Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Så dum kan han vel ikke være...hva Vance sa ble jo naturligvis sendt på TV-nyhetene i beste sendetid nærmest som USA-reklame..
  3. I tillegg så ville eg vore veldig lite bekymra om BankID har kopi av passet. Personopplysningane har dei allerede, og dei har tross alt eit IT-driftsmiljø som greier å lage et system som tilfredsstiller sikkerhetskrava til kryptografisk nøkkelmateriale for å lage sertifikat som kan identifisere folk på sikkerhetsnivå høgt. Samanlikna med dei fleste andre aktører så har dei altså svært god sikkerhetskompetanse, og er nokså sikkert offer for revisjoner av sikkerhet. Dvs. ganske gode loggspor over kven i firmaet som har sett det....
  4. Eller at han later som om han aldri har "endorsed" Orban, siden han aldri støtter tapere, og kanskje hevder at Vance var der av helt andre grunner.
  5. 5. Mosebok 21:18–21
  6. Dette er ikkje lite arrogant. Eg skal altså bruke en halvtime på å sjå en film for å fortelle kva som er galt i den, slik at du kan lære? Det må du i så fall betale meg for... Forøvrig kaller eg ikkje deg dum. Problemet er ikkje at du ikkje kan ting; problemet er at du ignorerer absolutt alle svar du får som du ikkje liker, og turer på om det samme mantraet som du har fått for deg. Så også her. Om temaet TPM interesserer deg så har Microsoft (som vanlig) veldig god dokumentasjon. Begynn med å lese den, og forstå korleis OSet bruker TPM. Eg har ikkje interesse av å skrive pensum for deg, men ytrer du ting som er feil eller opp etter staur og vegger så må du forvente å bli korrigert. Du presenterer heller ingen argumentasjon for ditt syn, du kaster ut påstander, uten å forklare kvifor du meiner det. Om du kjem med ei koherent forklaring er det mulig å peike på kva som er galt; når du ikkje gjer det så er det vanskelig.
  7. Bra de ikke er kristen når du velger å tolke det slik.
  8. 75192

    Bannetråden v3

    Banner Sprengeren selv
  9. Han er 100% sikker på at ingen vil våge å prøve seg. Desverre har han antagelig rett. Jeg frykter at dette bærer i gal retning og at en stor eskalering er på trappene. En liten trøst er at det ser ut til at Orban taper valget i Ungarn. Trump blir sikkert sint, siden han har bidratt til at Orban skal vinne. Nå får nok Europa og EU på pelsen... igjen.
  10. Men er barna ulydige så kan de steines
  11. Nei. Han så på Danmark som svake- noe som trigget han.
  12. Her kommer vinteren neretniv remmok reH
  13. Dette ser avansert ut -- Ikke glem at jeg er nybegynner med alt som har med PEQ'er å gjøre Hva slags utstyr behøver man for å generere pink noise? Jeg var innom https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq og der fant jeg en oratory1990 PEQ som ser anderledes ut enn den jeg lastet ned inne i Peace (se vedlagt pdf-fil). Jeg la inn 2 PEQ'er i Peace manuelt fra verdiene i pdf-fila: PEQ-1: alle verdier og preamp gain=-9.6 PEQ-2: alle verdier minus bånd 1 og preamp gain=-5-5 Jeg har ikke fått tid til å sammenligne de tre forskjellige oratory1990 PEQ'ene jeg nå har lagt inn i Peace. Etterhvert blir jeg også å justere litt på bånd 2, 5 og 9 som beskrevet ovenfor. Sennheiser HD660S2 - Oratory1990.pdf
  14. Skal vi se: «Dere foreldre, vekk ikke sinne og trass hos barna deres, men gi dem omsorg, så de får en oppdragelse og rettledning som er etter Herrens vilje.» Hva er Herrens vilje? Du SKAL ELSKE DIN NESTE som deg selv. Hvordan?👇🏼 Om jeg gir alt jeg eier til brød for de fattige, ja, om jeg gir meg selv til å brennes, men ikke har kjærlighet, da har jeg ingen ting vunnet. 4 Kjærligheten er tålmodig, kjærligheten er velvillig, den misunner ikke, [kjærligheten] skryter ikke, er ikke hovmodig. 5 Kjærligheten krenker ikke, søker ikke sitt eget, er ikke oppfarende og gjemmer ikke på det onde. 6 Den gleder seg ikke over urett, men har sin glede i sannheten. 7 Kjærligheten utholder alt, tror alt, håper alt, tåler alt. 8 Kjærligheten tar aldri slutt.
  15. Ser lovende ut, men man vet aldri. Orbán erkjenner å ha tapt valget i Ungarn EU-skeptiker og Russland-venn Viktor Orbán er ferdig som statsminister i Ungarn. Nå har han gratulert utfordreren med seieren. https://www.nrk.no/urix/valgdagsmaling-i-ungarn-1.17843773
  16. Begge EU landene har atomvåpen, så hvis Grønland var en del enten de to, hadde trump prøvd seg?
  17. Det som jeg kanskje heller vil si det er at produsenten av opearivsystem, i dette tilfller Microsoft stiller en del gratis og ganske funsjonelle verktøy til rådighet, slik at man kan se hvor datatraffikken går. Det bør da være hevet over enhver rimelig tvil at en god del går tilbake til Microsoft. Det bør vel også være hevet over enhver tvil at man kan redusere denne trafikken faktisk ved å fjerne en del unødvendig bloatware i fra Windows 11. I 2001 så ble det gitt ut en bok som het "Hacking Exposed 3'rd revision". Boken beskriver prinsippene for hvordan man ettergår innholdet i videoer som for eksempel videoene i fra Rob Braxmann. Selv om teknologien har utviklet seg, så vil jeg faktisk si at flesteparten av de kursene jeg har sett i såkalt "whitehat hacking" faktisk har vært bygd over denne grunnmodellen. Bak i denne boken så fulgte det med en CD, med bla et innhold som het "Sysinternals". Senere så ble innholdet i fra denne CD'en i fra 2001 kjøpt opp av Microsoft, som bestemte seg for å vedlikeholde og oppdatere innholdet, slik at de redskapene som ble publisert i 2001 nå framdeles finnes tilgjengelig i oppdatert utgave, netto i fra Microsoft. https://learn.microsoft.com/en-us/sysinternals/ Her finnes det en del verktøy for å ettergå en del av innholdet for eksempel videoene til Rob Braxman. Det man kanskje først og fremst behører i tillegg, det er vel kanskje en packetsniffer av type Wiresahark eller lignende. Den gang i 2001, så brukte jeg selv ellers også en Linux bridge på en egen maskin i nettverket som kunne "lytte på" den trafikken som passerte gjennom. I stedet for å fortelle om hvor dumme alle andre er og hvor lite de kan, kan du ikke heller dele og spre litt kunnskap gjennom konkrete eksempler. Hvis du for eksempel finner konkrete feil i den videoen som er postet av Rob Braxman over kan du da fortelle helt konkret hva som er feil, og og også beskirve helt konkret med angvielse av operativsystem, nettverksoppsett, osv hvordan du gikk fram for å verifisere feilen? Blir gjene med på en slik diskusjon hvis vi kan ta noe som er helt konkret. Del heller din kunnskap og din kompetanse i stedet for å fortelle hvur dumme alle andre er.
  18. Banner 75192 for å skrive tull.
  19. har jeg i skapet marklin ho big boy digitalt 100% kjørtbart tar patent på oboy som ikke har noe smak
  20. Om noen kunne blokkere munnen til Trump så hadde jeg foretrukket det
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...