Gå til innhold

SpecialForce

Medlemmer
  • Innlegg

    5 777
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av SpecialForce

  1. Har du snakket med NAV om de kan tilby deg et truckførerkurs? Det trengs alltids hjelp på et lager. Ofte så krever de et skriftlig jobbtilbud. Men kanskje de gjør et unntak?
  2. Det mest ryddige vil vel være å be om en avklaring fra styret?
  3. Denne kampanjen håper jeg de skrinlegger. Det er absolutt mange måter denne kan gi merverdi for kundene også. Men dette kjennes ikke ut som en god vinkling for å få flere kunder innom.
  4. Få høre hva som er så utdatert? Det fungerer greit på mobil(med visse unntak), det er noe aktivitet og fortsatt mye nyttige tråder her. Det jeg savner er litt høyere kvalitet på bidrag og mer bidrag generelt. Men sosiale medier har tatt over for mye. Men skal man gå i dybden så er det best her.
  5. Ta dette med en klype salt. Ut i fra hva jeg leser på 3M sine sider så kan dette være en aktuell kandidat: https://www.3m.com/3M/en_US/p/d/b40069421/ Sørg for å veksle noen ord med forhandler slik at du er helt sikker. 3M har generelt veldig høy kvalitet på festemidler. Jeg kan tenke meg at både Tools og Würth kan ha dette i sitt sortiment.
  6. Trygdesvindel får må has på ved å melde inn kjente saker. Men man må også vurdere om egen kjennskap til de ulike sakene er godt nok opplyst. Det er selvsagt ikke greit å fabrikkere påstander.
  7. Google har ganske så oversiktlige portaler for å fjerne nylige søk osv. Ta deg en god kikk på Google sine sider om personvern.
  8. Du kan helt sikkert selge den på bruktmarkedet for et mindre verditap. Da kan du samtidig oppgradere til iPhone 17. Som nevnt tidligere er det i noe grad en vanesak. Men jeg forstå godt at du kjenner det ikke stemte helt for deg.
  9. Feilene som du nevner er ikke vanlige. Men jeg vet at VW sin ID.3 har hatt en del rusk inntil de fikk på plass en del bedre programvare.
  10. Vel, da har du fått et ganske klart signal som sier at utdanning er nøkkelen til videre opprykk. Så enten kan du gjøre en innsats der, eller så er den triste sannheten at lojalitet ikke belønnes. Mao så kan det være lurt å ha noen søknader i sirkulasjon.
  11. Her vil det vel være greit å spørre din eksisterende bankforbindelse om å reforhandle lånet. Hvis du ikke vet hva boligen er verdt så vil det lønne seg å bestille en oppdatert e-takst.
  12. Det er nok bedre om noen andre henter ut bilen for deg hvis det lar seg gjøre. Alternativ to er å skrive ut en oversikt fra SVV sin side over førerkortklasser å håpe de godtar det.
  13. Fremfor å be om PKK så er det en mye bedre side å insistere på en NAF-test som er en mer utvidet kontroll av bilen. Det er også bedre ressursbruk.
  14. Her kan du finne nyttig info og maler for klagesaker som denne: https://www.forbrukerradet.no/klageguide/
  15. I min husholdning så blir ikke Norgespris innført. Jeg bare tittet innom tråden og svarte ut i fra egen erfaring. Norgespris har heller ikke vært tilgjengelig før i år.
  16. Da jeg har elbil så har Tibber vært den beste løsningen for meg. Jeg sparer anslagsvis en tusenlapp i året på strøm ved å lade bilen min med smart strømstyring. Påslagene er rimelige og integreringen med andre tjenester er relativt grei. De får min stemme. Helt på siden: Ønsker noen å bli vervet og få flere fordeler så send en pm. Ikke ta det i denne tråden.
  17. Be de hente dunkene og send en erklæring om at per tid så kastes det ikke avfall på tomten.
  18. Send gjerne en PM om du vil ha råd fra noen som har bodd flere steder og utenlands. Ha en fin morgen
  19. Alle vil dra fordel av en halvering. Helt rett. Men det gjør at handlingsrommet til målrettede tiltak blir innskrenket.
  20. Det var leit å se en så kort vinkling på en bevegelse som også på mange måter fremmer samhold og forutsigbarhet i private hjem og omgivelser. Hvis man heier på mangfold så er aksept og sunn nysgjerrighet og kunnskapsbasert tilnærming veldig viktig.
  21. Billy Søgne lever fremdeles. Men det stemmer nok at flere av butikkene ikke gikk like bra. Det stemmer at Gigaboks er en del av NG. Men det finnes da andre alternativer. Jeg sikter til at Mva-satsen ikke må røres. Man kan helt sikkert gjøre små justeringer på særavgifter. Men ikke en halvering på noe som helst nei.
  22. Å be om en signatur er greit dersom retningslinjene handler om ting som barnet kan svare for. Herunder oppbevaring og bruk av utstyret. Ikke noe knyttet til erstatningsansvar.
  23. Det er helt tullete å sabotere inntektsgrunnlaget til staten. Disse pengene har vi bruk for til jordbruksoppgjøret og til velferdsstatens øvrige oppgaver. Sånn kan vi ikke holde på. Da mÅ vi heller bruke inntektene smartere. Det er masse som kan fjernes som sløseriombudsmannen mfl har bevist i flere år.
  24. Både Billy, Gigaboks, Havaristen med flere finnes. Så er det opp til hver enkelt hva slags priser på mat man vil betale.
×
×
  • Opprett ny...