Gå til innhold

Silverlight 4 RC klar


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Veldig fornøyd med Silverlight på OS X.

Ikke veldig fornøyd med Silverlight (dvs Moonlight) på Linux (Ubuntu).

gikk glipp av mye OL-stoff fordi NRK sin løsning var Silverlight-basert og ikke Moonlight-kompatibel.

(så vidt jeg vet fikk NRK Silverlight-innholdet fra USA/Canada så det var ikke mye de kunne gjøre med det, men skuffet likevel).

 

og nå Silverlight 4? Moonlight har ikke rukket å ta igjen SL2 ordentlig enda. Dette lover ikke bra.

Skrevet

Men nå har jo Silverlight faktisk en offentlig åpen klient, da. Problemet er bare at det er alt for få utviklere som jobber med det, slik at moonlight ikke holder følge med Silverlight. 

Skrevet

Hvorfor stadig skifting av hele versjonsnr? Kan da umulig være så mye nytt fra gang til gang.

Det er vel for å skape et inntrykk av at det skjer mye. Og et forsøk på å ta igjen Flash, slik at Sliverlight ikke virker så nytt.

Skrevet

Hvorfor stadig skifting av hele versjonsnr? Kan da umulig være så mye nytt fra gang til gang.

For å stenge ute brukere. Moonlight 3 må vel komme ut av beta snart og Silverlight på Mac fungerer vel sånn passe. For å fortsette utestengelsen må en dermed "oppgradere".

Skrevet

Men strengt tatt ikke overraskende når det kommer til Microsoft.

 

hæ ?

 

så MS skal vente til konkurrentene har de samme funksjonere før de kommer med nye utgaver ?

hva med dem (oss) som sliter med en versjon og trenger forbedringer ?

 

man skal heller ikke vektlegge versjonsnumrene så mye side de virker mere eller mindre tilfeldig.

Skrevet

Hvorfor stadig skifting av hele versjonsnr? Kan da umulig være så mye nytt fra gang til gang.

C# 4.0, .Net 4.0, og Silverlight 4.0. Ikke sikker på om det det er tilfeldig eller om de har vært litt kreative for å få på plass samme versjonsnr over hele linja.

Skrevet

Tror det var på dinside.no at man kunne spørre en nordmann som jobber med Silverlight for Microsoft spørsmål. Jeg spurte enkelt hvorfor det ikke gikk an å få vekk meny-linja og kjøre ordentlig fullscreen i OL-sendingene på NRK nett-tv. Nei, det gikk ikke. Flott svar. Elsker Silverlight.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...