Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Nelson, Trossard, Lokonga og Jesus er vel de som burde prioriteres ut. Men det er jo ikke noe særlig verdi i noen av dem? Kiwior? Han må vi selvfølgelig holde på. Klassespiller.
  3. Haha! Den var så morsom at jeg måtte hente den fram. Jeg har en ikke konkurrerende kyssehistorie å by på. Det var første gang jeg opplevde tunga-inn-først-taktikken. I mine yngre dager hadde jeg godt øye til ei, egentlig fordi hun la til rette for det og jeg var med på notene. Hun og venninnene inviterte meg med på fest og morro. Så ble jeg regelrett angrepet med tunga-inn-først-taktikken. Av venninna. Hun hadde planlagt og timet dette perfekt. Sånn at hun jeg hadde godt øye til akkurat kom rundt et hjørne og så det halve sekundet der venninna stakk tunga si i min munn for å kape meg fra henne. Venninna trodde det var gjensidig og snudde seg sjokkert på millisekundet. Før jeg rakk å skyve unna hun som angrep meg. Hun med denne taktikken ødela sitt vennskap og et potensielt par på brøkdelen av et sekund, i et forsøk på å kuppe meg. Faen som jeg irriterte meg over henne. I ettertid har jeg både sett og opplevd varianter av denne taktikken, fra både menn og kvinner. Førstemann som får tunga i munnen på den utkårede markerer et slags reservasjons-skilt til resten av lokalet.
  4. Dusj mot dør vil forklare hvordan vann kommer ut fra bad. Da renner vann ned langs dør og ut. Bad er ikke bygget for å tåle dette. Forsikring dekker skader selv om årsaken er uaktsomhet. Det er ubetenksomhet som er årsaken i dette tilfellet. Er årsaken grov uaktsomhet kan det bli foretatt avkortning på utbetaling fra forsikringsselskapet. Eksempelvis vannlekkasje som oppstår på rør som fryser pga manglende varme kan føre til avkortning.
  5. Ja vi bruker mindre strøm per husholdning men vi blir fleire husholdninger! Folketallet veks, og særlig i pressområder. Der kan utbygging av nettet tvinge seg fram.
  6. Salvesen.

    Elbil-tråden

    hadde helt klart gjort det samme, hvem betaler overpris for "de samme tingene" liksom. Klart, det finnes unntak der en gjerne ønsker noen norske rådvarer som de ikke har over grensa osv. Men for det daglige? No brainer. Verken harry eller noe unormalt. Bare sunn fornuft! Her på vestlandet var det mye rart før i tiden, folk tok snekka ut til de store båtene og kjøpte tobakk på taxfree butikken, tok englands båten over for å handle sprit og tobakk osv.
  7. Er det egentlig interessant hva TS mener, sånn egentlig? Folk må få lov til å leve i sine egne bobler.
  8. Skal sjekke 😀
  9. Det vil jo ramme alle, også de som leier. Men man kan fint kompansere gjennom inntektsskatt. Det er et bedre skattesystem enn det vi har nå, som belønner folk som har mye eiendom. Det er utrolig mange av de rikeste i Norge som har blitt rike på eiendom, og det er ikke veldig sunt. Det vil også tvinge ned verdien på eiendom.
  10. Ønsker dere en fin og god søndag ❤️❤️
  11. Ja det er bra 😀
  12. girspaken står fast!! suzuki 6hk, alle forslag til løsning vurderes 😊
  13. Duriello

    Elbil-tråden

    Guilty as charged, av og til oftere en 1 gang per uke. Fordelen ved å bo "på grensa". 😃 Hva andre måtte mene betyr absolutt ingenting. 👍😁
  14. Flere forhold i saken som må vurderes. Huseier varselet ikke om vannet var borte. Ei heller om vannet var tilbake. Ved varsling på forhånd til den som var hjemme ville det trolig ikke oppstått. Når huseier satte vannet på igjen var det trolig mye lyd i kranen. Huseier burde undersøkt hvorfor lyden ikke stoppet. Skade skal ikke oppstå ved bruk, selv om kran står åpen. Det må være feilkonstruert eller avløp blokkert? Tilgang på stoppekran bør en ha, selv om det ikke ville være til hjelp i dette tilfellet. At barnet ikke oppdaget vannet rant er også uheldig. Var ikke barnet til stede når vann ble satt på igjen? Alder til barn vil trolig også være av betydning. Ved at barnet var hjemme alene, med foreldre på ferietur er alder trolig såpass høy det kan forventes større aktsomhet enn med småbarn. En annen tråd som har noe av samme problemstilling med uaktsomhet av barn:
  15. Tusen takk for godt og utfyllende svar
  16. 8,99 GW frå batteri i California, kanskje dei bør bygge batteri nedover i Europa?
  17. Jeg annonserer ikke mitt singelliv. Det er ofte enklere å bare la andre tro jeg er i et forhold enn å ta en lang samtale og defensiv forklaring om at jeg egentlig er komfortabel med situasjonen og er skeptisk og til dels nervøs for å inngå forhold på grunn av tidligere erfaringer og generelle holdninger. KG er et skrekkabinett av holdninger jeg frykter. Sånn er det andre veien også. Bitre kvinner er veldig no go. Resultatet er muligens at de blir ennå bitrere med årene og det hjelper neppe på deres situasjon om de ønsker å finne seg en partner. Dette går jo også andre vei, for de menn som er misfornøyd med å være singel. Ofte stigmatisert under uttrykket incel. Det samme gjelder egentlig bitre kvinner. Selv er jeg fornøyd med å være singel og vil fortsette med det. Hvis en kvinne skal omvende den tanken så må hun først finne ut at jeg er singel og deretter ta initiativ og overbevise meg om at det er ennå bedre å være i et forhold med henne. Det sies at gresset er grønnere på den andre siden. Single lengter etter å bli et par, par lengter etter singellivet. Når dating og parlivet har blitt vesentlig mer utfordrende nå enn på 90-tallet så gjør det noe med balansen. Hvor mye man ønsker å være singel versus hvor mye man ønsker å være i parforhold. Vanskeligere datingmarked og parforhold gjør det naturlig at folk ønsker å være singel en større del av livet sitt. Dette er ikke dumt eller uønsket. Det er en ønsket del av friheten vi har til å velge selv. Anonymous poster hash: e4eda...52b
  18. er det noen som vet hvor man får kjøpt tur klær\treningsklær helst i fysisk butikk
  19. Dere fikk beskjed 30-60 minutt. Når kom vannet på?
  20. bzzlink

    Elbil-tråden

    Hast fått sett igjennom nå, og dette må være den mest grundige testen av ADAS systemer som finnes. De bruker en ekte vei, slik at bilene får dratt nytte av premapped område, og de har ekte biler i andre filer osv! Hadde blitt mange kollisjoner der om ikke testsjåførene hadde grepet inn, så gjelder å være oppmerksom om man har en bil med ADAS i nabofilen dersom det er veiarbeid! Her er resultatlisten av testen Top Performers: Tesla Model 3 (RWD Refreshed) – 5/6 Tesla Model X (2023 LR Refreshed) – 5/6 Xpeng G6 – 3/6 Wenjie M9 – 3/6 Zhijle R7 – 3/6 BYD Z9GT EV – 3/6 Mid-Tier: Aion RT (2025) – 2/6 Platinum 3X – 2/6 Avita 12 – 2/6 Wenjie M7 – 2/5 Avita 07 – 2/5 Low Performers: Ideal L6 – 1/6 Xiaomi SU7 – 1/5 Wenjie M8 – 1/5 QinLDM – 1/5 iCAR V23 – 1/5 Xiaomi SU7 Ultra (2025) – 1/4 BYD Seagull – 1/4 NIO ES6 – 1/4 Failed All Tests (0 Passes): Zeekr 001 (2025 YOU Edition) – 0/6 Baojun Enjoy PHEV – 0/6 Lynk & Co – 0/6 Han LEV – 0/5 Zero runing C10 – 0/5 Volkswagen PASSAT – 0/5 GAC Honda P7 – 0/5 Zeekr 7X (2025 100kWh) – 0/5 Xpeng P7+ – 0/4 Song Pro DM – 0/4 Letao L60 – 0/4 Star Era ET – 0/4 Firefly – 0/4
  21. Har for lite kunnskap til å vite noe om konstruksjon da han påstod det var 2 cm vann på gulv. Vi hadde nettopp renset sluk og han påstod selv vannet hadde stått på i 10 minutter. Nå mener han skaden skyldtes dusj som stod mot dør. Anonymous poster hash: 54189...6eb
  22. Både ja, og nei. Men i følge husleieloven har vi krav om varsel? Dette unnskyldte han seg med at han ikke visste hovedkran var til vår leiedel. Samtidig fikk vi heller ikke varsel på at vannet ble satt på igjen. Anonymous poster hash: 54189...6eb
  23. Ønsker til bake @Maskinfører
  24. De som holder med Israel nå er ikke riktig vel bevarte. Hva nytter noen ord på et ark?
  25. Absolutt ikke, men du må gjerne dra den konklusjonen basert på snittet.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...