Vegard_Haug Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Will Wright foretrekker at Spore blir en salgsuksess fremfor at kritikerne elsker det. Les mer
Blåbær Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Spore var en ganske dyr spill å utvikle, ingen er tjent med at de taper penger på spillet.
Belzebob Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Note to self : Styr unna framtidige W.W spel.
akristina92 Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Øh, det de sier der er jo at de driter i å lage gode og interessante spill, men i stedet vil sanke inn mest mulig penger. Var det ikke det de sa de skulle slutte med for en stund siden?
j0achim Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Vel tanken er vel å lage heller spill som flere spiller enn å lage et nishe spill rettet mot noen spillere. Selv mener jeg dette er helt riktig retning å gå i istedet for å ende men en haug av spill vi allerede har.
Blåbær Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Øh, det de sier der er jo at de driter i å lage gode og interessante spill, men i stedet vil sanke inn mest mulig penger. Var det ikke det de sa de skulle slutte med for en stund siden? Morsom du, hvem er det som ikke vil ha mest mulig penger for spillene sine.
123321123321 Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Det gir jo flere typer spillere muligheten til å like spillet. Har kommet meg til rom-fasen, men likte best fase to. Der man løper rundt på land
tåa Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 ... tidlig i utviklingsprosessen så vi på Metacritic-rangeringen for Sims 2 og spill som Half-Life. Sims 2 lå på rundt 90, mens Half-life var på 97, så vi bestemte oss for at vi heller ville ha rangeringen og salgstallene til Sims 2 enn rangeringen og salgstallene til Half-Life. Var ikke Half-Life en enorm salgssuksess, da?
Licht Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Syntes fase to virket som et single-player MMO. Hurra skills på en hotbar og grinding av andre små dyr for DNA.
vikingkylling Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Har ikke prøvd Spore ennå (bare demoen av creature creatoren), men slik jeg forstår artikkelen vil de lage spill som så mange som mulig kan spille. Penger er selvsagt involvert, men noe annet ville vært rent idioti. Half-Life handler om å gå forover, skyte alt som rører seg og se rulleteksten. The Sims derimot handler om å skape en familie og ha det moro med den, uten engang å ha en historie. Det gjør at alle kan sette seg inn i det i løpet av få minutter og storkose seg med det i årevis. Spore vil derfor bli langt mer lik The Sims enn Half-Life fordi så mange som mulig kan sette seg inn i det på kort tid og leke med det uten å egentlig gjøre noe spesielt. At spillere rundt om i verden presterte å lage over to millioner skapninger før spillet engang ble gitt ut sier jo sitt...
Erasus Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Spore er ren skuffelse i mine øyne, skulle nesten tro folka bak Wii lagde den, den skal "appelere" til alle, javel, men hva med oss som ønsker å faktisk bli utfordret, slik at når vi faktisk oppnår noe så får vi en varm, god følelse? Nada.
Nator Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Øh, det de sier der er jo at de driter i å lage gode og interessante spill, men i stedet vil sanke inn mest mulig penger. Var det ikke det de sa de skulle slutte med for en stund siden? Øh, det er som regel en sammenheng mellom kvaliteten på spill og hvor mye penger man tjener på dem. Og, øh, det er en god ting. Men for de mer avanserte spillerne får de bare finne seg noe annet. Foreslår f.eks. Eve Online.
Blåbær Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Var ikke Half-Life en enorm salgssuksess, da? Sims er mye større.
TheParlourStrode Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Sims 2 lå på rundt 90, mens Half-life var på 97, så vi bestemte oss for at vi heller ville ha rangeringen og salgstallene til Sims 2 enn rangeringen og salgstallene til Half-Life. Slenger inn et massivt Ha-ha til denne kommentaren. Han mener altså at de har gjort spillet et hakk dårligere for å få det på linje med Sims 2, men at de likegodt hadde kunnet satt det på nivå med Half-Life, hadde de giddet. Maken til arroganse..
Eplefe Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 TheParlourStrode: Skjønte du ikke helt det? Det er ikke snakk om å gjøre spillet "dårligere", det er snakk om å gjøre det lettere for mannen i gata å forstå - og ikke minst LIKE.
Bruktbilen Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 (endret) Tror nok de prøver å redde seg selv med at de ikke klarte å lage et spill som fanget like mye interesse som hype. Edit: Ble litt forvirret av quotet til overskriften og det siste quotet i artikkelen, fjernet noe. VG overskrift ftw . Endret 8. september 2008 av Bruktbilen
teletubbiekid Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Med tanke på The Sims så hadde jeg ikke forventet noe annet av Will Wright enn et spill beregnet på casuals uansett.
guttorm Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Spore er et "E.A games" spill lang vei. Ingen utfordring, bare kjøre på, hele spilelt er bare vas. For stort salg har de markedsført det relativt tungt. At de bare er ute etter penger er ingen overaskelse etter å ha prøvd spore.
Coffey Skrevet 8. september 2008 Skrevet 8. september 2008 Er det ikke bra at casuals også skal få prøve dette istedet for at du må være en dreven spiller for å få utbytte av det da?
Anbefalte innlegg