Gå til innhold

Film til å skremme vettet av min mor...


LarZen

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har tips til en skikkelig skummel film? Har prøvd å få min mor skremt i lang tid men alt preller av som ingenting. Siste vi så var IT. Den satt ho å lo under "skumle" perioder.. Og den var jo strengt tatt ikke noe skummel...

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Hva med noe som omhandler utenomjordisk liv slik som The Thing (1982) eller oppfølgeren fra 2011. Men denne filmen biter sikkert ikke på moren din, hvis hun er slik som meg at hun rett og slett har vanskeligheter for å føle frykt og bare ler eller smiler, der du egentlig skal bli skremt:)

Endret av OmniStat
Skrevet

 

Blair Witch Project

:nei:

 

 

Du anbefaler Sinister og 1408, og samtidig rister på hodet av Blair Witch Project? 

 

73e.gif

  • Liker 2
Skrevet

Jeg blir aldri skremt av film.

Jumpscare spesielt har absolutt null virkning.

 

Allikevel....

Den første "paranormal activity" når hun blir dratt ut av senga... Filmen i seg seg er dritdårlig og jeg har derfor ikke sett oppfølgerne men den hadde scener som funka.

Jeg slo på lyset...

 

 

 

Men som isbilen sier - om man ikke tillater seg å leve seg inn i filmens atmosfære så vil man mest sannsynlig ikke bli skremt og ha en dårlig filmopplevelse uansett sjanger.

Skrevet

Hey folkens!

 

Flere tips her som jeg skal sjekke. Når det kommer til lyd og da høy lyd. Så er ikke det noe som fungerer heller. Billige jump scares fungerer ikke. Er ei tøff eldre dame det her...hehe. 

Skrevet

Har sett den 3-5 ganger årlig de siste 10 åra, og den blir bedre og bedre for hver gang.

 

Men det er fremdeles dødsfestlig at du anbefaler Sinister og 1408. Blir litt som å riste på hodet av at noen anbefaler Dumb and Dumber til en som vil ha en morsom film, også selv anbefale Jack and Jill og Little Nicky.

Skrevet (endret)

Kjempefestlig ja. Tydeligvis veldig subjektive innlegg fra deg når det gjelder favorittfilmen din.

 

Hersketeknikker kan du for såvidt legge fra deg, det bidrar ikke noe serlig

Endret av Jokerjævel
  • Liker 3
Skrevet

The Conjuring er ikke nødvendigvis den skumleste, men en ekstremt bra skrekkfilm.

Om du vil ha jumpscares er det ikke mangel på det i Drag me to Hell.

The Thing er foreslått tidligere. Egentlig en kultfilm så mulig den ikke appelerer til henne/deg.

Insidious er også verd å få med seg.

Om hun ikke er kjent med Alien (de originale filmene) så kan disse være verd å prøve.

 

 

Som også nevnt er det noen som ikke ønsker å leve seg inn i filmens atmostfære, og derfor automatisk syns alt i sjangeren er "dårlig".

Jeg har noen kamerater jeg ser et par skrekkfilmer med i løp av året. De fleste av oss nyter dette og har evnen til å leve oss inn i filmen, selv om ingen av oss egentlig er "redde". Han ene har derimot avgjort på forhånd at filmer skal man ikke bli skremt av, og alt er falskt og kunstig, så alle filmer er like dårlige.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...