Gå til innhold

Penger i Posten


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Det er ikke lov å sende penger med vanlig post, dette vil du også se stå på innleveringskasser. Blir det borte er det utelukkende ditt ansvar.

 

Du kan sende det som verdipost, men det blir fort litt dyrt, og er ikke en mye brukt metode. Men hvorfor ikke overføre penger direkte til konto, kjappere, billigere og tryggere.

Det du i alle fall må gjøre er å legge sedlene mellom et par pappskiver el.l. slik at man ikke så enkelt ser at konvolutten inneholder penger. Jeg har sendt penger rett i konvolutt to ganger (for lenge siden) og ingen av dem nådde mottaker. De to-tre gangene jeg har gjort det senere og brukte pappmetoden :-) kom de trygt frem.

Det du i alle fall må gjøre er å legge sedlene mellom et par pappskiver el.l. slik at man ikke så enkelt ser at konvolutten inneholder penger.  Jeg har sendt penger rett i konvolutt to ganger (for lenge siden) og ingen av dem nådde mottaker.  De to-tre gangene jeg har gjort det senere og brukte pappmetoden :-) kom de trygt frem.

8615810[/snapback]

Ja, hvis man absolutt må sende cash i posten, så sørg iallefall for at man ikke kan se hva som er oppi konvolutten fra utsiden. Papp eller aluminiumsfolie (eller begge deler) bør være et minimum.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...