Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Jeg tror ikke du er særlig mye utenfor dørene. Du er kronisk online, så om du faktisk deltar litt mer i samfunnet, så kanskje du får litt mer informerte perspektiver.
  3. Vet du hva et folkemord innebærer? Tydeligvis ikke. Det er krig fordi det er et land som heter Israel som ble opprettet etter 2.verdenskrig, og at deres regime er skruppelløse. Er det Hamas som dreper et palestinsk barn hver dag?
  4. Nok en påstand du må dokumentere. Hva er veldig mange i din verden? 10% eller 90%? Du bare påstår og påstår, men hvor er din dokumentasjon?
  5. Ja med litt mer erfaring så hadde du nok oppdaget at det samme gjelder for de regionene du ikke nevnte, det er en veldig menneskelig egenskap.
  6. Jeg snakker utelukkende om egne erfaringer. De ifra nevnte regioner har generelt læreevne og lærevilje. Gode egenskaper fra mitt perspektiv.
  7. Du forstår ikke artikkelen, og det blir fort komplisert i tillegg til at jeg ikke ser relevansen. Teksten du har understreket beskrives hvordan sjeldne genetiske tilstander kan gjøre utseendet på ytre kjønnsorganer tvetydig. Ytre kjønnsorganer har ingenting med trans å gjøre -- bortsett fra at biologiske menn kan få kvinne tildelt som kjønn ved fødselen om tvetydig kjønnsorgan er er nærmest kvinnelig kjønnsorgan, som gjør at de ikke er trans om de også identifiserer som kvinne. ...og vice versa, biologiske kvinner med De La Chapelle Syndrom får mann tildelt som kjønn ved fødselen om de ytre kjønnsorganer er tilstrekkelig utviklet som penis. Det blir unødvendig komplisert å ta opp, da du sikkert misforstår implikasjonene av dette. I tillegg kan biologiske kvinner som identifiserer som kvinner bli trans om de har de la chappelle syndrom og registreres som menn, og motsatt -- biologiske menn som fødes med kvinnelige ytre kjønnsorganer regnes som trans om de registreres som kvinner ved fødselen men har mannlig kjønnsidentitet.
  8. Jeg har hele tiden sagt at vi må slutte å slippe inn de dårlige menneskene. Det er veldig mange dårlige mennesker blant de få doktorene og ingeniørene.
  9. Jeg spurte om det faglige i artikkelen du lenket til her:
  10. Ja det er det mange som har, samtidig er det mange som har ekstremt dårlige erfaringer med menneskene fra samme region, det igjen betyr ikke at alle fra den regionen er akkurat som de, dette er noe folk som @Mannen med ljåen tydeligvis ikke vil forstå, hen forstår ikke at mange har møtt på nordmenn, og forlatt dem kjapt med en ekstremt vond smak i munnen, det betyr ikke at alle nordmenn er drita fulle pedofile volds mennesker som drar til sydlige strøk for å være akkurat det, men det er tydeligvis dette synet mange her har på alle typer innvandrere, dårlige mennesker som er født som dårlige mennesker, og alltid vil være dårlige mennesker, det er ikke god grobunn for debatt når alt handler om tro og synsing SOME påstander og ren rasisme. At det finnes dårlige mennesker er det liten tvil om, men vi bør fokusere på de dårlige menneskene, og ikke absolutt alle andre med samme religion å hudfarge.
  11. ... Hvis du funderer deg på hvordan noe høres ut fra overskriften eller hvorvidt du er enig -- i stedet for å dømme på faglig tyngde og innhold, så kan du absolutt komme til en slik konklusjon.
  12. Russland har også styrket luftforsvaret i Moskva. ☺️ En slektning fra Moskva skrev at et tårn med UAV-maskingevær var installert på høyblokken deres. To soldater, uten mat, vann og toalett, tigger alt fra leietakerne, drikker, bæsjer på trappen og slåss. Her er det et så jævla luftforsvar i Moskva, og du blir overrasket...
  13. Ser ut som angrepene på oljeanlegg, jernbane med tankvogner og lastebiler virkelig har skapt problemer på Krim.
  14. Som du sier er det ei helt normal rente nå. Jeg er lei maset om at renta skal ned. Jeg ser helst at de får den til 6,25% snarest. Jeg har fremdeles ikke sett en norsk økonom forklare hvorfor kjøpekrafta ble så dårlig fra 2014/15 og utover og hvorfor den ikke har hentet seg inn på over 10 år.
  15. Fin og god Søndagsmorgen ❤️❤️
  16. «The Next Wave» høres nesten religiøst ut. Fra lenken din: "The Next Wave" is EPF’s most comprehensive report to date, building on previous work exposing anti-gender and religious extremist networks that threaten reproductive rights and gender equality across Europe, as seen in the Tip of the Iceberg (2021), Modern Day Crusaders (2020), and Restoring the Natural Order (2018).» Virker som det er 2 propaganda leire her.
  17. Å hylle krigsforbrytere som holdt på med folkemord helt fram til 1950-tallet er rimelig provoserende. Det forstår alle. Provokasjonene gjøres ikke i et vakuum. Dette er splitt og hersk-taktikken i full blomst. Hvem kan ha nytte av å helle bensin på dette bålet? - Du gjettet riktig: Kreml. De som heller bensin på bålet nå er bare marionetter for Putin. Timingen er perfekt. Ikke tro at dette er tilfeldig. Situasjonen trenger skarpt diplomati og stø hender til å helle rikelig med kaldt vann på bålet.
  18. Jeg har drevet med opplæring av innvandrere og asylsøkere i en del år. Jeg har mye positivt å si særlig om folk fra USA, Kina, øst Asia, øst Europa, Ukraina, Sør Amerika med mere.
  19. Dette er bare svada, du burde slutte med det. Nei vi blir ikke lovet det, hvem har lovet oss det? Hvor blir det av dokumentasjonen for dine påstander?
  20. Mens folk avviser en oppdatert vitenskapelig forståelse av kjønn fra vitenskapelige kilder som friskmelder det å være trans og skiller mellom sosialt og biologisk kjønn -- som jeg har postet gjentatte ganger, uten å kunne vise til kilder til egne forestillinger -- mens de gjengir anti-pride sentimenter 1:1 fra anti-vestlig/MAGA/konservativ kristen anti-vitenskapelig(...) propaganda som om det var deres egne meninger eller engang fornuftig, mens slike holdningskampanjer pågår. A report by the published by the EPF on Thursday found that hundreds of organisations targeting gender ideology — including advocacy groups, media, political parties and think tanks — raised roughly $1.18 billion between 2019 and 2023, up from $81.3 million from the 2009 to 2018 period. https://www.theparliamentmagazine.eu/news/article/inside-europes-billioneuro-antigender-movement Neste rapport på misinformasjonen blant annet MAGA og Russland et al pusher til folk med svak kildekritikk kommer 26. juni, og det fremstår åpenbart at de har økt investeringene, gitt holdningene de har klart å skape. On Thursday, June 26, the European Parliamentary Forum on Sexual and Reproductive Rights (EPF) will present the new report on anti-gender, "The Next Wave", hosted at the European Parliament by MEP Joanna Scheuring-Wielgus (S&D, Poland). https://www.epfweb.org/node/1144
  21. For meg handler spørsmålet litt om fremtidstro. I utgangspunktet mener jeg det gir mening å ha skatt på arv, men jeg har etter hvert begynt å betrakte arv stadig mer som en forsikringspolise. Med en eldrebølge i annmarsj, rekordlave fødselstall og en uansvarlig innvandringspolitikk vi enda ikke kjenner de fulle konsekvensene av er det mer enn på lenge usikkert hvilken velferdsstat vi vil kunne lene oss på i fremtiden og hvordan landet vil se ut. Med det perspektivet gir det mening å ville sikre sine etterkommere mer enn før, og ønske å holde verdiene på familiens hender heller enn å i enda større grad omfordele dem til mennesker med en svakere tilknytning til samfunnet.
  22. Hvordan havner disse barna i skuddlinjen igjen, og hvorfor er det krig i det hele tatt? Er HAMAS helt uskyldige?
  23. https://www.tv2.no/sport/nektet-bryllup-tangerte-ellevill-malrekord/18965837/ Dette syns jeg var helt bak mål.
  24. @qualbeen Det har vært en nedbørsfattig vinter i Sør-Norge 2025/26. Dette må rettes opp på lang sikt ved hjelp av redusert nettoeksport. Det oppnår vi ved å skru prisene opp sånn at vi får import oftere og eksport sjeldnere. F.eks 55% full eksport og 45% full import i stedet for 80% full eksport og 20% full import som var omtrent situasjonen i fjor på denne tida. Å skifte balansen sånn fører til mindre netto eksport, og til tider mer import enn eksport. At vi velger å gjører dette på sommeren og ikke vinteren ser jeg som en god ting. Det er nå vi bruker minst strøm sånn at det får lavest mulig konsekvenser for oss. Hvis du foretrekker at dette gjøres på andre årstider så vil jeg gjerne ha ditt ressonement på det. Du er vel klar over at dette er en spesiell situasjon på grunn av nedbørsfattig vinter 25/26? At du ikke kan forvente at det blir like nedbørsfattig alle vintre? Det var mange som forventet det samme som deg da Norgespris ble inneført 1. oktober 2025, inkludert meg. Dvs. de forventet normal nedbør vinteren 25/26. Bortsett fra et par værprofeter her i tråden som hevder de visste allerede i høst hvordan nedbøren skulle bli hele vinteren 25/26. Med deres skråsikre kunnskap om været mange måneder fram i tid går jeg sterkt ut i fra at disse to forsto allerede i høst at prisene skulle bli høye nå i sommer. Men de om det.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...