abene Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 PC-leverandører får nå lov å selge OEM-lisenser for Windows XP til 31. mai 2009. Les mer
NoTrace Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Flott... Satser på at det deretter blir utsatt til uti November/Desember.
Malvado Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Da ser det nesten ut som om MS annerkjenner offentlig vista nederlaget.
Thorsen Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Dette lover godt, nå håper vi bare på det umulige: at Microsoft også lanserer DX10 og 11 til Xp.
VirtualBox Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 WinXP/WinVista-historien er jo bare blitt en patetisk farse. Microsoft MÅ levere med W7, ellers så er det over og ut.
genser Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Microsoft MÅ levere med W7, ellers så er det over og ut. Over og ut? Verden bare slutter å bruke Windows? Sannsynlig.
Tonio Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Jeg må si det er festlig å følge med på dette. Xp får leve litt lengre, og litt lengre, og litt lengre.. Ser det for meg om fem år: "Xp får leve til mai 2014."..
R@ge Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 (endret) Kjøpte meg ny laptop jeg nå fra Dell og da var det en forutsetning at det var XP på den.. Fikk med Vista lisens også da, men sansynligheten for at jeg kommer til å bytte er lik 0. Jeg kan egentlig ikke helt forstå hvordan Microsoft tenker på dette området. Skal jeg bytte oprativsystem skal det være revolusjonerende fordeler og ikke bare noe dill dall som er forbedret. Og dessverre er det jo ikke alltid det nye fungerer så bra heller... Noe de fleste Vista brukere i starten fikk erfare Endret 23. desember 2008 av R@ge
del_diablo Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Microsoft MÅ levere med W7, ellers så er det over og ut. Over og ut? Verden bare slutter å bruke Windows? Sannsynlig. Tja brukstallene på *NIX har skutt til himmels siden Vista så det er noe i det. Imo Linux > Windows.
aspic Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 @VirtualBox Mener du XP var en fail? Han meinte nok "fasen" frå xp til vista. Xp er jo eit heilt greit operativsystem (jo, det tok tid), men MS har jo sjølv funnet ut at tid ikkje vil redde vista.
Ståle Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Den eneste grunnen til at jeg fremdeles bruker Windows på laptoppen når jeg ikke spiller, er pga batteritiden. Linux har ikke fått det helt til enda dessverre. Regner med at levetidne til XP blir utsatt helt til W7. Men ikke så mye om gangen, for det er sikkert noen som går overtil Vista hver gang siden de tror ikke XP lever lenger. Lurer på hvordan det går i det offentlige liv, der det er XP på alle maskinene. Og de maskinene er så vidt gode nok til å kjøre vista uten Aero kanskje.
aspic Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Laptopen min køyrer trufast Linux, medan eg dualbooter linux og xp på den stasjonære. Einaste grunnen til at eg bruker xp er grunna "spelstøtta". Eg håpar spelutviklarane får ut fingeren og innser at Linux byrjar å bli eit utruleg vanleg operativsystem.
NoTrace Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Hadde kjørt linux jeg også om det hadde vært større støtte for spille uten alt slags emulatorer (Wine, Cedega osv.).
Blåbær Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Tja brukstallene på *NIX har skutt til himmels siden Vista så det er noe i det.Imo Linux > Windows. Fra 0,1% til kanskje 0,5% mener du? Det jeg lurer på hvor mange desktopbrukere er det som kun bruker *nix, uten hjelp fra mac os/windows. Veldig veldig få.
Pest^N Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Dette med å utsette xp litt til, litt til etc. er jo bare et idiotiskt men nødvendig politisk spill fra MS. XP er jo bare en programvare og MS bør kunne levere dette til brukere som ønsker det uendelig langt frem i tid. Jeg tipper de fortstatt selger windows 3.11 lisenser til de som måtte ønske å kjøre dette. Det er jo bare programvare og alle vet jo at programvare kan kopieres. Hvorfor skal microsoft kontrollere og herje over PC-produsenter som leverer OEM programvare?
Hammarhaus Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 @VirtualBox Mener du XP var en fail? XP er fail. Win2k er ikke
Istapp Skrevet 23. desember 2008 Skrevet 23. desember 2008 Selv kjører jeg ennå XP, å kan fint vente enda lengre. Men blir W7 en oppgradering til Vista eller blir det en egen greie?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå