Gå til innhold

Karltorbj

Medlemmer
  • Innlegg

    3 241
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Karltorbj

  1. Ei som har jobbet i pølsebua, som var på Randabergveien i Stavanger ga meg oppskriften. De skrøt sånn av løken, ville ha oppskriften, skulle bare ha visst hvor enkel den var. Tror det var mye den, det gikk på i den tiden, på de fleste pølsebuene, kjenner den igjen, liksom.
  2. Husker du den råe løken på pølsebuene, før i tiden? Opphakket vanlig løk i Tonic water.
  3. Dominansen deres er sterkere enn vi er klar over. Vi er blitt så vant med det, at vi tror det skal være sånn. I løpet av året, får vi mange påtvungne fridager, på grunn av den kristne tro. Søndagen som må holdes hellig, noe som begrenser friheten vår, med kirketid, lover og regler. En jomfrufødsel, dødsoppstandselse og han lever enda? Kongen som kristnet dette landet, drepte deg, hvis du ikke ville bekjenne deg som kristen.
  4. Har fått smaken på koteletter for tiden. 😋
  5. Synd de sluttet med grønncolaen Coca Cola Life, med agavesirup. Ikke rart de solgte lite av den, det var jo nesten ingen, som hadde den.
  6. Akkurat den har du misforstått, de som ikke har kjøpt El-bil enda, fortjener få steke i sitt eget fett, sto det.
  7. Sen middag, blir sen dessert. Litt for godt stekt eplekake ( ble god for det ) vaniljesaus, vaniljeis og opphakket sjokolade.
  8. Kjøttboller, pølsebiter, spagetti, ost og Toro Bretange saus med tomater i.
  9. Så kan de oppbevares i fryseren også.
  10. Se der ja, kanskje dette glasset er det optimale, i vår søken? Ser ikke noen bedre alternativ jeg ihvertfall.
  11. Jehovas vitne godtar ikke, "Led oss ikke inn i fristelse" i Fader vår bønnen. Der synes jeg de er inne på noe, hvorfor skulle guden deres, gjøre det? Og hvorfor skulle Den norske kirke sin gud, gjøre det?
  12. Vet Bodum har noen klare drikkeglass, men vet ikke helt sikkert, hva slags type glass de bruker. Funket for godt på kaffe ihvertfall, måtte vente for lenge, før jeg kunne drikke den. Ble stuet bort.
  13. Ser det har noe med temperaturen å gjøre, så hva medt termoglass?
  14. Googlet det, huff og huff. Ønskedrømmen hadde jo vært å handla all kjøttmaten hos slakter, men for meg, blir det for dyrt.
  15. Her går det i denne. First Price
  16. Det samme fargestoffet som er i Campari, lus.
  17. Nå begynner det å demre her, var borti den danske for en stund siden. God kvalitet og veldig praktisk, med oppdelt pakke. Kom over noe i googlingen her. Visste at de har vann i baconet, her i Norge, men at de fleste leverposteiene, inneholder 30% vann, visste jeg ikke.
  18. Veldig gode poeng der. Foruten ressurssparing, må vi jo tenke på alt det rare, de illegale profittjegerne har i det som de de selger illegalt i dag. Med en legal styring, vil det være ekte, rene saker, som blir tilbudt. Når det gjelder Mdma som du får illegalt i dag, så har du ihvertfall rett, rene skjære russiske ruletten. Men hva hvis den ble legalt produsert, av seriøse fagfolk? En rekreasjon, depresjonsdempende kvalitet. Nå synes jeg at det første steget må tas, når det gjelder cannabis. La oss få det som et medisinsk alternativ, der vi kan hente det, hvor vi bor. Og konsekvensene av en slik politikk, blir jo store innsparelser og avgifts inntjeninger .
  19. Når det gjelder tilsetningsstoffer, så trodde jeg at danskene tok kaka, med den veldig røde salamien de har.
  20. En kan jo sette spørsmål med mentaliteten, der en utnytter de tre dagene og antall ganger i året, fullt ut, men er det forståelig, når freks, tilbakemeldingene i fra ledelsen, bare er kritikk og effektivitets rasjonalisering, der de ansatte må øke produktiviteten 5% helst, hvert år? Bare et realistisk eksempel.
  21. Helt enig, har aldri forstått de som reiser opp til snøen, når den forsvinner og våren kommer. Men fjellet er fantastisk i sommer halvåret, når det er snøfritt.
  22. Stil over den retten, gratulerer med hollaindesen!
  23. Lyr er jo den beste "seibiffen" Du kjenner det når du fileterer den hvor mye bedre kvalitet kjøttet holder enn seien. Tror bare, det er beinene som skremmer dere, fisk er kjempegodt, en må bare vite hva en holder på med, når en fileterer eller renser den for bein.
  24. Mens den pågikk, hadde oljefondet, investeringer i blant annet, klasebombe produksjon. Oljefondet setter penger i klasebomber, atomvåpen og landminer
  25. Riktig, er det ikke det de pleier å legge på, når de kutter og maner til moderasjon?
×
×
  • Opprett ny...