Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. jjkoggan

    FOTBALL-VM 2026

    Sør Amerika er velkjent for sin korrupsjon. Flere fra CONMEBOL (sør Amerika) ble arrestert for korrupsjon under SEPP Blatter (FIFA)
  3. Ben Shapiro - for en klovn og løgnhals. Å snakke fort gjør ikke det han sier mer rett.
  4. Nå hører vi to på: Long Tall Sally - The Beatles.♥️♥️♥️♥️
  5. Denne ja. Problemet da er vel at man egentlig ikke lengre har tilgang til funksjoner som man "må ha" på en Android telefon, som for eksempel "Google Maps" og "Play Butikk". Har faktisk aldri prøvd. Stemmer det at både maps og Play butikk blir borte? Android Open source, det er jo ellers nok et eksempel på at Google sin innsamlig av persondata er noe som har en viss form for frivillighet over seg.
  6. Billie Eilish - BIRDS OF A FEATHER
  7. Banner 75192 for vi ser at du viser oss byggetegninger.
  8. RookieNO

    FOTBALL-VM 2026

    Ta en titt på Netflix dokumentaren "FIFA Uncovered" og se hvordan FIFA ble styrt under Sepp Blatter. Hvis vi nå ganger datidens korrupsjon med økningen av billettprisene, så snakker vi om en organisasjon som er over 500% mer korrupt enn den var under Sepp Blatter... *Footballmath* Nå er fotball en mye større idrett enn håndball, men jeg er redd for mye av det som skjer i håndballen også skal skje i fotballen. Alle forbund har en stemme, og hver stemme teller like mye. Mange Afrikanske, Asiatiske og Mellom-Amerikanske forbund får penger fra FIFA uten at det sjekkes hva pengene brukes på. Korrupsjonen er gedigen!
  9. Korgutt

    FOTBALL-VM 2026

    Fordi det er vel i resten av verden at Infantinp henter stemmene når det er valg på president. 1 medlemsland=1 stemme. Er ikke vanskelig å få flertall når man gir Afrika, Asia, de karibiske øyene såpass mange ekstraplasser som de har fått til dette VM. AFC har fått 8 plasser, CAF har fått 9 plasser og CONCACAF har 6 plasser inklusiv de 3 vertsnasjonene.
  10. Strøm er som tomater - ferskvare. Dersom vi sitter og ruger på "tomatene" våre så ender vi bare opp med at de råtner og blir verdiløse. Vann MÅ brukes for å bevare verdien. Når tilsiget nå er langt over normalen, så må en kompensere med å åpne slusene ut av landet. Fyllingsgraden for uke 50 (søndag 14.12) ble publisert i dag og nå er Norge samlet sett over median fyllingsgrad. Det er spesielt NO2 og NO5 som har fått usedvanlig mye tilsig den siste uka så fyllingsgraden har økt i en tid den vanligvis går ned. Regn med lavere priser framover på grunn av dette. NO1, NO2 og NO5 henger godt sammen med kraftutveksling så vi kan godt se de som ett samlet område. NO3 og NO4 har ligget skyhøyt i hele år og satt en rekke nye ukesrekorder. Noe som er årsaken til de lave prisene.
  11. Det er bare å kjøre en versjon av Android uten Google-produkter det, fullt mulig. AOSP er løsningen, bygg din egen versjon og legg til akkurat de appene du vil ha der..
  12. Går vi noen år tilbake var denne teorien koblet med teorien om at det ville bli opprør i et sanksjonert og krigsherjet Russland. Jeg tror alle trodde at det ville bli mer sosial uro i Russland enn det har vært. Hvis vi skal være ærlige har det vært overaskende lite og det tyder på at landet er mer homogent og fornøyd enn antatt. Men uansett er det fortsatt enorm forskjell på å gå inn i et område hvor deler av befolkningen snakker russisk og ønsker de velkommen (Øst-Ukraina), sammenlignet med områder hvor ingen ønsker de velkommen. Vi skal ikke lenger enn til Vest-Ukraina så vil denne "bortebane-ulempen" være så stor at de ikke vil klare å holde territorium. Såpass skjønner russerne og derfor er invasjon av Tyskland ol. helt utopi. Det er en grunn til at de har valgt ut nettopp disse territoriene.
  13. Nja, nå tror jeg ikke Kreml selv tror på dette narrativet. Det er bare russisk tåkelegging. Det Putin egentlig frykter er at smaken på demokrati i tidligere sovjetstater skal smitte russiske folkegrupper som ikke er særlig begeistret for overgrepet fra Moskva. Mange russiske folkeslag og regioner er egentlig bare under Kremls kontroll på grunn av tvang, bestikkelser av riktige folk og militær makt. Russland er som et høyradioaktivt atom. Før eller siden splittes det opp av indre krefter, eller så skjer det noe utenfra som setter i gang reaksjonen. Demokratiseringen av Ukraina og nå den militære svekkelsen av Kreml, er sånne utenfra hendelser.
  14. Vi åpner luke 18 Bare seks dager igjen til julaften, og nedtellingen er for alvor i gang. Bak dagens luke skjuler det seg en premie for deg som liker at presisjon, tempo og utstyr spiller på lag – særlig når spilløktene blir lange og kulda setter inn. Les hele saken på Gamer.no»
  15. Det er argumentasjon som dette som gjør meg veldig betenkt. Øst-Ukraina er farlig nær Moskva og Russland har militærbaser på Krim. Sett med russiske briller vil NATO på disse områdene være en sikkerhetsrisiko og det kan være et defensivt tiltak å forhindre det. Angrepskrig mot hele Europa er noe helt annet. Jeg ser verken evnen eller viljen til å gjøre det. Betyr det at vi skal stole på Putin? Nei, vi må styrke forsvaret og være klar for et "worst case scenario", men jeg forventer at våre politikere gjør så godt de kan for å unngå et slikt scenario.
  16. Putin har vist så utrolig mange ganger nå at han lyver og lyver om det meste. "Neheida - Vi har ikke tenkt til å invadere Ukraina" - 2 dager før invasjonen. Bare som eksempel. Så når Putin insisterer på at Europa ikke trenger å forberede seg på en storkrig, så bør vi nettopp forberede oss. Angående løgner: Som man reder...
  17. Tips til obligasjonsfond for 3 års sparing mottas med takk☺️ Leser at det kan være en god og rimelig forutsigbar investeringsløsning for kortere sparehorisont og bør kunne gi bedre avkastning enn høyrentekonto, og at det kan være gunstignå fremover, renten skal ikke opp men heller ned, om ikke så kjapt. Ser litt på denne oversikten. Vet ikke helt hva man burde valgt der, er det bare å ta den øverste? https://www.forbrukerradet.no/fond/obligasjonsfond Har høyrentekonto med 4.8 eff rente, men renta skal vell ned og da går vell obligasjonsfond ofte opp?
  18. Det er eldgammelt nytt. Dette har gått om om igjen og om igjen i 3-4 år nå. Putin slår også inn åpne dører og forteller bare hva han har drevet med i 4 år. Veldig morsomt poengtert! Europa har faktisk politikere som skiftes ut. I motsetning til Russland. Jeg synes vi burde svart det samme tilbake.
  19. Eventuelt en god politisk analyse. For mange i Europa har Ursula, Macron, Starmer og Merz blitt ensbetydende med mer krig og de som ønsker slutt på det vil stemme annerledes. Trenden er tydelig og det gir lav odds at nye valg vil gi nye ledere.
  20. I dag
  21. Så videt jeg kan bedømme så er det tekniske innholdet i denne videoen korrekt nok. Hvis det er noen på forum som finner feil, så ville det være interessant om det ble opplyst hva feilene eventuelt består i: Man kan jo få inntrykk av at det er bare Microsoft som samler persondata, men det samme er da i minst like stor grad tilfellet for Google. Men hos Google så har jo innsamlingen av persondata karakter av en viss form for frivillighet, ved at vi selv kan bestemme om man vil bruke Google sine tjenester eller ikke. (Det gjelder jo for PC, for Android telefoner, så har man jo ikke noe valg.)
  22. Det er naturlig nok ikke noe man kan vite med sikkerhet, men mitt intrykk er jo at det at den gradvise utviklingen av tjenester som Google Translate og Google Search inngår en del av en teknologisk utvikling, som i dag har blitt til dagens LLM. Google translate har alltid vært LLM, men før i tiden en dårligere utgave av LLM enn det vi har i dag. I dag, så gir Google Translate LLM ganske gode oversettelser. For 20 år siden så LLM'en bak Google Translate heller svak, mht funksjonalitet og sluttresultat.
  23. Den russiske ledelsen insisterte også på at dei ikkje hadde noen planer om å invadere Ukraina. Ingen oppegående mennesker trur på det putin seier.
  24. Dette er jo åpenbart nesten en krigserklæring, Russland sier her at de vil ødelegge Europa, mye bedre at Russland ødelegges, de har vært en plage for resten av Europa i hundrevis av år.
  25. jjkoggan

    FOTBALL-VM 2026

    Hvorfor bare Europa og Sør Amerika?
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...