Gå til innhold

Anbefalinger til usb-hub


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Har i den nærmeste framtid tenkt å kjøpe meg ny pc, problemet er at kabinettet bare har 2 usb kontakter da må jeg vel kjøpe usb hub. Hvor stabilt er det og noen som har en spessiel og anbefale? Kommer til å bruke ca 5 usb porter, kommer alt de til å funke samtidig?

 

1. Mus

2. Tastatur

3. Nettverk

4. Minnepenn

5. Skriver.

Endret av Gryterett
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vel, om du kobler til en hub så må du huske på at det fortsatt ikke kan sendes mere info igjennom porten enn om du bare hadde kobla til en enhet

 

Så om du skal koble til alle de tingene og bruke de samtidig så vil du nok merke at ting går tregere ja

 

Men er umulig å si hvor tregt ting kommer til å gå

Skrevet

Hva mener du med at kabinettet bare har to USB kontakter? Alle "normale" stasjonære PC-er har en "mengde" USB kontakter bak(på hovedkort/brakett) samt interne uttak som kan kobles til kabinettets uttak i front.

Skrevet

Trodde standarden var 8-10 USB-porter i dag jeg, på et towerkabinett i hvert fall. Til og med disse små IBM/Lenovo ThinkCentre-maskinene har 8 USB-porter. Og til med E-SATA. :p

 

Uansett, jeg har en USB-hub av et merke jeg ikke husker, og har opptil sju enheter koblet til der (mus, tastatur, en minnepinne eller to, mobiltelefon, kamera og ekstramus når hovedmusa er på lading) og jeg merker ikke noe spesielt under vanlig bruk. Det eneste er at kopiering til minnepinnene kanskje går litt tregt. Det som plager meg mest er at den har en kjip tendens til å miste kontakten etter å ha stått ubrukt i en stund, det være seg to timer eller ti.

Skrevet

Bruker usb-hub koblet til usb-hub til alt jeg :p merker lite til det i praksis, bortsett fra at dvd-drev som drar strøm fra usb ikke fungere fra den ene huben min fordi den ikke er powered.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...