Gå til innhold

Leo_

Medlemmer
  • Innlegg

    5 826
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Leo_

  • Bursdag 15. april 1975

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

18 717 profilvisninger

Leo_ sine prestasjoner

2,9k

Nettsamfunnsomdømme

9

Hjelpsomme svar

  1. Det er ofte ganske imponerende hva som faktsik kan klare seg uten support. Om det klør litt på hypofysen så tar du varmluftstasjonen fatt, varmer sånn akkurat passe og trykker nedhenget på plass for hånd.
  2. Ikke ukjent med problemet. Første tanke var å printe en beholder, men ved nærmere ettertanke tror jeg en blank boks for skruer fra Biltema gjør jobben helt greit og den eksisterer allerede 😛
  3. Mener jeg husker du holdt på med noe sånt ja. Tror jeg skal stable på med litt mer kapasitans på utgangen av likerettern for å glatte litt mer på utgangsspenninga, ellers ser det lovende ut.
  4. Da er det et lite prosjekt på gang, montere LED-bar på snøfresen. Fresen har hatt halogenpære og lader vekselspenning, så må på med likeretter, førsteutkast med snaut 1000 mikrofarad kapasitans etter likerettern.
  5. Ser ut som du har for lite ekstrudering eller for stor klaring på førstelaget, ser ut som det kan se betraktelig bedre ut med bittelitt justering
  6. Avdeling for åpne ruller, en for PLA, en for TPU og en for PETG og ASA (med og uten karbonfiber)
  7. Junior har trøbbel med gassern på ATVen, flåtørhuspakninga har trolig vært utsatt for E10 av forrige eier og skreller av partikler fra som samler seg i dysene som igjen fordrer rens av gassern daglig. Satte meg til med Fusion360 og gjore ting jeg ikke kan men sant å si så synes jeg pakninga i Ninjaflex ble ganske bra
  8. Den går ikke med full effekt for å holde fuktighet nede, derav at gjennomsnittseffekt er betydelig lavere enn maksimaleffekt. Den KAN gå med 200W om den må for å få ned fuktnivået, derfra er effekten avhengig av omstendighetene tenker jeg.
  9. Her er saken der Lagmannsretten har vært uenig med Tingretten og som dermed resulterte i inndragning
  10. Nei, ha hullet litt for trangt og ikke bruk noe som helst ekstra, la skruen gjenge seg selv inn, det sitter knallbra. Jeg har gjort dette med PLA, PETG og PETG-CF og kan du ha opp mot 10mm gjengeparti sitter det knallsterkt. Printeren min har vel rund 3000 timer med hjemmeprinta deler i PETG som holder heat brakevifte og partcoolingvifte med kjølekanaler, delene skrudd fast med M3 maskinskruer rett i plasten. Magasinbrønnutvider på konkurransevåpen, kjøleviftetrakt til PC og forsterker i TV-benken og så videre, alt er skrudd fast med maskinskruer som er selvgjenget inn i materialet og alt lever i beste velgående, noe blir utsatt for vibrasjoner og/eller hard bruk. Edit: Skrur du sammen to deler borrer du delen skruen går gjennom først sånn at den ikke har gjengegrep der, kun gjengegrep i delen som skruen fortsetter inn i, sånn at delene trekkes sammen.
  11. Jeg har et innspill angående innsatsgjenger - Dropp dem om du kan. De er HELT ubrukelige om du har trekk motsatt vei av den vei du satte dem inn og fungerer ikke spesielt mye bedre enn en mye enklere løsning i riktig retning. Jeg har prøvd innsatsgjenger og tenker ikke lenger på dem. Når jeg skal skru deler sammen printer jeg bolthull (eller borrer opp manuelt etter printing) som er litt mindre enn boltene jeg skal bruke og så skrur jeg maskinskruer rett i plastikken og lar dem gjenge seg selv innover. Dette gir etter min erfaring en sterk forbindelse mellom bolt og marteriale og i tillegg får du ekstra friskjonslåsing. Jeg har gjor dette med M2 til M5 bolter hittil og det har fungert glimrende.
  12. Alt til sin bruk. Bruker du silica med fargeindikator? Jeg har det i våpenskapene, skremmende hvor fort det akkumuleres fukt.
  13. Presedensen ER satt, Lagmannsretten var uenig i Tingrettens avgjørelse og ga politiet medhold i en liknende sak.
  14. Kontroll av elsparkesykkel gjøres gjerne i samarbeid med Statens vegvesen. Elsparkesykler som ikke kommer opp i ulovlig hastighet i friluft testes ikke videre, oppnår de ulovlig hastighet i friluft testes de videre på hastighetsteser.
  15. Her var det vel en aldri så liten selvmotsigelse. I det ene øyeblikket snakker vi om "at elsparkesykkelen ikke ville være lovlig i Norge selv om den ble plombert" og i neste øyeblikk har vi en korrekt avklaring om "går i høyere hastighet enn tillatt gjør den ikke ulovlig". Poenget er vel oppsummert i at Lagmannsretten anerkjente politiets anke fra Tingretten og kjøretøyet ble inndratt og er antageligvis destruert nå, sammen med ganske mange andre tilsvarende kjøretøy. Nei, det er ikke eksistensen som utløser inndragningen, det er bruken av et kjøretøy i det offentlige rom der bruk av sådan kjøretøy er "ulovlig". Når Lagmannsretten nå har satt denne presedensen må det vel i praksis opp til Høyesterett for å tilsidesette tilsvarende avgjøreøse, må det ikke? En elsparkesykkel er formelt sett ikke en moped eller en motorsykkel når de kan gå fortere enn tillatt, for at de skal være det må de ved nyregistrering være i følge med et CoC-dokument med klassifisering. Klassifiseringen gjøres fra produsent om et kjøretøy tilfretsstiller de krav som stilles til kjøretøy under den aktuelle klassifiseringen. Disse kjøretøyene vil ikke tilfretsstille en god del av de krav som stilles for kjøretøy som skal registreres i dag. Bare en sånn enkel ting som at lysutrustning, bremser og plassering av kjennemerke skal være dokumentert gjør at disse kjøretøyene ikke vil kunne få en registrerbar klassifisering og når motorsykkelforskriftens paragraf 3 viser til EU-forordning 168/2013 som setter konkret til minst én sitteplass for å i det heletatt kunne klassifiseres er diskusjonen om klassifisering og registrereing avsluttet. Eneste måten å lovlig benytte en elsparkesykkel i det offentlige rom i Norge er om den tilfretsstiller alle krav i Forskrift om krav til liten elektrisk motorvogn. Jeg tolker Lagmannsrettens avgjørelse at bruk av elsparkesykkel som ikke tilfretsstiller kravene kvalifiserer til permanent inndragning, mener du jeg tar feil her?
×
×
  • Opprett ny...