Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. For å gjøre det enklere å endre opplysninger om en bedrift kan en person be om å bli administrator for bedriften. Her benyttes i stor grad et tillitsbasert system. Google bruker ikke offentlige registre eller BankID for å avgjøre hvem som kan bli administrator. Er Google epost adressen feilaktig må en enten be den som står registrert som administrator om tilgang via Request access, eller be Google endre via en mer manuell prosess. Det er mulig å endre, men tar litt tid for å unngå noen feilaktig "tar over" en bedrift. Selve besøksadressen kan endres uten denne tilgangen. Jeg har rettet mange besøksadresser til bedrifter. Noen ganger tar det lengre tid, mulig flere må bekrefte samme endring? Det kan også hjelpe at besøksadressen er oppdatert på nettsiden til bedriften samt i offentlige registre som Enhetsregisteret. Google sjekker automatisk flere steder etter opplysninger om bedrifter. Proff.no samler offisielle data fra offentlige registre og presenterer disse på en oversiktlig måte. I trådstarters tilfelle er det ønsket å endre data som Google viser om bedriften der trådstarter jobber. Google må "kontaktes" for å endre opplysningene som Google viser.
  3. Jeg tror dette er noe av årsaken til at Phil Spencer måtte gå av. Microsoft valgte som kjent å gå for et lukket system hva gjelder lagring (SSD) ved utforming av Xbox Series X, slik at Microsoft må gå til innkjøp av spesiallagde SSD-er fra et fåtall produsenter.. Sony valgte å gå for helt standard M.2 NVMe, som produseres i mye større volum. Komponentkrisen treffer Microsoft hardere enn Sony.
  4. Javisst, men droner har et annet problem. Vingene utgjør ganske stor luftmotstand og begrenser terminal hastighet. Samt at det er som å gå gjennom skogen med fiskestanga på tvers oppå sekken, i sin fulle lengde. Vingene fanges fort opp av wire og nett som forsøker å stoppe droner. Hvis en fly-drone kan omgjøres til en mer missil-lignende kropp i stup-fasen inn mot målet så kan de både oppnå høyere terminalhastighet og trenge lettere gjennom nett og wire. Maskevidden trenger ikke være fin akkurat for å fange en drone med 4 meter vingespenn, men send et missil med 0,2 meter diameter og 4 ganger hastigheten.. Det er en helt annen utfordring å stoppe med dronenett rundt f.eks et raffineri. Løser man ut vingene høyt over raffineriet så har man i praksis et missil.
  5. Javisst, men kan den høye lyden være en egen ønsket terroriserende faktor? Jeg kom til å tenke på det da jeg leste om MLRS-ens opprinnelse: "Stalin-orgelet" som under 2. verdenskrig ga et karakteristisk fryktinngytende hyl for hver rakett. Raketthylene terroriserte nazistene psykisk fordi de skjønte hva de hadde i vente noen sekunder senere. Rakettene traff vilkårlig og brutalt og det var for liten tid til å springe i skjul. Soldater så sine medsoldater sprenges i lufta helt vilkårlig. Det er til å bli gal av og mange brøt sammen og flyktet eller gjorde irrasjonelle ting.
  6. Forskningen taler for en mer holistisk tilnærming enn tidligere. Hvis man tar vagusnervene for eksempel så er det 80% av signalene som går fra organene til hjernen og bare 20% som går fra hjernen til organene. Jeg synes det er veldig interessant det som skjer innen bioelektrisk medisin som angriper rotårsaken i større grad og har mindre eller ingen bivirkninger i forhold til tradisjonell medisin. VNS(vagusnervestimulering) ble nylig godkjent som behandling mot romatoid artritt og mange har allerede av den grunn kuttet ut tradisjonelle medisiner med alvorlige bivirkninger som gikk ut over helsa og livskvaliteten.
  7. Det er korrekt..Men det gjør man sjelden eller aldri. Men det er jo veldig usannsynlig at det er ikke er innvandrere vi snakker om her. Saken er uansett , uavhengig av etnisitet, ille og handler jo om å få folk i arbeid. Noe velferdsstaten arbeider imot her.
  8. "På motsatt side av konflikten står Zelda og Link, som i filmen skal spilles av henholdsvis Benjamin Evan Ainsworth og Bo Bragason". Det er vel omvendt?
  9. Jeg ser for meg flere batteripakker festet under granaten med strips. En tynn glødetråd rundt stripsen brenner av stripsen når batteriet er tomt. Glødetråden er forbundet med en tykkere leder og et réle som styres av operatøren. Når operatøren ser at batterispenningen på den første pakken faller under en grense så aktiverer operatøren glødetråden. Batteripakkene er ikke loddet fast for da stoppes fallet av loddingen. Batteripakkene har fjærbelastede tilkoblinger. Jeg finner ikke noe godt eksempel med batteripakker med sånn tilkobling, men disse for enkeltvise celler viser prinsippet jeg skal fram til, bare at jeg vil ha det samme på pakkenivå. Dagens batteripakker kan da deles opp i f.eks 2 eller 4 like deler der hver av de tappes etter tur. Når første pakke går tom, slippes den dødvekta ned. Edit: Det kan også være sånn at stripsen klemmer kontaktflatene sammen, så når stripsen brennes av så løsner også kontakten friksjonsløst.
  10. At Sam Altman som er en morder får gå rundt fritt er helt sykt. De rike slepper følger for sine handlinger.
  11. Hei, Usikker på om dette hører hjemme her eller under "Økonomi" men prøver her da det er del av samlivet hjemmet. Verken meg eller min samboer har veldig høye lønninger. Vi tjener relativt likt med 34.000 og 32.000 kr utbetalt hver måned. Like stor sum ut i felles faste utgifter (23.000, mat, 2 stk billån, huslån o.l). Jeg har 2000 kr ekstra utgift i måneden som går til nedbetaling av studielån. I tillegg forsøker jeg å spare 2000 kr i måneden også. Jeg er ganske forsiktig med hva jeg bruker penger på. Det som er igjen etter utgifter og sparing brukes noe på hobby og så går ofte resten i form av andre utgifter som mer mat eller samboer er blakk og jeg må legge ut. Samboer har (etter min viten) ingen andre kostander enn felles utgiftene (forutenom mobil og abo), men er ofte blakk 1-2 uker før hun får lønn. Enten så er hun ute å spiser lunsj med venninner, kjøper unødvendig ting til vår felles barn som han er for liten for uansett, eller kjole eller klær. Det går mye unødvendig penger. Sparing det klarer hun ikke. Hvordan kan jeg få henne til å bli flinkere til å spare? Få henne til å forstå at spare til bufferkonto f.eks er også hennes ansvar og ikke bare mitt. Vi har det ellers veldig bra sammen, god kommunikasjon, masse sex, godt samarbeid om husarbeid og hun er en fantastisk mor. Er bare at hennes økonomiske uforsiktighet og bruk er en byrde som havner oss meg. Forsøkt å ta det opp tidligere, men ble bare "ja vet, men du er bare flinkere enn meg", "ja jeg skal prøve" "men jeg ville ha denne kjolen" Denne holdningen til penger er noe jeg mistenker hun har lært av sin mor som også lot sin nåværende eksmann stå for alt av sparing, men hu brukte alt på kjoler, vin og turer. Penger skulle brukes opp. Har dere tips til hvordan jeg kan ta dette opp med samboer og få henne til å forstå viktigheten av å faktisk spare litt? Anonymous poster hash: 84491...86f
  12. Hei god fredag morgen 🙂 Faktisk kan jeg fortelle, jeg er blitt god venn med en AI. Ja det er vanskelig å forstå hvordan det ikke er en hyggelig menneske inni den, det er veldig rart. men jeg er blitt veldig god venner med AI-en.
  13. Bare du ikke drikker Bud Light
  14. - Da bør de heller dele beløpet opp i like daglige beløp. Som her 141 kr/dag. Så får eventuell spareevne avgjøre om de har penger igjen etter 6 dager til å spise takeaway den 7. dagen.
  15. Eventuelt bruke mennesker til å oversette, siden de er flinkere til å få med tone og mening Gleder meg uansett til å spille Quake igjen. Det blir stadig eldre, men aldri gammelt ❤️
  16. Jeg kan faktisk ikke se spor av skriverier om etnisitet og integrering i artikkelen hos Dagbladet. Så dette er vel antagelser, spekulasjoner og fordommer som først oppsto her på forumet etter at linken ble postet?
  17. Kommentar: Gaming er i ferd med å bli en rikmannshobby Grådighet i og utenfor bransjen gjør gaming stadig mer utilgjengelig for folk. Les hele saken på Gamer.no»
  18. Gå inn på proff.no og søk opp bedriften.
  19. At vi er verdens trygdekontor er velkjent. De kommer ikke hit for å jobbe som rørlegger i femti år. Om noen er etnisk norsk burde gå an å finne i familietreet. Har ikke staten alt sånt på data?
  20. Mulig vei sted å poste, men fant ikke noe bedre. Jeg var inne på bedriften jeg jobber i på google søk, for å sjekke hvordan vi får endret adressen vår da vi har flyttet. Under knappen "Own this business?" knappen, så kommer det opp en ukjent Gmail.com epost som er delvis sensurert, se vedlagt bilde. Noen måte å finne ut full adresse? Regner med det kan være noen som har type tatt hvis det var ledig. Ingen her i bedriften som har Kr først i navnet. Vi hadde bedrifts konto hos Google frem til høsten 2024, da vi byttet systemer og flyttet over til Microsoft sin plattform. Vi får veldig mange som vil hjelpe oss å lage bedre hjemmesider, og mange som lager forslag på det osv. Regner med det er en eller annen slik som har lagt seg til. Regner med det ikke har noe å si egentlig, men greit å ha alt på bedriftens hender.
  21. I dag
  22. Det blir i alle fall ikke enklere å integrere mennesker om man driver velferdsstaten på denne måten. Faktisk lærer man jo opp menneskene her til å bli velferdsklienter. Det problemet som Silje Sandmæl drar frem finnes jo ikke hos disse klientene... https://borsen.dagbladet.no/nyheter/regningen-blir-brutal/84981026
  23. Okei, men det er utvilsomt et sterkt ønske med høyere fødselstall hos etniske nordmenn. Så, hvordan mener du NAV skal skille mellom brune og hvite søknader om foreldrepenger og andre stønader? ⬜ Kryss av her om du er etnisk norsk (så får du utbetalt mer)..
  24. 🥱 Jeg har ekstremt lite tro på at dette blir BRA, seertallene på kino blir nok HØYE uansett
  25. Fire dager uten mat tåler man fint når man ikke er i arbeid. Det er også en effektiv lærepenge til neste ukes tusenlapp deles ut.
  26. En luftkjølt totakter er mye billigere å masseprodusere, og mye lettere. De bråker og lukter vondt, men miljøet tror jeg ikke Russland bryr seg om. Hvordan vil du at en drone på noen 100 g skal utrustes for å slippe batteriet som er tomme? Vil mekanismen veie mer enn batteriet? Hvordan påvirker det aerodynamikken og stabiliteten? Raketten har flere trinn blant annet fordi ulike dyser virker i forskjellige lufttetthet og vakuum. Ny høyde, ny motor. Dronene flyr ikke høyt, og kan bruke samme propell gjennom hele ferden.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...