All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Den eneste måten å endre lederskap i demokratier er å overbevise de som støtter disse lederne at de ikke fortjener å bli støttet. Trump støttere som reiser til Norge og som ser hvor bra en kan ha det med et annet politisk syn kan påvirkes sterkt hvis noen vennlige nordmenn snakker til dem. Ellers fortsetter de negative stereotypene og negative syn på europeisk politikk.
-
Artisten gjorde en sovevoldtekt. Mannlig artist dømt for voldtekt
-
Staten skal kutte utgifter. Hva mener du bør kuttes?
Kahuna svarte på PosteMonopolet sitt emne i Politikk og samfunn
Her snur han det på hodet. Presset er det Motvind som står for ved å arrangere kampanjer for å stoppe prosjekter *før* de kan behandles reellt. Jeg har fulgt flere saker og har kunnet bevitne hvordan motvind bruker overdrivelser og skremselpropaganda for å stoppe i utgangspunktet fornuftige prosjekter. For støy så har de kjørt hardt på infralyd i det siste. 'Trumfkortet' deres er en svenske som har utarbeidet en ny matematisk modell for utbredelse av infralyd. Ved å snakke høyt og lenge om infralyd forsøker de å skape et inntrykk av at infralyd er helseskadelig, uten å si det direkte. Hadde de sagt det direkte kunne man arrestert dem for løgn. Det er ingenting som tyder på at infralyd på disse nivåene er helseskadelig men ved å snakke så mye om det vil det feste seg et inntrykk av at det kanskje er skadelig. Det er bevist at vindkraft påvirker eiendomspriser negativt men Motvind overdriver dette helt bevisst. Overdrivelsen er grov nok til at den kan kalles løgnaktig. Naturinngrep er også et område for overdrivelser. Helt vanlig skau fremstilles som om den er så unik at den fortjener plass på UNESCOs lister. Hørt om Lanner vindpark? Planlagt rett ved siden av E18 mellom porsgrunn og Larvik. Skikkelig unik natur der gitt.. Lokal splittelse..nok en gang snur de ting på hodet. Det er de selv som driver splittelsen. Usikkerhet for annet næringsutvikling..altså, når en 'nei-gruppe' kan stoppe et hvilket som helst prosjekt, det må da lage usikkerhet for alle andre enn vindkraftbransjen? Seriøst, er Motvind finansiert av 'olja'? Se forrige post. Motbevist. Kjernekraftutvalget nevner 80% prisreduksjon før kjernekraft er økonomisk interressant i Norge. Motvind gjør Norge dyrere. Det kan godt redigeres inn i førsteposten i denne tråden. -
Hva er det for et svar? Dagens demokrater er dinosaurer som gladlig tar imot sin dose av blodpenger fra Israel. Alle demokrater jobber imot Trump, men er det noen flere som er villige til å jobbe mot Israels innflytelse?
-
Da har du mye å ta tak i USA...
-
- "Han lyver, sier Irans ambassadør om USAs president. Også europeiske land får stryk - men Støre-regjeringen får glimrende skussmål."
-
Solaar må jeg teste ut, har en Logitech Lift med Bolt reciever
-
Jeg jobber imot pengers innflytelse i politikk.
-
Du burde holde deg i USA og bruke din energi mot Trump der. I Norge kan du lite gjøre mhp å jobbe mot Trump Om jeg hadde en slik leder valgt til min folkevalgt så hadde jeg definitivt ikke reist ut landet,men brukt all min energi i Norge for å få denne personen valgt bort eller tiltalt. Vi i Norge kan gjerne støtte amerikanere som jobber mot Trump,men reiser dere hit så forsvinner jo en stemme der borte. Jeg mener f.eks Norge gjerne kunne gitt noen milliarder til kampanjer mot Trump..Men at amerikanere reiser til Norge er bare tull..bli hjemme..og jobb for å fjerne denne gale mannen..Trenger dere midler for å nå frem...så er det sikkert mange i Europa som vil bidra..Men IKKE dra til Europa..det er bare bortkastet energi
-
Skriv den første setningen som kommer opp i hodet ditt.
SprengeMobil svarte på Programvare sitt emne i Lekeplassen
Hvor lang tid tar det? -
Yngste
-
28 555
- 71 445 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Jeg hadde en Dell Studio fra 2008, installerte MX Linux, kjøpte nytt batteri og byttet til en 256 GB SSD, den hadde bare 4 GB ram men klarte fint alle oppgaver, så lenge jeg begrenset antall programmer jeg kjørte. CPU bruken lå på 80-90%, RAM bruk rundt 35-45% under load
-
148 281
-
Hvilken prosent er mobilbatteriet ditt på akkurat nå?
SprengeMobil svarte på Maskinfører sitt emne i Lekeplassen
47% -
Hvem Mafia tekstbasert nettspill er mest aktivt og mest spilt?
Genty svarte på naughtyboi sitt emne i Generell spilldiskusjon
Utdyp gjerne hva du mener. -
Bernt_ begynte å følge OneCall - Fri data til 299,- og Vervekampanje OneCall
-
Gjerne bruk min link. https://onecall.no/verving/52075B88 Takk 😊
-
Vel, nå er det ikke sånn fryktelig lenge siden jeg testet ulike Fedora spins for å teste hva et gammalt ræl av en maskin kunne klare å kjøre, og det er jo ikke helt uten betydning at Xfce og Mate ligger på 700-900 MB mens Gnome gjerne legger seg mellom det dobbelte og tredobbelte. Og ja - setter man dette i et perspektiv der windows er inkludert, er det kanskje logisk at noen kimser av disse relativ ubetydelige forskjellene.
- 93 svar
-
- 1
-
-
Jobber du mot smøring av politikere gjennom Israel/AIPAC?
-
SnowDOG's Picture humor thread V.4 *Ingen post uten bilde!*
Jarmo svarte på osse-mon waits for alice sitt emne i Humor
-
Porterte over i dag. Ser jo lovende ut for målgruppen som bruker under 100gb data i mnd. Er ikke helt fri data abonnement, men liker veldig godt muligheten av rollover data her. Og ett rent 100gb abonnement som kun OneCall er alene om i dag.
-
Banner 75192 for å si at jeg minner mye om Meta Quest 3.
-
SnowDOG's Picture humor thread V.4 *Ingen post uten bilde!*
kremt svarte på osse-mon waits for alice sitt emne i Humor
