Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

UPC lanserer 4 Mbit!


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

eg må oppgradere uansett, trenger uploaden så sjukt mykje

 

Det eg ikkje fatter er at dei tilbyr så lusen upload, 1mbit up for den prisen hadde vore meir fair.

Skrevet

Uploaden er litt kjip ja... Hadde gjerne ofret 1 Mbit inn for mere upload. Samtidig så er ikke uploaden kjipere enn det mange ADSL leverandører har på sine tilsvarende abonnement. Med NGT som et unntak.

 

Catch selger f.eks. 3000/512 ADSL for 899,- per/mnd med 1 års binding... selv om Catch som ISP selvføgelig ikke kan sammenliknes med UPC...

 

Er allikevel glad for at det er mere fart i vente! :yes:

Skrevet

hmmmm...var litt drøy pris ja.... Skulle heller ønske de kunne gi mer upload til en liten tilegg i pris. Velvel.... nå kommer forhåpentligvis ADSL2 innen noen måneder som knuser dette både på pris og hastighet. http://www.digi.no/php/art.php?id=112818 UPC skal vel suge saften fra beinet før man må tenke andre prisklasser..... (Håper jeg (Vi)..... :D )

Skrevet
4Mbit SDSL til 800 måneden, you wish.

 

Eksempel: Catch SDSL 1024\1024 koster 998 i måneden.

Trenger ikke være SDSL da

LYSE klarer å levere 10mbit download\upload til cirka samme pris.

 

Ingenting er da umulig :thumbup:

Skrevet
4Mbit SDSL til 800 måneden, you wish.

 

Eksempel: Catch SDSL 1024\1024 koster 998 i måneden.

Trenger ikke være SDSL da

LYSE klarer å levere 10mbit download\upload til cirka samme pris.

 

Ingenting er da umulig :thumbup:

Lyse kjører på fiber. Det er grunnen til at de kan levere så høye hastigheter

Skrevet (endret)

hastigheten stopper vel på 50Mbit\s. Sitter på ei UPC (chello plus) linje, etter at de fikk fiksa linja, for 6 måneder eller noe sånn, så har den vært utrolig stabil. Er bare en gang den datt ut i noen sekunder. Bor i kristiansand btw.

Endret av andesam
Skrevet
Er ikke UPC fiber da? Hva er det egentlig?

UPC leverer gjennom samme linjer som kabel-tv om jeg ikke tar helt feil..

Jeg har Chello Plus, men jeg tviler på at det blir noen oppgradering her i huset med den prisen...

Skrevet (endret)

Jeg har 2mbit linja fra UPC, og den er, tro det eller ei, meget stabil. UPC sliter nok med et dårlig rykte fra "gamle dager", men jeg kommer nok til å vurdere den 4mbit linja.

 

:xmas:

Endret av ElNino
Skrevet
hastigheten stopper vel på 50Mbit\s. Sitter på ei UPC (chello plus) linje, etter at de fikk fiksa linja, for 6 måneder eller noe sånn, så har den vært utrolig stabil. Er bare en gang den datt ut i noen sekunder. Bor i kristiansand btw.

Enig, etter at jeg byttet til Plus (2048/384) og det Motorola SurfBoard modemet har linjen fungert utmerket!! Virker veldig stabil, og har ikke opplevd nedetid enda... noe som står i sterk kontrast til da abonnementet ble tegnet for noen år siden.

 

Hastigheten er også mere eller mindre så lovet. Ligger tett oppunder 2 Mbit, så alt i alt er jeg rimelig fornøyd!

 

Skulle dog gjerne ha sett at de gav litt mere båndbredde på uploaden, gjerne 1 Mbit+... vet at det ikke står på kapasitet i nettet, for der har de ganske heftig kapasitet. Tror også de kunne ha beholdt og kanskje fått en del prosumer kunder på det.

Skrevet

Leste forresten i en artikkel i Digi.no at de (UPC) lover at det kommer enda raskere linjer fremover... Noen som har noe mere info om dette? Kanskje noen med en fot inne i Tech eller Support hos UPC? :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...