TDZGamer Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 At det er ekkelt og skrive når du ikke føler at en knapp blir trykket på er bare en vane sak Mangel på feedback er et problem. Man kan sikkert lage et feedbacksystem. Bittelite elsjokk, lyd, vibrasjon eller en kombinasjon kanskje. Det kan være veldig diskret og alikevel effektivt.
karl-wilhelm Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 At det er ekkelt og skrive når du ikke føler at en knapp blir trykket på er bare en vane sak Mangel på feedback er et problem. Man kan sikkert lage et feedbacksystem. Bittelite elsjokk, lyd, vibrasjon eller en kombinasjon kanskje. Det kan være veldig diskret og alikevel effektivt. Man ser jo på skjermen når man skriver da.
techs Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Tror neppe dette er noe som vil duge til spilling..... Hvorfor blir det alltid dratt frem om det er bra eller dårlig for spilling samme hvilket produkt som kommer ut og kan kobles til PC? En PC har litt flere formål enn som så... Synes det var et bra konsept som sikkert kommer til å gjøre seg i mange sammenhenger og det bra vi har folk som finner opp slikt! Har du spillt på iPhone? Jeg har feks NES emulator og spiller battleship på den, og det er faktisk vanskelig og treffe rett tast, Texas holdem er ok, da erre dobbeltap og slide funksjon som gjelder, men ved spill, spesielt førstepersons spill, så er det greiere med taster, som fingrene "automatisk" vet hvor er og de hviler på tastene. Dette er som sakt vanskelig med ett tastatur som ikke har konturer. Men til spill som feks C&C og andre stratergi spill, så kan dette kanskje funke bra. Jeg lover deg, iPhone er genial til kabal ! Og det nye optimus vil vel også kanskje funke til kabal
S-r-ex Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Hvorfor døller de med touch når vi skulle hatt laserprojeksjon?! [/sarkasme Nå kan man jo beholde det vanlige tastaturet til skriving og gaming (ingen lov som forbyr det) og bruke dette til medieredigering, voumkontroll, spoling i video/musikk, etc etc etc. Ser for meg en fremtid vor man bruker gestures til å styre diverse ting, f.eks. en stor N over flaten for å starte et program som Firefox, eller en bølge med tre topper for å starte Photoshop. Tastaturet kan lett brukes som et miksebord eller equalizer, eller en heftig funksjonell kalkulator, Jeg ser ikke på dette som et fulkomment tastatur, men heller et ekstrautstyr man har ved siden.
kevinedomm Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Vet ikke om dette blir noe for meg ihvertfall, har en tendens til å hvile fingrene forsiktig på mellomrom tasten når jeg skriver..
Penrin Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Det er det råeste jeg noengang har sett... SÅNN VIL JEG HA!
Evleos Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Setter ikke stor lit til Art Lebedevs ! Utsettelser, utsettelser og atter utsettelser. Han er flink til å tegne tøffe tastatur i photoshop, har til gode å bli overbevist om noe mer.
DarkAvatar Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Noen som vet hvilken oppløsning skjermen på tastaturet har?
Rabbid Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Noen som vet hvilken oppløsning skjermen på tastaturet har?Den er vel foreløpig kun en idé, ikke et fysisk produkt.
ketle Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Dette er framtida. Tipper at alle tastaturer er basert på touch screen om en del år. Bare tenk på alle muligheten du får ved å kunne tilpasse tastaturet til hvilke oppgaver du skal løse/ hva du ønsker å gjøre.
hobgoblin Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 minnes jeg leste om en "laptop" som rett og slett var to skjermer med ett ledd mellom... en kunne til og med bruke leddet til å bla i en pdf om en ønsket det...
Theo343 Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Problemet blir alikevel at man ikke har noen touch indikatorer, de måtte isåfall laget små merkbare kanter el.
inaktiv000 Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Tror det kommer til å dreie seg mot at man istedet for å ha skjerm og tastatur, har en større trykkfølsom flate (noe Microsoft faktisk har demonstrert). Men tviler på at man kommer til å løsrive seg helt fra tastaturet, da det er overlegent mtp hastighet
Wubbable Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 At det er ekkelt og skrive når du ikke føler at en knapp blir trykket på er bare en vane sak Da vil jeg ha et ROFLMAO tastatur
haalo Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Yay, ennå et tastatur uten noe tactile feedback.
Rabbid Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Det som ville vært genialt er om disse tastaturene kunne sende elektriske impulser til hjernen gjennom fingrene slik at man får følelsen av å trykke ned en knapp. Spørsmålet er bare om dette er mulig, praktisk sett.
Gjest Slettet+9018234 Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Et av de mest geniale idêene til tastatur jeg har sett på lenge. Tenk hvor genialt dette kan være for et firma hvor kundeinteraksjon er nødvendig, med å tilpasse tastaturet til utviklingsmiljøet. (Eksempelvis kan en kunde velge farge på den nye logoen sin, eller designere kan egendefinere sitt eget photoshop-oppsett). Ah, teh luve <3
kris33 Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Mener å huske at Apple har tatt patent på noe lignende, bare med tactile feedback. Håper virkelig de gjør virkelighet ut av det!
Jan Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 (endret) Sikkert fin til fjernstyring av anlegg o.l fra andre rom, om man kan ha spilleliste etc på numpad f.eks. Endret 29. desember 2007 av Jan-Erik
haalo Skrevet 29. desember 2007 Skrevet 29. desember 2007 Sikkert fin til fjernstyring av anlegg o.l fra andre rom, om man kan ha spilleliste etc på numpad f.eks. En enkel touchscreen fungerer også flott til det .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå