Gå til innhold

DDR2 istedet for DDR?


Eivor

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har ett par maskiner som bruker DDR minne. Da disse minnebrikkene er dyre i forhold til DDR2, så lurte jeg på om jeg kan kjøpe DDR2 minne i stedet for DDR. De går jo ned i samme sokkelen. Antar at jeg ikke får bedre ytelse enn det DDR minnet gir, men det spiller ikke så mye rolle.

 

Carola

Videoannonse
Annonse
Skrevet

DDR2 er selvsagt utrolig mye bedre...Mushkin brikker er å anbefale nå fortiden, utrolig billige...https://prisguiden.no/product.php?productId=89910

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Jeg tror heller ikke de passer i samme sokkelen, da det lille hakket på rammen står forskjellig i forhold til det i sokkelen.

Skrevet
Jeg tror heller ikke de passer i samme sokkelen, da det lille hakket på rammen står forskjellig i forhold til det i sokkelen.

De "passer" om man bruker rå makt. Har sett dette selv da jeg jobbet på serviceverksted.

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Det samme gjelder forøvrig prosessor-sokkler. :p

Skrevet
DDR1 har 184 pinner/kontaktpunkter og DDR2 har 240 . Sier seg selv at det ikke "passer".

Det er godt gjort å presse DDR2 ned i en DDR1 sokkel ...

Det går om man presser hardt nok. Var faktisk brennmerker på hovedkortet i den maskina jeg var ute for. Og (utrolig nok) funka ikke de minneportene lengre. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...