Alle demokratiske land over heile verden bør boikotte OL fullstendig. Ingen utøvere bør delta, ingen TV-stasjoner bør vise OL. IOC er heilt i lomma på putin og hans likesinnede.
Problemet er jo det at Trump er forfengelig, innbilsk, grådig, dum som ett brød og veldig lettlurt. For en gammel KGB-offiser som putin er Trump ett lett mål. putin smisker litt med Trump så snurrer han Trump rundt lillefingeren.
Mens europeiske politikere er ærlige og kritiske til Trump.
Og Trump er for dum til å forstå kva som skjer.
russisk jernbane sliter med reservedeler på grunn av sanksjonene. Spesielt det at dei ikkje lenger får lov å kjøpe kulelager frå vesten, dei klarer ikkje å lage gode nok lager sjølv. Var mye snakk om dette i fjor. Så det er nok begrenset kor mykje gods dei klarer å frakte på jernbanen no.
https://defense.info/highlight-of-the-week/the-crisis-of-russian-railroads-amid-sanctions-and-war-2022-2025/