Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Vi ønsker dere alle sammen, en fin og god onsdagsmorgen.❤️❤️
  3. Vi ønsker dere alle sammen, en Godonsdagsmorgen.👨‍🦰👩‍🦰
  4. Pen på både Ciaran & Ciara Julepynt eller Påskepynt??
  5. I dag
  6. Det er riktig at det produseres mest kaldpresset olivenolje. Kaldpresset olivenolje er ikke farlig å bruke til steking og skulle man ønske å bruke EVOO i frityren er det fullt mulig. Jeg har ganske lenge om jeg klarner 1 kilo med smør.
  7. I går
  8. v24044gl0000d9sodevog65uasqge64g.mp4
  9. Ja takk begge deler. Men med første valget ville jeg ha valgt tusjer. Pen eller stygg?
  10. Må le litt når det ryktes at PSG peker på salgene av Anderson og Rodgers når de setter prisen på Barcola. Kanskje noen i Liverpool sitt forhandler team bør forklare PSG en ting eller to? Begge spillerne har det jeg vil kalle 'english tax', altså de er unødvendig dyre fordi de er britiske og gode britiske spillere er viktig for klubber i forhold til homegrown regelverket. I tillegg har Rodgers, som kan nærmeste sammenlignes mot Barcola, dobbel 'english tax' fordi på toppen av å være brite så selges han mellom to konkurrerende klubber som driver opp prisen enda mer! Ingen av disse to spillerne ville blitt solgt for slike summer om de ble solgt til en annen liga.
  11. Fremstår for meg at vi egentlig er enig, men at du misforstod innlegget mitt og tolket det som generalisering av menn som henter kone fra Asia. Nå er "mange menn" i mine øyne, ikke ALLE menn, så har du kanskje en annen oppfattelse av det begrepet.
  12. Trist å se at påvirkning fra Kreml (selvfølgelig) virker. Selv om polakker flest tar avstand, så forekommer nå altså fysisk vold. 😤 Ikke at utlendinger ikke har opplevd rasistisk motivert vold i Norge heller. Altså; det har jo skjedd. Folk har blitt drept på grunn av feil hudfarge. Så for all del; rasisme er ikke et nytt fenomen, ei heller i Polen. Det som er nytt*, er at et naboland prøver å nudge, dytte og påvirke, en befolkning over til å ta dårlige - og farlige - standpunkt. Kreml bruker betydelige ressurser på dette. Og dessverre fungerer det. Noen få biter på. Noen få kjøper agnet, blir lurt, og uten at de forstår det selv (?), løper de Putins ærend. *) Neida, dette er selvfølgelig ikke noe nytt. Egentlig ganske ordinært. Fremmede statsmakter har i lang tid prøvd å styre opinionen. Dette har vi sett mange ganger. Det fungerer. Dessverre.
  13. Det er et problem og FRP har foreslått at de menn som har hentet kone før og utsatt de for uakseptabel behandling ikke skal få hente flere. Men det betyr ikke at man skal generalisere alle som finner seg dame fra Asia. Jeg tviler på at kvinner behandles bedre i et muslimsk tvangsekteskap (men de muslimske kvinner vet kanskje ikke om noe annet heller) og med den æreskulturen som finner sted i de miljøer vet vi jo at mange ikke tørr å bryte ut heller. Det kan være livsfarlig. Så det var en merkelig målestokk for deg å dra frem, folk fra Asia utenfor midtøsten er berikelse for Norge. Man må heller ta tak i de dårlige mannfolka som behandlet de dårlig. Norge og vest-Europa taper enormt på MENAPT-innvandring, så det er absolutt mitt fokus. Europa begynner å våkne, inkludert den sosialistiske statsminister i Danmark: "Ukontrollert migrasjon til Europa er uakseptabelt, skriver Italias stats­minister Giorgia Meloni og Danmarks stats­minister Mette Frederiksen i en felles­erklæring i sosiale medier i kjølvannet av Ceuta-invasjonen." – Vi vil ikke akseptere ukontrollert innvandring til Europa Dette er andre toner enn under velferdsmigrantkrisen i 2015, da pratet naive fjotter om "mitt Europa bygger ikke murer". De tok ikke truslene på alvor.
  14. Vi ønsker dere alle sammen, en fin og god natt.🥱🥱💤💤😴😴
  15. Det har ikke vi Vi har en skakkjørt døgnrytme som gjør at middagen vår blir om kvelden.
  16. Maling på både Ciaran & Ciara Fargeblyanter eller Tusjer??
  17. Vi ønsker alle sammen, en god og fin natt.🥱🥱💤💤😴😴
  18. Pøs ut! Ikke tenk på senere!
  19. Så dette har AP gjort etter 19 juni 2026? Det har kommet rapporter om at kvinner fra Thailand og Fillipinene blir oftest utsatt for partner vold med mer, ensomhet og at de ikke blir integrert i samfunnet som følge av partneren. Dette er jo problematisk og et klasse eksempel på svakheter ved systemet, det er vesentlig mindre krav ved familiegjenforening enn vanlig innvandring. Norge som samfunn taper på dette. At folk også blir mishandlet og utnyttet er også en større kostnad for oss som samfunn. At Norge som samfunn taper, er kanskje ikke det du fokuserer på. Fremstår ikke slik i hvert fall slik du durer på med "what about". Flott at du har lært deg det, og tror alle på forumet har fått det med seg nå, hva med å ta det et nivå videre og sjokkere verden med å ikke bruke det en dag? Så kanskje vi får snakket om problemene?
  20. Dette er pro-russiske høyreekstremister. Sammenlign gjerne med Norgesdemokratene her hjemme. Ingen grunn til å generalisere hele det polske folk bare fordi det er en og annen rabiat tulling innimellom. Hadde noen forsøkt å sette deg i bås med f.eks Norgesdemokratene bare fordi du har norsk statsborgerskap så tipper jeg du hadde blitt provosert. Hvis ikke, bytt ut partiet med et annet i setninga.
  21. Pristoppen skyldes helt sikkert prissmitte + solformørkelsen. Jeg studerer dette kartet litt frem og tilbake og ser at formørkelsen skjer tett på solnedgangstimen, der solkraft normalt er sterkt redusert i forholdt til midt på dagen. Siden det er et par tidssoner fra øst til vest i Europa og dermed solnedgangen kommer et par timer tidligere i øst enn i vest, så har solformørkelsen liten til ingen korrelasjon med solkraftproduksjonen i øst-Europa. Sola er allerede i ferd med å gå ned og utbyttet er ca 0. Men i vest er kan det bety vesentlig mer. I dag produserte Portugal 0,5 GW solkraft på det tidspunktet. Spania 9 GW, Frankrike 1,5, Belgia 0,3, Nederland 2, Tyskland 2, Sveits 0,5, UK 0,9 og Irland 0,2. Resten ca 0 pga solnedgang. Spania bruker dagens oppladede pumpekraft på det tidspunktet. Forretningsmodellen til pumpekraft er å kjøpe billig og selge dyrt. Dvs. at kl 19 norsk tid er det dyeste tidspunktet i Spania i dag. Så når de plutselig mister omtrent halvparten av ~9 GW i mårra så blir det naturlig nok dyrt og må kompenseres veldig. Hele Europa mister nok rundt 10 GW kl 19 i mårra, ca 15 GW en halvtime før og ca 2 GW en halvtime senere. I følge forventet flow så samarbeider hele Norge om å eksportere maksimalt onsdag kveld pga svært god betaling for energien. Dette er selvsagt kraft vi bør selge nå og heller kjøpe tilbake på et annet tidspunkt, eller la være å eksportere på et billigere tidspunkt.
  22. De sa så, før de økte familiegjenforening utenfor EØS med 29% det året fra året før. Der syrere topper statistikken. (Mens resten av EU remigrerer syrere) Interessant at du drar frem asiatisk dame. De er vel bedre sysselsatte enn nordmenn. Så litt sprøtt at det skulle være en viktigere målestokk enn islamisme, æresvold, æreskultur, nedverdigelsesran og alt det man får fra arabisk dominansekultur.
  23. Er del som faller for russisk hybridkrigføring, ser det her hjemme også.. Dog heldigvis ikke vold enda, "kun" folk som kun har det i kjeften.
  24. Axefjord

    Elbil-tråden

    Den er jo et av 5 ikoner på dra-ned menyen før det, så godt synlig. Jeg tenker det er tilsvarende eller hakket verre enn ikonene som Microsoft la inn i startmenyen for noen år siden. Om du trykker på de, så installeres spill, etc. Ekstremt lite proft i en arbeidssituasjon. Bedre enn nyere TVer, men det skulle bare mangle på et nesten-million produkt...
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...