånn i tilfelle det skulle skje noe. Backup med propaganda-fyllstoff om Stalingrad, heltemod og verdens beste militære utstyr. En informasjons-boble stadig færre tror på.
  20. Jeg ser PopOS fikk dårlig benchmark, men når jeg søker på ordet "issue" i artikkelen så er PopOS det eneste jeg ikke finner noe issue med. Da blir det fortsatt PopOS her.
  21. obygda

    Elbil-tråden

    Jeg tenkte at DERSOM en av disse 3 : Volvo Ex60, BMW ix3 eller Mercedes GLC ,virkelig leverte og fremstod som "veldig mye bil for pengene" så reiser jeg bort til en forhandler og skriver under en kjøpekontrakt på dagen! IX3 feiler med hardplast og billig følelse sett opp mot pris. Hjulstøyen er verre enn flere andre biler flere hundre tusen billigere (f.eks xpeng G6). Denne ligger høyest på min liste så langt, men den leverer ikke bra nok på pris sett opp mot "premium" følelsen man får av å kjøre den Volvo EX60 - de bare MÅTTE finne opp hjulet på nytt med nye håndtak - jeg vil ha vanlige håndtak Mercedes GLC - se testen over. (Feiler på flere områder - håndtaket er ett) Jeg må si alle disse 3 premium merkene ikke helt klarer å levere opp mot hva f.eks kina merkene leverer til en lavere pris. Det synes jeg er trist. Mulig det er like greit å vente på Sodium batteriebilene - da slipper vi i alle fall å tenke på redusert rekkevidde på vinter..Noen vil vel levere allerede dette året. CATL har jo startet produksjonen.
  22. Hvis man for eksempel tenker seg en bygård der det finnes en cafe, en bokhandel, og en frisørsalong, så ville jo dette i ugangspunktet være vanlig næringsdrift, og man måtte skatte av alle inntekter og all omsetning. Hvis man så snur seg litt om og registrerer det som i utgangspunktet er næringsvirksomhet som et religiøst samfunn, og fortsetter med de samme aktivitetene, så er det utøvelse av religion, og da er man fritatt for all skatt og alle avgifter, og er man mange nok så har man krav på statstilskudd. Man selger da ikke produkter og tjenester, man deler dem heller gratis, og så mottar man heller kollekt og gaver, som betaling. Dette gjelder jo likt med alle religøse foreninger. Så lenge som produkter og tjenester er "gratis" og betalingen mottas som "gaver" i stedet for "betaling", så er alt sammen skattefritt og avgiftsfritt. Men det er jo ikke helt 100% rett at de ikke betaler "skatt og avgift" for de betaler jo moms på varer og tjenester som kommer utenfra. Men hvs man skal drive en "business" som gir overskudd og gode inntekter, så kan det nok være at det er noe enklere å få til dette med registering som "religiøs forening" enn som "aksjeselskap"?!
  23. Jeg synes han er blant de verste på dette feltet. Hver gang jeg ser en Arsenal-kamp så virker det som om dommeren har skutt barna hans. Jeg vurderer han som manager, så hvis jeg finner spillerstilen hans som usympatisk så reflekterer det over på ham. Han er med på ta fotballen i en veldig kjedelig retning. Men hei, dere kan vinne de to største trofeene, så dere som tilhengere må vurdere hvorvidt den såkalte "haramballen" som barna kaller det, er verdt det eller ikke.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...