GoL_eoL Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 http://www.databutikken.com/no/default.php...tId=512TWXCA500 http://www.pcutstyr.no/index.php?vareid=13...08812a3f9c6ccca Sjekk prisen hos databutikken :o :o Pcutstyr.no: 2 167.00 Databutikken: 888.00 Kan dette stemme?
Marzo Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 På komplett er prisen på nivå med pcutstyr, og på databitukken.no står det at varen ventes inn. Vil tippe de har fått tilsent feil pris, evt at prisen er for kun en av brikkene uten mva. Hvem vet... Blir nok endret når de får inn varen, hvis ikke vet jeg hvertfall hvor jeg skal handle billige ram brikker frem over
GoL_eoL Skrevet 31. august 2003 Forfatter Skrevet 31. august 2003 Men bestiller man nå, så vil du betale den prisen som står oppført på det tidspunktet du bestiller, selv om det er feil. Det kommer mest sannsynelig til å bli justert, når varen kommer på lager... Databutikken blir vel nødt til å selge brikken for 888kr hvis man bestiller nå... Eller?
ahpadt Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Stilig Selv om jeg ikke trenger noe ram for øyeblikket da (signatur )..
Tåkelys Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Jeg har i allefall bestilt 2 slike pakker Skal bli artig å se om jeg får det til den prisen. i underkant av 2000kr for 1024mb, er jo ikke å forrakte.
Jarmo Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Web-butikkene tar forbehold til skrivefeil osv.
Anders Leipsland Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Web-butikkene tar forbehold til skrivefeil osv. Hjelper ikke. Det er blitt avklart før, kontrakten er bindende. Om jeg ikke husker helt feil er det slik at når du trykker på "bestill" så godtar du avtalen. Når webshoppen sender tilbake en ordrebekreftelse så godtar de avtalen
Predecessor Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Æhem, *host* Hvilken Copycat er du Snekker´n? Merkelig at du har samme nick som Snekker`n. Forskjellen på deg og den "gamle" Snekker`n er disse tegnene`' Pussig at du også interesserer deg for minnebrikker. Kanskje det er tilfeldig, men med 2+ innlegg, så har du ingenting å tape på skifte nick. Dette skaper bare missforståelser.
GoL_eoL Skrevet 31. august 2003 Forfatter Skrevet 31. august 2003 2 snekkere ja... hehe :smile: Men, er ikke Databutikken nødt til å selge rambrikken til den prisen de står oppført med? På det tidspunktet brikkene ble bestilt? Jeg skal hvertfall prøve å bestille og hvis det skrur opp prisene så avbestiller jeg
Tandamram Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Trodde folk hadde lært seg det at hvis de skal utnytte slike "tilbud" må de holde det for seg selv! Klart de reagerer når de plutselig får 10 ordre på en spesiell type RAM. Uansett, hvis det er en feil tviler jeg på at dere får det til prisen som står på siden. De sjekker jo tross alt ordrene før de sender ut en bekreftelse. Én feil, ja mulig. To, tre? Mulighet ødelagt...
Jarmo Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Informasjon Vi forbeholder oss for trykkfeil, feil i informasjon, samt feil i spesifikasjoner, på samtlige produkter og tjenester i vårt sortiment. All billedinformasjon på våre sider skal sees som illustrasjoner, og DatorButiken.com kan ikke heller garantere at bilde gjengir varens eksakte utseende eller form.
tunefish Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Vi får bare la det ligge og se hva som skjer... Jo mer vi hauser det opp, jo større sjanse er det for at de finner på noe tull.... (Edit: Og ikke bestill 200stk... da kan vi hvertfall bare glemme at det går igjennom... bruk hodet...)
atrax Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Nei de er nok ikke nødt til det, kjære deg. Tenk om hundrevis av folk bestilte hver sin eller til og med to slike underprisa varer! Skulle en butikk gå konkurs bare fordi de har feilprisa en vare?
GoL_eoL Skrevet 31. august 2003 Forfatter Skrevet 31. august 2003 InformasjonVi forbeholder oss for trykkfeil, feil i informasjon, samt feil i spesifikasjoner, på samtlige produkter og tjenester i vårt sortiment Betyr dette også feil oppgitte priser? Trodde det kun gjaldt spesifikasjoner... Jaja... Prøver meg uansett...
Kenny000 Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Mener å huske at det er lagt inn i loven at man skal selge til den oppgitte pris; med mindre den oppgitte pris er opplagt urimelig for en av partene. ( I dette tilfellet selgeren)
Jarmo Skrevet 31. august 2003 Skrevet 31. august 2003 Vil du være grei å bytte nickèn din, vi har en snekker`n fra for :wink:
GoL_eoL Skrevet 31. august 2003 Forfatter Skrevet 31. august 2003 Kan jo søke litt her: http://www.lovdata.no/frame-nl.html Anngående lover
Anbefalte innlegg