Gå til innhold

Hvilken MacBook?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Vurderer å gå til innkjøp av en MacBook. Burde jeg kjøpe den vanlige Pro-en eller den med Retina-skjermen?

 

Vil jo helst ha Retinaen siden den er tynnere og lettere, samt raskere og bedre skjerm. Men jeg synes den har litt lite lagringskapasitet.

Isåfall ville jeg gått for den med 250 GB til 13000kr.

 

Spm mitt er om det er verdt å bruke noen tusenlapper ekstra på Retinaen kontra den vanlige?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nå er det bare et par uker til refresh, så drøy den til da og se. Du har ikke nevnt bruksområdene dine; litt enklere å gi en anbefaling dersom du gir en pekepinn på hva du har tenkt å bruke den til.

Skrevet

Ok, da drøyer jeg han littegranne.

Blir brukt til vanlig surfing, musikk, bildebehandling, nettsidebehandling samt litt spilling som Minecraft.

Skrevet

Mye mulig man får mer for pengene, men jeg er hvertfall veldig fornøyd med min macbook air :) Styreflaten er jo nesten verdt prisen alene :p Men som sagt over, vent på haswell :)

Skrevet

Hvis jeg skulle bygd meg en gaming pc nå (noe jeg faktisk akkurat har gjort), så hadde jeg jo ikke kjøpt en macbook.. Men det er vel heller ikke det trådstarter er ute etter ser det ut som. :)

Jeg trekker meg ut av diskusjonen nå, i fare for å starte en apple vs ms tråd.. Hvis det ikke allerede er for sent :p

  • Liker 2
Skrevet

Jeg gikk fra Air til Retina og angrer ikke. Proen føles helt riktig med tanke på vekt og robusthet. I tillegg får du HDMI port og en fantastisk skjerm! Retinaen føles også kjappere.

 

Jeg ville definitivt ikke kjørt den gamle proen. Den føles blytung ut i dag! :)

Skrevet

Jepp, er ikke ute etter noen hardbarka gamermaskin.

Må si at Retinaen frister veldig, men det er lagringskapasiteten jeg stusser litt over. 250 GB høres litt lite ut i mine ører, men mulig jeg hører dårlig?

Gjest Slettet+123412
Skrevet

Retina MBP'en til 13000 har en SSD på 256 GB. Jeg har selv planer om å kjøpe den modellen, men jeg skal selvfølgelig vente til etter at lineupen til Apple har blitt oppdatert.

 

Noen som vet hvor lang tid har det tatt før de har kommet for salg i Norge tidligere forresten?

Skrevet (endret)

Min gaming pc kostet like mye som air, bare at den er 10 ganger raskere.

 

Hva er vitsen med retina når den bruker hd 4000 skjermkort?

 

Altså... Hva slags tullete sammenligning er dette?

Det er ingen relativt oppegående mennesker som kjøper en MBA for primært å spille på, ei heller noen som kjøper en spille-PC all den tid en er ute etter en lett bærbar.

Endret av Tan28
  • Liker 1
Skrevet (endret)

Vurdere å kjøpe en ny laptop. Har tenkt litt på å kjøpe en MacBook eller AlienWare M14x, men usikker. Den skal brukest til surfing, film, musikk, gaming, bilde og videoredigering. Hvordan blir det med PC-spill på Mac? Er lei av ustabilitet og treghet, Windows generelt.

Endret av Hafti
Skrevet

Er også lei av Windows.

 

Vet ikke om man kjøper Mac for p spille på, men video- og bilderedigering funker bra! :)

 

Fortsatt skeptisk til den lave lagringskapasiteten...

Skrevet

du får en 2.5 tommers ekstern harddisk på 2TB til rundt tusenlappen. liten nok til at den passer sammen med maskina i en mappe/veske/sleeve.

Gjest Slettet+123412
Skrevet

Evt. så kan du kjøpe en SSD (om du vil ha litt ekstra ytelse) og putte i et eksternt kabinett med USB 3.0.

Skrevet

Vurdere å kjøpe en ny laptop. Har tenkt litt på å kjøpe en MacBook eller AlienWare M14x, men usikker. Den skal brukest til surfing, film, musikk, gaming, bilde og videoredigering. Hvordan blir det med PC-spill på Mac? Er lei av ustabilitet og treghet, Windows generelt.

 

Du har mye mer igjen for å kjøpe Alienware (eller tilsvarende Windows-maskin). Jeg har selv en Macbook Pro Retina 15". Første 8 månedene jeg hadde den var den noenlunde ubrukelig som spillmaskin. Grafikken fløt som den skulle en stund, før fps plutselig sank til under 1 fps, og etter en god stund kom den tilbake til normalen. Det skjedde gang på gang, inntil Apple omsider kom med en løsning som hittil har fungert greit. Men det er slett ikke noen utpreget spillmaskin, og du bør installere Windows på den om du har tenkt å spille. Og da er du igrunn like langt...

 

Jeg opplever på ingen måte OSX som noe mer stabilt enn Windows. Jeg har heller opplevd det motsatte. Aldri hatt så mye trøbbel med noen maskiner som etter jeg anskaffet Mac. Det er ikke ofte det er trøbbel, men den henger seg støtt og stadig. Bruker du Windows-maskinen som du bruker Mac'en, er begge like stabile. Problemet med Windows-maskiner kommer når du stadig mater den med alskens drittprogrammer du finner på mer eller mindre lugubre nettsider.

 

Batteriet på Macbook'en er en stor skuffelse. Aldri vært i nærheten av de 7 timene som er oppgitt. Stort sett er det rundt 4 timer jeg oppnår på en lading. Med litt spilling synker det langt raskere.

 

Best for allround vil jeg definitivt si Alienware er. Og mest for pengene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...