saimon Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 Palaen min er for øyeblikket i lvl 65, Her ser dere han <3 Vil jeg om jeg respeccer prot greie å tanke greit i instancer i min lvl? Har seff tenkt å bytte ut 2handeren med skjold, skal ha det fra voiden i tombs. vet ikke helt vilken 1hander, men ser resten greit ut? er usikker om jeg har for lite mana:s Hvis det ikke er bra nok, gi meg gjerne tips på lettskaffelig gear jeg kan få tak i
Be__bad Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 Du bør lese denne guiden (Denne pc'n linker ikke links ) http://forums.wow-europe.com/thread.html?t...296609826&sid=1 Står mye bra i forumets paladin tråd også, den er i sticky
-Markus- Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 gogo pala forums bare, alt du trenger som pala
Darth Kjell Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 Har aldri gjort noen instancer med en pala som tank, men ser for meg at det skal gå bra. Har gjort de fleste instancer i grupper som hadde arms/fury warriorer, og det gikk helt fint. En pala som faktisk er speccet for tanking bør gjøre det enda bedre. For øvrig kan det sies at Blizzard jobber med å gjøre palas til bedre tanker. Du kommer til å gå gode tider i møte.
EvenEleven Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 Virker som blizzard vil ta fra warrior jobben helt. Men forsatt booster de ikke dmgen. faen hva ender warr opp som? place filler i raid?
Keylar Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 (endret) Virker som blizzard vil ta fra warrior jobben helt. Men forsatt booster de ikke dmgen. faen hva ender warr opp som? place filler i raid? 9238063[/snapback] Ja for er jo så jalla farlig med fler klasser som kan tanke, er hardt nok å finne en tank om dagen om ikke bare 1 klasse skulle kunne gjort det. Slutt å sutre, warriors har en idiotisk bra scaling med gear. Season2 warriors lager grøt av alt. Klarer du ikke produsere bra nok dmg, så er det gearet ditt det ligger på. og ikke kom å si at en arena geared warrior ikke kan lage bra dmg. Den får du selge til sigøynere. Endret 8. august 2007 av Keylar
PcT Skrevet 8. august 2007 Skrevet 8. august 2007 s2 warrs lager minimalt med dmg iforhold til t6 warrs
Kombat-Kaare Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Virker som blizzard vil ta fra warrior jobben helt. Men forsatt booster de ikke dmgen. faen hva ender warr opp som? place filler i raid? 9238063[/snapback] Ja for er jo så jalla farlig med fler klasser som kan tanke, er hardt nok å finne en tank om dagen om ikke bare 1 klasse skulle kunne gjort det. Slutt å sutre, warriors har en idiotisk bra scaling med gear. Season2 warriors lager grøt av alt. Klarer du ikke produsere bra nok dmg, så er det gearet ditt det ligger på. og ikke kom å si at en arena geared warrior ikke kan lage bra dmg. Den får du selge til sigøynere. 9238304[/snapback] Enig, begynner å bli dritt lei av at warriors skriker med en gang posisjonen deres som "eneste" tank trues. Prester måtte dele healingjobben med 3 andre klasser, og til slutt fikk de en ekstremt god shadowspec i tillegg også. Hva er galt med at andre kan tanke? De fleste warriors jeg veit om hater faktisk å tanke, men når noen andre klasser ønsker å gjøre det, nei da skriker de opp med en gang.
bandreas Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Vi har en pala tank i guildet nå, elsker pala tanks Bare gi dem 5 sec til å få aggro, så er det bare å nuke på, aggro klarer man ikke å få! Warriors kan gå å legge seg, de er så overpowered at det ikke er måte på Men, on topic: Han pala tanken har "maxa ut" defence, 510 tror jeg er alt du trenger, og så trenger man litt +spelldmg så man raskere får aggro og beholder den. Palatanks gjør finfin skade i tillegg til å tanke (som tank vel og merke ) Men det er en skalering på hvilket gear du vil bruke av +spelldmg og +defence/blockrating/dodge osv som du nesten må kjenne litt på selv
Walts Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 490 er det man trenger for å være crit immune. Men problemet med pala tanks er jo at vi har mye mindre migration enn Feral druids og warriors, vi bygger mye raskere og bedre aggro enn druids og warriors, men vanskelig å få bra migration som paladin. Derfor vi som oftest passer best til trash/offtanking.. Men paladins er helt gull å ha gjorde alle mine 5 mans med en gruppe som var 1 prot pala, 1 holy pala (meg), shadowpriest (enda mer aggro for tanken), mage og rogue og må si det var konge
saimon Skrevet 9. august 2007 Forfatter Skrevet 9. august 2007 Men nå skal ikke jeg tanke raid Bosser, så urte på om mitt gear er bra nok for instancer som underbog og tombs, som ret har jeg så og si nul survivability:s 6.5k liv er rett og slett for lite med 6k armor til å tanke xD men vet ikke hvor mye dette har med specc og gjøre, lurer derfor på om det vil gå? prøvde litt tanking i lvl 60 da ejg kom til outlands, hadde ALT for lite survivability da:s men har jo bedre gear nå... Eneste jeg vet jeg MÅ bytte ut er jo våpenet, har det tanke sverdet lvl 66, Crystalblade of the draenei, og skjoldet fra Første boss i Mana Tombs, er det ingen på forumet som har vært prot pala og har litt erfaring om hva som trengs?
Jørgen Sørheim Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Har stort sett bare tatt instancer etter jeg rundet 70 med paladinen min, har bare fått positive tilbakemeldinger. Tok min første tur i Kara i går, offtanket Midnight og Moroes, healet på Maiden (og reddet MT med en velplassert LoH) og offtanket Romulo. I 5-manns går ting stort sett som smurt, AS er helt nydelig å pulle med, høy aggro med en gang, og det gir folk god tid til å sheepe/shackle. Av våpen er det +dmg-sverd du vil ha, av de tilgjengelige vil jeg si at Crystalforged sword er det beste. Kjøpte mitt for 75g, og i morges var det enda et på AH til 40g. Få det enchantet med +40dmg, så holder det lenge. +dmg gir deg høyere aggro. Før jeg fikk mitt, brukte jeg Mana Wrath (Calculator i Mech), og før det, Blade of Retribution (fra Terokkantuala-questen i Terokkar). Fine skjold.. Shield of the void, Wayward footman (BoE, billig på AH), Netherwing defender's shield (questreward i SMV, begynner med Mordenai på lvl70), Platinum shield of the valorous (førstebossen i SL, tar ikke lange tiden å farme) eller Aegis of the sunbird (Freywinn i Botanica). Block rate/value er prima saker. Andre enkle ting å få tak i: Myrmidion's headdress (questreward i SV) Devilshark cape (sistebossen i SV) Burnoose of the shifting ages (førstebossen i BM) Jade-skull breastplate (andrebossen i Mechanar) Timewarden's leggings (revered med CoT) Thalodien's charm (questreward for scryers i Netherstorm) Steam-hinge chain of valor (andrebossen i SV) Dath'Remar's ring of defense (sistebossen i Mech) Legguards of the resolute defender (questreward i Netherstorm) Dabri's enigma (questreward i Netherstorm) Andormu's tear (questreward for å klare BM) Thatia's Self-correcting gauntlets (Dahlia i Arcatraz) Figurine of the colossus (sistebossen i SH) Mye blockrating/value på tingene her, men det er kanonbra stats å ha i 5-manns. Skal du videre til heroics/Kara, bør du bytte ut en del block med dodge/parry, da mobs slår en del hardere her.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå