All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Og der kom poenget mitt fram, nemlig anarkiet i ladebransjen. Man må kjøpe spesielle apper og binde seg til enkelte selskaper for å ha en forutsigbar biltur. Hvorfor kan ikke standardiseringsmyndigheter sørge for at jeg kan kjøpe strøm med bankkort, akkurat som alle biler kan fylle drivstoff uavhengig om stasjonen heter Esso, YX eller Shell ? Eller kjøpe mat uavhengig om butikken heter Kiwi, Rema eller Xtra ? Dette hadde vært en opplagt oppgave for EU som påberoper seg rollen som standardiseringens «mor». En rabatt eller kundefordel som Æ, Trumf eller Coop kunne jeg sikkert akseptert, men å bli nektet drivstoff fordi jeg ikke har det riktige abonnementet, blir bare provoserende. PS min planlagte tur blir Norge på langs.
-
Ver så ueinig du vil. men det går an å vise respekt for individet uansett.
-
149 490
-
Er det ikke høyresiden som har fått større oppslutning blant barna de siste åra da?
-
27 369
- 72 631 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Sviskepotts allsidige tråd for hyggelige folk som liker å prate
MR SPEED svarte på Sviskepott sitt emne i Sosialt
kommer i kveld eller etter temu har låst -
Banner MR SPEED for vi synes at dette er knallbra musikk.
-
Nedtelling fra 100.000
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på VH97 sitt emne i Lekeplassen
27 370- 72 631 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Maskinførers digre nye chattetråd 😀
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Maskinfører sitt emne i Sosialt
Vi ønsker dere alle sammen, en fin og god søndagskveld.❤️❤️ -
Maskinførers digre nye chattetråd 😀
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Maskinfører sitt emne i Sosialt
❤️❤️ -
Såpeboksen - Når du har noe du vil si
frohmage svarte på tom waits for alice sitt emne i Politikk og samfunn
Ja, men hva gjør den som jeg ikke kan gjøre fra før? Videoen sier jo ingenting. -
Ionity-app og abonnement i en måned, kanskje og Tesla-app og abonnement 1 mnd. Kommer litt an på hvor du skal. Ev. elg ELTON-app for lading hos andre, og ev. Circle K lade-app, der den siste kan knyttes mot ev. coop-medlemsskap for litt rabatt. Foreløpig er det kun krav om bankkort-betaling på nye stasjoner, men kommer krav og om å oppgradere for gamle ladere etterhvert. Men i Norge er det greit fokus på å oppgradere til kort-betaling på egen stolpe for valg av hvilken lader man faktisk lader fra. Du nevnte ikke noe om hvilke land du tenker å dra innom, men med de nevnt over vil du kunne lade greit i Europa, og hos mer "lokale" selskaper. Er du medlem av elbilforeningen, har du og dems blå ladebrikke som er knyttet mot deres lade-app/ladekart-løsning! Vedr. krav om lading med bankkortbetaling, ser ikke at dette er kommet som krav, bare forslag foreløpig: https://www.tv2.no/nyheter/innenriks/regjeringen-na-ma-alle-ladestasjoner-ta-bankkort/18360964/
-
-
https://www.nettavisen.no/norsk-debatt/homohatet-er-storst-blant-religiose-muslimer/o/5-95-3166776
-
Lurer på hva utfallet hadde vært hittil om de hadde byttet navn.
-
Hadde det vært terror utført av en hvit vestlig derimot..... Så hadde Støre, Gaute & Co nok vært frempå ganske radig.
-
Jaja, får sende noen ekstra "thoughts & prayers". Da er alt i orden. Til neste gang det smeller.
-
Såpeboksen - Når du har noe du vil si
vidor svarte på tom waits for alice sitt emne i Politikk og samfunn
Jobber du med musikk i form av EDM eller electronica kan denne VSTen varmt anbefales. Koster bare €79 inkl moms via VOEC. https://hahmodsp.com -
banner Spreeren selv Rock this joint
-
Politikerer opptrer varsomt for å ikke få et stempel på seg og miste oppslutning. Venstre politikere vil prøve unna å kritisere islam så langt det går
-
Det er slett ikke sikkert om det er mulig å bringe Putin til fornuften, han hadde stadig nektet og nektet å kompromisse på noe som helst omkring Ukraina helt fra begynnelsen og hadde i tjuefem år vært ekstremt aggressivt, ja selv voldelig, mot enhver som forsøkt seg på å bringe fram ukrainernes perspektiv, slik at ingen våget å snakke på alvor med ham. Han fikk et fantastisk tilbud fra Trump i det forrige året bare for å kaste vrak på det, han stadig sendt ut fredssøkning til enhver interesserte som deretter gjort det klart at de vil ikke akseptere hans kompromissløshet og ideen om ødeleggelse av Ukraina - som Xi, Erdogan og enhver hadde sagt fra. Xi sliter meget voldsomt med å holde Putin, som nekte og nekte å lytte på kinesiske anmodninger om å gi seg mens det ennå er mulig. Helt siden begynnelsen hadde Putin bar i seg en meget usunn besettelse om å utslette enhver som het ukrainsk, da han hadde det første møtet med den ukrainske makthaveren skapte han skandale som var tiet ned, da mange trodd det bare var russisk arroganse, ved å nekte å anse president Leonid Kutsjma som en likemann, og var meget nedverdigende mot ham. Alle presidenter, selv hans "allierte" som Viktor Janukovitsj hadde mer eller mindre opplevd det samme. Selv da Kutsjma og Janukovitsj gjort sitt beste for å unngå konflikt, var det alltid trøbbel og frustrasjon på ukrainsk hold - som forverret seg etter Putin hadde sementerte hans makt i 2004 og fikk ryggdekning for å gjøre hva han ville. Han nekte å anse Ukraina som en stat. Han nekte å anse ukrainerne som et folk. Han nekte å akseptere andres identitet og kultur. Han endog nekte å anse ukrainerne som mennesker selv om han hevde de "er russere" - hva slags gjenforener terrorisere sitt egne folk - ? Han vil aldri forhandle. Jo mer ukrainerne slår hardere til, jo mer aggressiv og irrasjonelt bli han, han har stoppet skipstrafikken fra Ukraina til resten av verden, har startet vilkårlig angrep på sivilister og deretter mer og mer snakke om å tilintetgjøre Ukraina - han mente bestemte at Vest-Ukraina egentlig ikke er ukrainsk, i likhet med at Øst-Ukraina medregnet Odessa og all land omkring Dnepr er russisk. Det er snart 1,5 mill. døde og skadede, fra Nordøstfronten og fra nordre Donbass-fronten kom det ut at tusener på tusener av russiske soldater meies ned uten stans av ukrainerne, samtidig som rekrutteringsdata i Russland vist at de fleste hadde forstått at den visse døden venter dem. Putin aktet å starte en mobilisering som kan se et gjennombrudd i høsten, men kan koste hundretusener av liv fordi det ikke er mulig å reise store styrker og sende dem over ingenmannslandet i møte med titusener på titusener av droner. Men ingen våge å si fra, ingen våge å gjøre noe fordi Putin skremmer alle rundt seg. For dette er en galning av samme sort som Hitler.
-
Forklar. Jeg har ikke et amerikansk mediebilde, men det jeg leser er venstrevridde amerikanske medier som tegner katastrofe-bilde av ham når oppslutningen hans er 0,5% under 2024-nivå. Så klikker man seg inn og leser at ca tredel av amerikanere støtter ham, og en tredel til ikke gidder å stemme, som gir 50% støtte +/- en liten margin likevel.
