Gå til innhold

Niåring bitt i fjeset av hund (DS)


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hunder kan klikke uansett hvor god dressur (oppdragelse er noe man gir menneskebarn) de har. Jeg har selv bevitnet frustrert reaksjon fra hunder som hører bjeffing eller andre dyrelyder på TV og Radio. Med dyr kan man aldri forutse adferd med hundre prosent sikkerhet. Dersom barnet har sparket dyret og det har kommet aggressive hundelyder fra spillet så er det godt mulig hunden har oppfattet det som en trussel. De to måtene dyr i all hovedsak imøtegår trusler med er flukt eller angrep.

Skrevet

Uvitenhet slår til igjen, hunder kommuniserer ikke med bjeff.

Her er det kroppspråk som gjelder, bjeffing er ett supplement ikke ett eget språk.

Dessuten tror jeg ikke spillet har klart å utløse noe her, merkelig at det var i England og ikke Uniten Bløff (USA) da.

Skrevet

Tragisk. Hater når de forbanna beista skal gjøre sånne ting, da syns jeg nesten dyret fortjener en langsom død tiltross for at den handlet på instinkt eller hva dere dyreaktivister kommer til å beskytte beistet for.

 

 

Tviler ikke på at spillet kan ha utløst det hele. Dersom hunden hørte bjeff fra Nintendoen kan det ha utløst noe.

Skrevet

Ikke bidra til spredning av nettkreft, vær så snill. Når "britiske medier" er mer tillitsvekkende enn "Daily Mail", er det fordi sistnevnte er ei søppelblekke som lever av sosialpornografi og søkte slutninger. Hvorfor er det ikke innhentet noen uttalelse fra dyreatferdseksperter, mon tro?

Problemet er at det er nok av idioter som absolutt lar seg påvirke, hvis ikke ville ikke aviser som Daily Mail vært liv laga. Derfor bør man bare la slike ting forbigå i stillhet. Denne saken har ikke mer med spill å gjøre enn en kryssklipping i en britisk bestemorhjerne, og burde være langt utenfor fokusområdet til Spillverket. Det er ingenting uvanlig med at bestemødre har drøye meninger om dataspill og andre skumle ungdomssysler, men de havner for det aller meste ikke på trykk, gudskjelov.

  • Liker 2
Skrevet

Husker i en diskusjon for noen år siden angående at GTA hadde fått skylden for en skolemassakre eller noe i den duren så var det en som henviste til artikler fra 50-tallet (eller noe sånt) hvor de hadde skrevet en artikler om tegneserier kunne gi voldelige tendenser blant barn og unge. Vi trenger bare rett og slett å vente på at den gamle tradisjonen som ikke er oppvokst med slikt selv dør ut før vi blir kvitt slike beskyldninger.

  • 2 uker senere...
Skrevet (endret)

Patetisk.

 

PS: Skulle teste om jeg kunne poste rett fra artikkelen nå som det endelig har dukket opp en "Send inn din kommentar"-knapp :wee:

 

Edit: Funka fint det.

Endret av 2ball(s)
×
×
  • Opprett ny...