All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Enig i at Judas er den som gjør det egentlige offeret her. Han er et verktøy av Gud, som tar på seg en evighet i pinsel.
-
Hva er feilinformasjon, og hvem sier at det er det..? Hva sier WHO, for eksempel..?
-
ned på havna Good apetitt
-
Men kjære vene.... Jeg vet man blir stemplet som rasist for det utroligste i våre dager, men dette her tar jaggu prisen : https://www.nrk.no/fotballvm2026/miguel-almiron-forlot-banen-i-tarer_-utvist-etter-a-ha-holdt-seg-for-munnen-1.17929222 Jeg grøsser med tanke på hva det neste blir. Det neste blir at en spiller får rødt kort fordi han har ordnet litt på hårfrisyren. Du leste det her først.
-
Denne tråden i ett nøtteskall😉
-
Helt klart. Den ukrainske lederen anklaget samtidig Aleksandr Lukasjenko, presidenten i Belarus, for å ha montert utstyr som skal hjelpe til å styre russiske droner. Han gir nabolandet en ukes frist til å fjern utstyret. – Om ikke han fjerner det, kommer vi til å gjøre det, sier Zelenskyj. https://www.finansavisen.no/makro/2026/06/20/8360203/zelenskyj-ukraina-har-i-praksis-natos-nest-sterkeste-haer
-
Det gjelder ikke noe krav om å sette av feriepenger på egen konto.
- 5 569 svar
-
- avdeling
- utdannelse
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Jeg støtter pride. Jeg støtter ikke alt hver eneste ting foreningen FRI står for.
-
Har sentralbanken gjort en dårlig jobb?
Philber Desanex svarte på obygda sitt emne i Politikk og samfunn
Kutter i drivstoff-avgiftene har gitt lavere inflasjon: https://www.nrk.no/norge/sa-mye-har-prisene-steget-det-siste-aret-1.17879067 "Kutt i drivstoffprisene bidrar imidlertid til å dempe prisveksten totalt sett. – I mars bidro strøm og drivstoff til å trekke prisveksten opp, mens de samme varene denne måneden bidro til å dempe veksttakten i KPI. En av grunnene er kutt i drivstoffavgiftene, sier seksjonssjef Espen Kristiansen i SSB.". Hvis hele verden hadde kuttet avgiftene ville kutter blitt spist opp av økt oljepris. Derfor har økonomene rett i at det er en dårlig løsning i prinsippet og de liker det ikke. I praksis er Norge er for lite til å påvirke oljeprisen alene. Hvis hele verden får bensinpenger i hånda så blir det ikke mer bensin på noen. Hvis sønnen min får bensinpenger i hånda så kan han faktisk bruke mer bensin. LO er negative til økt rente, og det er en grunn. Man omfordeler penger fra de som har gjeld til de som har penger i banken. Høy rente har også andre bivirkninger som for eksempel enda mindre boligbygging. Inflasjon kan spise opp gjeld. Sentralbanksjefen forstår dette, og balanserer forskjellige hensyn opp mot hverandre. Hun prøver ikke å være på inflasjonsmålet hele tiden for enhver pris. -
Vel, ikke bare religion, men siden du først nevner det... ...religion er et effektivt middel for å oppnå makt. selv for ikke-religiøse.
-
CC gratis med 20 poster ps dere slo ikke meg da
-
banner ffl god bedring
-
149 100
-
27 767
- 72 233 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
- I dag
-
Det er fortsatt potensiale for å få rettsystemet mer effektivt, rettferdig og demokratisk - i hvert fall når det gjelder sivile tvister. Jeg er dog ikke sikker på om initiativene for å realisere dette kommer innenfra 🙂
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Dragavon svarte i et emne i Politikk og samfunn
https://www.dagbladet.no/video/medier-putins-sikkerhetsvakt-skal-avslore-statister/TOTeREFk -
Fysiske objekter erstattet av mobilen... telletråd
robertaas svarte på robertaas sitt emne i Lekeplassen
-
Med en omnipotent gud så var judas uansett forutbestemt av guden til å gjøre det han gjør, uten judas gjerninger og hele grunnlaget for denne religionen faller i fisk, veldig merkelig at de kristne ikke ser ut til å skjønne det.
- 203 svar
-
- 1
-
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Mr.Narvik svarte i et emne i Politikk og samfunn
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Dragavon svarte i et emne i Politikk og samfunn
https://understandingwar.org/research/russia-ukraine/russian-offensive-campaign-assessment-june-19-2026/ -
Skolepolitikk: Riksrevisjonen "oppdaget" mangler i skolen
lada1 svarte på lada1 sitt emne i Oppslagstavlen
Uenig: de fleste må arbeide konkret med tall og geometri for å få en grunnleggende forståelse. En kan kanskje sammenligne dette med at en komponist må spille selv for å komponere musikk. Og jeg for min del har ofte nytte av (computer) koding for å forstå en problemstilling selv om jeg kan automatisere mye koding. En sitter ikke å "designer" fjernt fra det praktiske. Dette er et generelt prinsipp. Kanskje ville skolen bli bedre ved å redusere budsjettene 🙂- 7 svar
-
- 1
-
-
Banner CC for, takk folkens 😊
-
Banner SprengeMobil, for vi synes også at tannverk er noe forbannet herk.
