Gå til innhold

ilpostino

Moderatorer
  • Innlegg

    22 005
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    3

ilpostino vant dagen sist 13. november 2013

ilpostino hadde mest likt innhold!

Om ilpostino

  • Bursdag 11. august

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

86 069 profilvisninger

ilpostino sine prestasjoner

5,9k

Nettsamfunnsomdømme

8

Hjelpsomme svar

  1. I utgangspunktet bør dette holde. Kan det være treg systemdisk som trekker ned ytelsen?
  2. Det har jeg gjort mase før så det er easy peasy.
  3. Jeg vurderer dette støpselet hos Proshop. Fordrer det ikke at man klipper av eksisterende støpsel på landingene for å koble på ledningene til støpselet?
  4. Det er håpløst å gi bort ting gratis på Finn. Da er det bedre å legge seg på feks 200 kroner for å luke ut hoatrderne som skal ha det bare fordi det er gratis.
  5. Etter å ha brukt Linux i 25 år skjønner jeg godt at du er en ekspert på Windows 11.
  6. Jeg tror det ble 1 eller 2 sesonger til etter han ble me 2'et.
  7. Sorry, antok du var TS, men de samme rådene går til h*n.
  8. Så langt jeg har forstått er takstmenn ofte tømrere eller den type ting og tar en grundigere byggeteknisk gjennomgang av leiligheten, mens en megler (antageligvis) går mer overflatisk igjennom leiligheten. Tilstandsrapporten som takstmannen lager er nyttig hvis du kjøper av ukjente, slik at du vet om eventuelle feil eller ting som skal utbedres i leiligheten. Det virker som du kjøpte denne leiligheten sammen med exen, og jeg regner med at det lå en rapport fra takstmann som en del av prospektet. Dere har begge bodd i leiligheten, og vet om det har vært noen endringer i leiligheten, om den har blitt mye slitt, om det er noe som skal / bør tas tak i eller lignende. I mitt hode er rapporten fra takstmannen da litt bortkastet, da den ene av dere "bare" skal kjøpe ut den andre. En megler bør komme med en verdivurdering som gir en god pekepinn på en sum du og exen bør bli enige om. Da jeg kjøpte leiligheten jeg bor i nå for cirka 10 år siden fikk jeg med meg at takstmenn koster en god del penger, og ut igfra hva jeg skrev over er disse pengene litt bortkastet i dette scenariet.
  9. Et kommentar fra sidelinjen: tror du at du får så mye mer for leiligheten hvis den legges ut på det åpne markedet enn hvis hun får kjøpe den til prisantydningen for det en megler antyder? Du kan eventuelt få antydning fra to meglere og ta en gjennomsnittåpris av begge antydningene?
  10. Jeg er enig med @Uderzo. Når man oppgraderer er det sikkert som amen i kirken på at det følger med diverse former for "grums". Ta alltid clean install av Windows.
  11. Mennesker hater å vende seg til nye ting. Windows 11 er ikke dårlig bare fordi det kan trenge litt tilvenning.
  12. Hvis du påstår at disker med hhv 4125 MB/s og 3325 MB/s og en annen disk med 14800 MB/s og 14000 MB/s i lese- og skrivehastighet oppleves som like responsive under normal bruk velger jeg å ikke ta utsagnet ditt så veldig seriøst.
  13. Det finnes selskap som spesialiserer seg med å kreve refusjon av flyselskaper. Hørt mye negativt om KLM, så ville vurdert det hvis jeg hadde vært deg.
  14. Husk at de billigste bærbare maskinene ofte har svak / dårlig prosessor, noe som kan begrense bruken litt.
  15. Hvorfor kan du ikke virtualisere noen Linux distroer for å se hvilke du liker?
×
×
  • Opprett ny...