Gå til innhold

Holgers lille NTNU-tråd | *Se første post for spørsmål om hybel*


HolgerL

Hvilket sted tilhører du?  

1 457 stemmer

  1. 1. Velg ett av alternativene

    • Dragvoll
      254
    • Gløshaugen
      1019
    • Annet
      202


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som vet noe om linjeforeningsa spanskrøret? Er det noe som skjer før tirsdag/mandag?

 

=) +hvor skaffer en seg skrivebøker billig?

 

Kan ikke løse intergral siden jeg ikke har skrivebøker =(

 

Emo?

 

Til nye studenter (info fra spanskrøret)

 

Spanskrøret på Facebook

 

Skrivebøker kan kjøpes på SiT Tapir på Gløshaugen (steng i helgene) eller f.eks på Bunnpris, Rema1000, Nille etc.

 

Anbefaler forresten noe helt annet enn å løse integraler. Er du litt utadvent, kan du f.eks stikke på Bar Circus i Nordregate i kveld, der er det veldig lett å komme i prat med folk.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Noen fra Marintek her som vet hvilke bøker vi trenger det første semesteret? :yes:

 

Første semesteret hadde jeg disse bøkene:

Marintek: Marin teknikk intro/1 kompediet

Matte1: Calculus 1

ITGK: Innføring i informasjonsteknologi + 2 tillegghefter

Mekanikk1: Statikk

Skrevet (endret)

Bruker ca. 130 pr. dag i gjennomsnitt, men jeg kjøper ganske mye dyr mat. Det er sikkert mulig å klare seg på 30-40 kr. dagen i mat, men husk at kjøtt er dyrt.

Endret av operg
Skrevet

Man kan spise godt for 100 kroner dagen, om man er litt økonomisk anlagt og har fryser. Man kan spise anstendig for halvparten, om man ikke er kresen. Under det begynner man fort å nærme seg usunt uansett hvordan man spiser.

Skrevet

En ting som er viktig hvis man vil spare penger er å unngå å spise på campus så mye som mulig. I fjor spiste jeg frokost/lunsj på campus, og da var jeg vel oppe i 170-180 kroner dagen. I tillegg til at det er dyrt å spise på campus er maten som SiT serverer definitivt ikke noe å skryte av.

Skrevet

Okey, flere eksempler på hva man kan få for 100 kr:

2,5 kg smør/margarin

10 poser saus-pulver (ja, saus er faktisk dyrt)

et par kilo ris eller pasta

en kilo pålegg (f.eks ost eller skinke)

to liter olje

7 kg gulrøtter

5 kg epler

6 kg bananer

6 isbergsalater

Skrevet

Takk for veldig mange svar :) Tenker at jeg skal prøve å bruke ca. 500 kroner i uka. På den måten får jeg okei mat og bruker ikke altfor mye penger. Men budsjettet kommer sikkert til å sprekke, helt garantert.

Skal prøve å ha med matpakke siden det er både billig og ofte sunnere enn det man får kjøpt ;-)

  • Liker 2
Skrevet (endret)

kloffsk:

Ja. Eller to varme måltider. Eller en middag på relativt billig restaurant.

 

Det betyr at det koster mye å kjøpe ferdiglaget mat i forhold til å kjøpe råvarer og lage maten selv.

Endret av Iver_j
Skrevet

Det går uansett mye mer penger enn du tror. Plutselig så skal du ha en kaffe, en brus, en is, lang dag på skolen sånn at du ikke får mekka mat hjemme osv. Har du fryser så kan du kutte matutgifter MYE. Vi har ikke fryser i vår studentbolig og med det så blir det mye svinn. Kan ikke fryse brød, kan ikke kjøpe kvanta av kjøttkaker og kyllingbryst uten å måtte spise alt på 2 dager osv. Dine 500 kr per uke kan kanskje dekke mat men du får problemer om du skal presse inn alt det andre du trenger på kjøkken, bad osv.

 

Det er dyrt.

Skrevet

Nå er jeg også NTNU-student, og jeg bare antar man legger til fag og studieretning etter at man er kommet i gang med studiene (eller i hvertfall møtt opp til registrering første dag). Tidligere har dette vært klart da jeg godkjente utdanningsplanen. Er dette korrekt?

Skrevet

Det går uansett mye mer penger enn du tror. Plutselig så skal du ha en kaffe, en brus, en is, lang dag på skolen sånn at du ikke får mekka mat hjemme osv. Har du fryser så kan du kutte matutgifter MYE. Vi har ikke fryser i vår studentbolig og med det så blir det mye svinn. Kan ikke fryse brød, kan ikke kjøpe kvanta av kjøttkaker og kyllingbryst uten å måtte spise alt på 2 dager osv. Dine 500 kr per uke kan kanskje dekke mat men du får problemer om du skal presse inn alt det andre du trenger på kjøkken, bad osv.

 

Det er dyrt.

 

Jepp. Vi skal snart få fryser da, så da blir det sikkert litt bedre. Er også så heldig at jeg er fra regionen så kan få hjemmebakt brød og syltetøy av snille foreldre ;-) Det hjelper også på.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...