Raul07 Skrevet 7. februar 2008 Skrevet 7. februar 2008 Så prøvde eg å bestille på mitt eget Kort, Fikk ikke godkjent av en eller annen merkelig grunn. Så bestilte eg med moren min sitt kort. Kom ned i banken i dag. Da hadde dem fan med Trekt meg på begge kortene. Det kom jo opp på mitt at det ikke ble godkjent. Likevel trekker dem meg!!!! Hva er det som har skjedd da?? Muligheter til å få pengene igjen??
j-- Skrevet 7. februar 2008 Skrevet 7. februar 2008 Da ringer du MS sin supportavdeling for xbox og prater med de. Verre er det ikke
Raul07 Skrevet 7. februar 2008 Forfatter Skrevet 7. februar 2008 Helt merkelig at dem trekker meg, Kom jo som sagt opp at det ikke ble godkjent.
Eddie81 Skrevet 7. februar 2008 Skrevet 7. februar 2008 Så ring support avdelingen. Er litt usikker på hva meningen med denne saken fra deg er fra begynnelsen av. Vil du at vi skal ringe supporten for deg Men du kontakter bare supporten og forklarer situasjonen, og muligens må du sende en kopi av begge kontoutdragene som viser at pengene har blitt betalt til Microsoft. Om du må dette vil de spør deg etter det.
Dinsdale Skrevet 7. februar 2008 Skrevet 7. februar 2008 Saken er løst, og/-eller trådstarter har bedt om stenging. Ønskes saken gjenoptatt kan dette innlegget rapportères, og tråden vil bli vurdert gjenåpnet.
Anbefalte innlegg