Gå til innhold

Wheeljack

Medlemmer
  • Innlegg

    6 081
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    2

Alt skrevet av Wheeljack

  1. Mener å ha lest et sted at Netflix ville ha et "stort" navn, og sånn sett var jo Joel Kinmaman et godt valg siden han både er nordisk og har internasjonal annerkennelse. (Men igjen, samme kan sies om en del danske skuespillere) Hvorfor det er så mange svenske med veit jeg ikke, men kan være så enkelt som at for alle andre enn skandinavere så snakker alle sammen "nordisk" og det får være godt nok. 😜 Kelly Gale (som spiller Maya Ek) er gift med Joel Kinmaman, det har sikkert også vært med på å påvirke castinga.
  2. Det reiser jo da neste spørsmål. Hvordan, med 100% sikkerhet vite at noe er AI og hvor går isåfall grensa? Hva med korrektur? Vil det være AI? Noen skriver bedre enn andre. Hvordan skille AI fra noen som bare skriver godt f.eks? Jeg har blitt beskyldt for å bruke AI siden jeg har en tendens til å bruke - i formuleringene mine. Det finnes innleveringer fra 7.klasse på 90-tallet hvor jeg har brukt sånne. Grunnen til at jeg spør er at dersom det skal kunne håndheves som en regel, så lurer jeg på hvordan mods kan være sikre på at en eventuell regel om AI faktisk er brutt.
  3. Av nysgjerrighet... hvordan mener dere retningslinjene må "tilpasses AI" og hvordan har dette isåfall tenkt å bli håndhevet? Er ikke noen blodforkjemper av AI, men heller ingen som har lagt verktøyet for hat. Alt til sitt bruk liksom, men syntes temaet er interessant. Hvor går grensa for hva som er "innafor" å bruke AI til og ikke.
  4. Tja... når Diablo IV alene raka inn over en milliard dollar i 2024, så tviler jeg litt på den påstanden.
  5. Du kommenterer nå i tråden som heter nettopp "Bør KI-genrerert innhold forbys?" 😉
  6. Hører bare bra ting om Jellyfin, så om det skulle være av interesse, så ville mene det er verdt å sjekke ihvertfall.
  7. Altså, jeg bryr meg ikke personlig og gjør heller ingen innsats for å boikotte noe som helst (bortsett fra å forstatt ikke benytte produkter og tjenester jeg allerede ikke benytter), men siden den tråden liksom skal være om å boiktotte USA og amerikanske produkter så tenkte jeg det var verdt å nevne for dem som går all-in for å ikke røre noe som helst med USA. Man støtter forsatt selskapet ved å benytte tjenestene deres, selv om man ikke betaler noe direkte.
  8. Plex er også amerikansk bare FYI, hvis poenget er å boikotte USA mener jeg.
  9. Og hvordan har du tenkt å bevise det? I form av en banbar regel mener jeg? Og hvor går grensa for hvor "fort" det er tillat å skrive på et forum i den grad det blir en håndhevbar regel ut av det? Det er det som er poenget mitt. Rein copy/paste av vegger av tekst gidder ikke jeg lese heller og jeg engasjerer meg ikke med brukere jeg mistenker benytter LLM'er til å svare meg, men det er min egen måte å stenge ute sånne på. For at den slags bruk skal forbys som en regel, mener jeg at det må kunne pekes på konkrete ting som gjør det et regelbrudd.
  10. Men hvordan med 100% sikkerhet vite at et innlegg er produsert med LLM? "Jeg bare ser det" er helt greit for å danne seg en personlig mening og velge og ignorere noen, men jeg mener at en magefølelse ikke er godt nok for et forbud. Det må være noen faste, lett håndhevbare regler. For moro skyld tok jeg et av mine tidligere innlegg i den tråden her, kjørte det gjennom Claude og ba den om å vurdere om innlegget mitt var AI-generert. Den var bare 70-80% sikker... Det var ikke akkurat et innlegg jeg la sjela mi i med tanke på hverken med tanke på grammatikk eller ordvalg heller.
  11. Er vel bare å la vær å engasjere med det som du anser som "AI-innhold" så vil problemet dø ut av seg sjøl. Hvis noen bruker AI til å lage poster, som andre svarer på og deltar i så er det jo fortsatt aktivitet. Anser ikke noen som genererer postene sine med LLM'er hverken mer eller mindre irriterende enn kverulanter som kun er ute etter å vri på ord for å "vinne" en poengløs debatt på et anonymt diskusjonsforum. Jeg ignorerer sånne, og det er for meg ikke noe problem å gjøre om noen bruker LLM'er til å lage like irriterende innhold heller. Som det het så godt på diverse forum på 2000-tallet; "Don't feed the troll" - det gjelder fortsatt i beste velgående. Det kan også være en vanskelig regel å overholde. Hvordan vite, med 100% sikkerhet, at noe er LLM-generert med mindre dem som benytter sånt er helt åpen om det. Og hvem gidder vel å være det dersom det bryter reglene?
  12. Veldig godt poeng syntes jeg. Det er ikke få ganger Vancouver eller Chicago har vært "New York". Er ikke lommekjent noen av stedene så jeg legger ikke så veldig merke til det. For å ta et annet norsk eksempel (som ikke er Oslo), så blei serien Rådebank spilt inn i områdene der jeg vokste opp og jeg la veldig godt merke til snarveiene som blei tatt og lokasjoner som liksom skulle være visse avstander fra hverandre. Det ødela imidlertid ingenting for meg, så mer på det som en litt artig detalj, men historien blei fortsatt like godt fortalt og jeg levde meg like mye inn i den.
  13. Er både enig og litt uenig i det der. På en måte så blir jeg dratt litt ut av det når en samtale høres opplest ut. Flyt, tonefall, ordvalg osv. Når man vet innerst inne at ingen snakker sånn, så forsvinner litt av realismen og dermed også innlevelsen for min del. Det er nettopp "øh" , små pauser, varierende tonefall, ordvalg som benyttes i tale osv som gjør at ihvertfall jeg får en bedre seeropplevelse. Når det er sagt så er jeg enig i at å ikke få med seg hva som blir sagt er verre enn at det høres "falskt" ut. Legger ikke så godt merke til det på andre språk, selv om det samme garantert forekommer i like stor grad der også.
  14. W11Debloat pleier jeg å bruke. Tar for seg det meste. Win11Debloat-GitHub
  15. Tre uker etter resten av verden fikk jeg også sett Harry Hole. Har ikke lest noen av bøkene (enda), men jeg likte det jeg så. Noe som irriterer meg litt med norske filmer og serier er at jeg hører så altfor godt at noen bare leser en replikk fra et manus. Det er en ordflyt, ordvalg og uttale som høres ordentlig opplest ut og det ødelegger litt innlevelse for min del. Legger ikke sååå godt merke til det når handlinga foregår på et annet språk, så likte at det var en del svenske skuespillere med. Med den lille kritikken bak meg så hadde jeg ikke mye vondt å si om serien. Likte den for det det var og håper at det kommer mer fra den kanten.
  16. Sponsorblock. Brukerstyrt riktignok, men den funker fjell for mye.
  17. Så med andre ord; den eneste som mener dette er feilprisa er deg? Ikke engang butikken hevder at varen er feilprisa. "uforventa lav" er ikke det samme som "feil"
  18. Hvor har du det fra at varen er feilprisa? Det er ingen parter som har påstått dette, ikke engang Multicom.
  19. Anbefaler ikke denne i det hele tatt. Fikk beta men da jeg spurte om jeg skulle spise potetgull eller ostepop i kveld så sa den bare frekt at jeg burde ta en løpetur istedet? WTF?!?
  20. Syntes det er litt bra at du gidder å ta den papirmøllekampen jeg egentlig. Vil ikke kalle det vanskelig å bare be om at en avtale som er inngått blir overholdt etter gjeldende lovverk. Jeg hadde ikke orka (sikker ikke mange andre heller), og jeg tror det er nettopp det Multicom regner med i sånne tilfeller som det her.
  21. Det er derfor sånne ratings ikke fungerer og burde egentlig byttes til et liker/liker ikke. Skalaen er for stor og blir for sjeldent benytta. Blir ofte sånn "Denne likte jeg. 10/10" eller "Denne likte jeg ikke 1/10" Om noen ikke likte noenting. Ikke musikk, ikke produksjon, ikke skuespill så er det ikke feil å gi en score på 1. Det er tross alt en subjektiv mening.
  22. Jeg sa ikke opp noenting. Hadde fortsatt NextGenTel, dem la ned broadpark domenet sitt. Det var varsla lenge.
  23. Jeg også hadde email fra NextGenTel (en broadpark-adresse) som blei sletta for en del år tilbake. Var varsla i lange tider og jeg gadd ikke betale ekstra for å beholde den.
  24. Der ligger jo litt av problemet med sånne rating-systemer. Der hvor du ikke mener at en serie fortjener en score på 9.5 basert på at den har mange episoder du ikke ville gitt mer enn 6-7, så er det andre som mener noe helt annet. Ingen av dere tar feil, og ingen av dere har rett. Succession har 8.8 - Jeg klarte ikke mer enn to episoder og basert på at jeg aldeles ikke likte hva jeg blei presentert så ville ikke jeg gitt den noe mer enn 3, kanskje 4 for å annerkjenne produksjon og skuespill. Men sånne lave karakterer, kombinert med andres høye karakterer er hva som gir et snitt. Det er da et flertall som likte Succession, kontra dem som ikke likte den som igjen da resulterer i 8.8.
  25. Plot og skuespillere har såklart mye å si, men jeg har null problemer med å se en Statham-film med 6-ish for eksempel. Jeg veit hva jeg får. Da jeg så "The Meg" så hadde den en karakter på 5.5. Jeg blei underholdt, men jeg forventa heller ikke noe dypttenkende (pun intended) og reflekterende som satte meg ei en eksistensiell filosofikrise heller.
×
×
  • Opprett ny...