Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Artikkel fra Politico om Det hvite hus sin kommunikasjonsstrategi i sosiale medier. Inside the White House plan to sell the Iran war online https://www.politico.com/news/2026/03/18/white-house-iran-game-online-00834373 The administration is bucking decades of decorum by depicting the Iran war as a violent video game. President Donald Trump’s hype campaign for the Iran war has demolished decades of presidential decorum around wartime messaging — and is mortifying former defense officials and members of Congress. (...) A second senior White House official who is also closely involved in the video-making effort described it as a collegial, creative endeavor. “We’re over here just grinding away on banger memes, dude,” said the person, also granted anonymity to speak candidly. “There’s an entertainment factor to what we do. But ultimately, it boils down to the fact that no one has ever attempted to communicate with the American public this way before.”
  3. Støttes 100%!
  4. Litt dårlig emne tittel, men beste jeg kom på. Vi bruker Ubiquiti sitt nettverk på jobben, og har i da 1 dør på åpning fra det. Skal snart opp med en til, men den blir stående på en helt annen lokasjon. (Blir 2 lokasjoner i ca 2-3 måneder, før alt samles på samme nytt sted) Noen som har vært borti dette, og vet om det er enkelt å få opp døren fra den ene lokasjonen på en Unify Viewer skjerm på den andre lokasjonen? (Det det er enkelt hvis vi bruker nettlink på vanlig PC, men enklere for den som skal åpne å ha det på fast skjerm=
  5. Israel acknowledges tank fire mistakenly hit UNIFIL base in Lebanon, apologizes https://www.timesofisrael.com/israel-acknowledges-tank-fire-mistakenly-hit-unifil-base-in-lebanon-apologizes/ The Israel Defense Forces on Wednesday acknowledged that its tank fire mistakenly hit a United Nations position in southern Lebanon on March 6, wounding Ghanaian peacekeepers in an incident that underscores the growing risks as Israeli operations expand.
  6. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Chrysler hadde et begrep som de kalte for "Cab forward design" på Neon og Stratus, hvor de krympet panseret noe for å få mer plass i kupeen. Og dette var på bensinbiler. På elbil mener jeg at det bør være en selvfølge. Det er mer enn nok deformasjons sone foran uansett, spesielt siden motorblokk glimrer med sitt fravær. Mange gamle flotte biler med langt panser, men nå er det på tide å omstille seg i forhold til formfaktoren på bilene. Verden går framover tross alt. 😉
  7. Får de statsstøtte da? Virker på meg som om de ikke gjør det, og da tenker jeg at de ikke oppfyller kravene, det er stor forskjell på og true med å ekskludere egne barn og en politiker som har bæsja på leggen. Hva om de blir verre om vi ikke gjør det, hvor går grensa for religiøs frihet, jeg vet den strekker seg så langt som at det er lov å kjønnslemleste spebarn og skade deres seksuelle nytelse permanent, det er ganske psykt er det ikke? Jeg vet ærlig talt ikke hvilke krav som stilles for å få statsstøtte, men strengt nok er det nok ikke, jeg sier som tidligere, vi trenger en egen aksjonsgruppe mot disse miljøene for de er farlige, og det gir nok mer mening å bruke pengene på de som kom seg ut av miljøet heller enn å gi statsstøtte til en sekt, men jeg frykter fremdeles hvor ekstreme noen av dem vil bli uten kronene, men ja det gir ikke mye mening å la seg bli presset for penger heller, men jeg tror vi trenger en aksjonsgruppe og et godt støttenettverk for de som kommer seg ut av faenskapen før vi prøver å rive ned den haugen med skit de har bygd.
  8. Greier de å holde denne spøken gående til 1. April tro?
  9. Amerikansk etterretning ved bla. DNI Tulsi Gabbard (direktør for nasjonal etterretning), som overstyres helt av Trumps magefølelse, og som hun adlyder selv om etterretningsetatene vet det ikke stemmer. Da ender man opp med konfrontasjoner som denne under gårsdagens "Worldwide Threats"-høring i senatet: Starter ved 2t 14m 14s hvis den ikke hopper dit den skal. Ca. 4 minutter langt stykke der.
  10. BMW "skal" ha lang snute... Det er det som gjør designen dems. Men de burde ha plass til stor frunk , om de gidder stable det mer fornuftig, og fremdeles få greit med deformasjonssone for sikkerheten sin skyld.
  11. Fordi de ikke vil risikere å ødelegge karriæren sin?
  12. Dan Shapiro (tidl. amerikansk ambassadør til Israel og direktør for Midtøsten i USAs nasjonale sikkerhetsråd): Trump can post whatever he likes. But there is zero, I mean zero, chance the IDF would conduct a strike in that location without giving CENTCOM full visibility. Trump knew (and approved). Now he realizes it caused a major escalation with Iran's (entirely unjustified) attacks on Gulf energy targets Barak Ravid, Axios/Channel 12: Contrary to Trump’s statements, senior Israeli and U.S. officials said that the United States had prior knowledge of the Israeli strike and even approved it in an attempt to pressure Iran. After the Iranians retaliated against Qatar’s gas fields, Trump is now changing course. After the first Iranian missile strike, Qatari officials contacted White House envoy Steve Witkoff, CENTCOM commanders and other senior Trump administration officials and demanded to know whether the U.S. had prior knowledge of the Israeli strike, per source with knowledge.
  13. Tja, nå har det gått rundt 3 uker og krigen er fortsatt i en eskaleringsfase.. https://e24.no/energi-og-klima/i/9p3w7M/gassprisen-til-himmels-igjen?referer=https%3A%2F%2Fwww.vg.no Men han kommer seg nok unna denne gangen også, med skriking og utskjelling i ren Hitlerstil. Hvorfor er det ingen i USA som tør å sette Trump til veggs i full offentlighet ?
  14. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Du får vente på stasjonsvognutgaven da serru. 😏
  15. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Trenger ikke lang snute på en elbil veit du. Noen endringer fra tradisjonell formgiving er både nødvendig og ønsket. Man må bare venne seg til en litt annen formfaktor enn på tradisjonelle ICE-biler.
  16. Ikke nødvendigvis, for menn og kvinner hadde forskjellige roller, det var åpenbart lederroller for kvinner også, hva er det du forbinder med lederskap, lede et jaktlag, eller lede de muligens langt viktigere sankerne? I tillegg organisere hula og passe de yngste? Kanskje begge deler?
  17. Med fare for at det kan se ut som jeg bærer sympati for JV (det gjør jeg ikke) En rekke religiøse retninger i dag får statstilskudd - vi kan gjerne lage en egen tråd og ta et dypdykk i dem alle - poenget mitt er at en gladkristen politiker (Haugland) skal kunne bruke sitt embete til å angripe en av sine "motstandere" på denne måten er ikke ok. Fint - fjern all statstøtte til alle religiøse! La guden deres koke penger for dem! Med tanke på GRUNNEN til Hauglands (Statsforvalteren for de om ikke husker) sak så baserte den seg på ekskludering - og der mener jeg saken angripes i feil ende. Jeez - til og med politiske parti i Norge sparker ut folk som trosser den felles politiske agenda. I den familien jeg var gift "inn i" så var det flere eksluderte - og de aller fleste hadde dialog med sine og bildet var langtfra så dramatisk som noen vil ha det til. Når jeg da skriver meg ut og velger å bli motstander så blir jo bildet noe annet. Men som svar til din påstand - JV oppfyller "minstekravene" - men er like tullete som alle de andre. Våre skattepenger skal ikke gå til organisasjoner som putter konspiratoriske, religiøse og manipulerende tanker i hodene på andre mennesker
  18. Litt mer kjøtt på beinet: https://www.theguardian.com/us-news/2026/mar/19/fbi-probing-counterterrorism-official-who-resigned-over-iran-war-reports-say Etterforskningen ble startet før han gikk av. Han mener han, og andre kritiske stemmer, ble stengt ute fra prosessen før krigen startet. Han forteller videre at beslutningen om å gå til krig ble tatt etter israelsk press, der de brukte påstander som amerikansk etterretning visste var falske.
  19. Det skremmer meg litt hva disse sektene kan finne på å bli uten statsstøtte, hva de kan bli uten det lille incentivet til å prøve oppføre seg som normale mennesker som ikke hater absolutt alt de støter på, får de ikke penger via statsstøtte hva slags monster blir de da bare for å få inn de deilige pengene de drømmer om? Religion og spesielt disse sektene er jo ofte ett slags pyramidespill, de produserer ingenting av nytte, de på toppen er ofte sponset av de troende sine surt ervervede kroner.
  20. AndersT2

    Elbil-tråden

    Riktig det. WLTP er jo en blanding av forskjellige, og ikke ren 90 kmt, så stor forskjell på de forskjellige hvor effektive de er ved høyere hastighet. Ser man på Sunday drive fanen hans, så ser man mer realistisk rekkevidde på norske veier. Der holder han seg til km visningen i bilen og på veien, og kjører ikke kun motorvei, men mer småveier. Hadde lignende kjøring selv nå jeg fikk min Hyundai Ioniq 5 som har WLTP på 460km, og greide 485km. Det inkluderte kjøring over Golsfjellet, totalt så mener jeg å huske gjennomsnittsfarten var 60kmt eller noe slikt. Traff på kø igjennom Drammen på vei tilbake, før kjøring i Oslofjordtunellen. Hadde igjen 2% eller noe slikt når jeg var hjemme. Bjørn Nyland greide 444km i sin 90 kmt test i perfekt sommer vær (Linje 519), men det er RWD versjonen som skal ha litt lenger rekkevidde. N- versjonen AWD som er litt mer "tørst" ved normal kjøring greide 451 km (Linje 501), men har ca 11,5 kWt større batteri. Offisiell rekkevidde i 448km så han greide der bedre rekkevidde på vinteren enn WLTPen sier.
  21. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Nettopp! Er slett ikke sikker på at Ola Nordmann er villig til å betale så høy premium pris. Da blir det neppe noen volum-selger.
  22. Det trenger ikke å være medisinsk utstyr for å være tellende bevis. Hvor har du det fra, hvor er relevansen? Dersom kroppen din ikke er det spor mer aktivert under sex enn under søvn, så gjør du det feil. Det er fullstendig usannsynlig at puls ikke endrer seg noe under et frivillig samleie. (Det kan selvfølgelig argumenteres med at noen andre brukte klokken, etc. )
  23. Det er vel strengt tatt vi folket aka staten som bør bestemme om en bitteliten sekt skal få statsstøtte? Skal de få det må de i det minste oppfylle noen minstekrav, noe de åpenbart ikke gjør.
  24. Jeg har flere ganger fått beskjed om god søvn fra Apple Watch, til tross for lite søvn. Men jeg lå rolig i sengen. Time etter time. Fikk bare ikke sove ... Som du er inne på: den vet ikke om jeg faktisk sover. Bare at jeg er relativt rolig og avslappet (lav puls).
  25. Veldig gode poenger som trekkes frem her. Det er jo nok et eksempel på hvordan energipolitikken vår styres i stadig større grad fra utlandet, og det er bekymringsfullt for både private husholdninger og næringslivet. 25 % ekstra på nettleien vil merkes godt på bunnlinja for mange. Det som er paradoksalt er at vi i Norge har et enormt behov for å oppgradere nettet for å takle elektrifiseringen, men å løse det med en ren skatt som sendes ut av landet virker mot sin hensikt. Vi burde heller fokusert på incentiver for lokal energiproduksjon og ENØK-tiltak som faktisk reduserer belastningen på nettet, i stedet for å bare legge på mer kostnader på forbrukerne.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...