Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Det handler vel heller om at de ikke får den hjelpen de krever og deretter tyr til drastiske midler. Kravmentaliteten og frustrasjonen har gode vekstvilkår når resten av Norge danser i ekstase rundt gullkalven….
  3. For n`te gang presenterer Trump mulige løsninger for Ukraina uten å involvere Ukrainas president: https://www.vg.no/nyheter/i/alAvqa/trump-moeter-putin-i-alaska-15-august Da vil tiden vise om dette igjen er ønsketenkning fra den storkjeftede og forfengelige stuten. Er han nok en gang er holdt med godt snakk fra løgneren Putin ? Jeg tror ikke Rassland er klar for reelle forhandlinger før halve Moskva ligger i ruiner…..
  4. 31 521
  5. Godt poeng fra SV: https://www.vg.no/nyheter/i/EyGy3A/sv-krever-at-naeringsministeren-griper-inn-i-norgesgruppen-oppkjoep Konkurransetilsynet fungerer tydeligvis bare på papiret. Taperen i dette spillet er deg og meg som må betale en høyere pris…..
  6. bzzlink

    Tesla - kaféen

    Men det er vel ikke poenget. Musk har mer enn én gang uttalt det overordnede målet: Å gjøre menneskeheten til en multiplanetær rase ved å kolonisere Mars.
  7. I dag
  8. Det er jo bare USA som er igjen, men der har vi jo Trump som skriker til BN i telefonen. Fem land med felles fordømmelse av Gaza-plan Utenriksministrene i Australia, Tyskland, Italia, New Zealand og Storbritannia kommer med en felles fordømmelse av Israels plan om å ta kontroll over Gaza by. – Planene den israelske regjeringen har kunngjort, risikerer å bryte med folkeretten, sier ministrene i en felles uttalelse fredag. Israels sikkerhetskabinett har godkjent en plan om å ta kontroll over Gaza by og trappe opp den militære operasjonen i det palestinske territoriet, der krigen har pågått i snart to år. (NTB) Bare trist at man lot det gå så langt. Allerede 8. okt. var det klart at Israels mål var å lage et helvete for palestinerne.
  9. Bilsmart indikerer at et batteribytte på en elbil koster mellom 100000 og over 300000kr. Hvis du har dette tilgjengelig som disponible midler, så for all del la være å gå for superkasko. Jeg har selv toppkasko og beholder dette inntil videre for mitt bilhold. https://www.bilsmart.no/pris/hva-koster-det-a-bytte-batteri-i-elbil
  10. Dette oste ikke akkurat av selvtillit. må ses i sammenheng med resten av teksten. tldr: bungie har vært autonome siden oppkjøpet, det fungerte ikke. Sony trodde vel at schellingene skulle rulle inn, men innser nå at de har kjøpt katta i sekken hvis de ikke tar litt styring. ellers høres han Sony fyren ut som en løk
  11. Når bilen uansett ikke har noen garanti igjen så er det jo i grunn mest den tekniske tilstanden som avgjør. Det er begrenset med hva batteriet har fått av påkjenninger på så kort tid. Men: jeg ville definitivt hatt bilen på en bukk for å sjekke understellet. Med mange forskjellige sjåfører så kan det også ha oppstått skader på batteripakken med mer som man ikke fanger opp ved å gå rundt bilen og prøvekjøre denne.
  12. Denne tilstandsrapporten er vel fylt ut av forhandleren selv, og tilsvarer vel en egenerklæring ved boligsalg. Det er jo normalt at en bilforhandler er rimelig bilkyndig, men med tanke på at bruktbil er en av de viktigste transaksjonene man gjør som forbruker så skader det aldri med et ekstra par øyne på saken. Med tanke på antall klager så er det gode muligheter for å unngå å overta en stor økonomisk byrde.
  13. Hele tråden er jo bare flamebait, trolig i strid med forumets retningslinjer.
  14. Nyere biler har i større grad gått bort i fra at med ledningsnettet i bilen skal dekke alle funksjoner, det vil si de som ikke er der fra før. Det fører til at når man skal legge til ekstra ting som tilhengerfeste som krever etablering av strøm helt i motsatt ende av sikringsboksen så må man demontere ganske mange paneler og føre de rette ledningene i egnet trasé, samt at de må korrekt kobles i sikringsboksen. Når en verkstedtime fort kan koste 1600kr per time så kan summene bli ganske ville. Hvis man er villig til å vente litt så kan man alltids kjøpe hengerfeste fra en bilopphugger. Men det resterende arbeidet er fortsatt tidkrevende. På en ny bil så er det også greit å ta slikt via forhandleren slik at man beholder garantier med mer. I noen tilfeller må også utstyr som dette programmeres inn i bilen. Så kompleksiteten har økt formidabelt. Uten at jeg kan fra menigmann sitt ståsted si at det har gjort altfor mye med trafikksikkerheten.
  15. Zeph

    sunt brød

    Kan me avslutte diskusjonen om bananer, Snickers og kokain her? Tråden handlar om sunne brød. Vil du diskutere folkehelse og bananer så opprett gjerne ein ny tråd om det.
  16. Hvilken bilmodell har du? Det er høyst uvanlig og kan indikere problemer med programvare i din bil eller andre ting.
  17. Det vil være galskap å gå inn i sesongen med kun tre rene stoppere. Men ut fra det Slot sier så virker det slik. Vi husker hvordan det gikk sist man måtte stole på midtbanespillere på stopperplass i en skadekrise. Får håpe den ikke dukker opp nå.
  18. Fin og god lørdagsmorgen ❤️❤️
  19. Vi ønsker deg en fin og god lørdagsmorgen.♥️♥️
  20. Vi innrømmer at vi skal ut på fisketur om cirka en times tid.👨‍🦰👩‍🦰🎣🎣🐟🐟
  21. Vi har kost oss med Egg & Bacon og Appelsinjuice til frokost i dag.🍳🍳🍳🍳🥓🥓🥓🥓🍊🍊😋😋
  22. Vi ønsker dere alle sammen en Godlørdagsmorgen.👨‍🦰👩‍🦰
  23. Jeg har tatt steget vekk fra Windows pga at maskinen ikke støtter krav til update fra WIn 10 til Win11. Valget gikk på Ubuntu. Litt knot å få installert noe av programvaren men det kommer seg. Bruker minimalt med tid i terminalen. Officepakken til Linux var pre installert ellers har jeg lastet ned: Popcorn TV Spotify VLC Thunderbird for email. Opera Web browser Og et videoredigeringsprogram jeg ikke husker navnet på. Har nå det meste av det jeg trenger. Vurderer senere å installere Steam men begynner å bli flere år siden jeg har drevet med gaming. Alt fungerer som det skal. Det eneste jeg er misfornøyd med er Thunderbird epost server/program. Savner litt outlook der også. Sikkert en vanesak. Min PC er fra ca 2017 og er en gaming PC fra Komplett/Netonnet
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...