Gå til innhold

Kahuna

Medlemmer
  • Innlegg

    12 304
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    8

Kahuna vant dagen sist 28. mai 2025

Kahuna hadde mest likt innhold!

2 følgere

Nylige profilbesøk

36 524 profilvisninger

Kahuna sine prestasjoner

20,1k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Det virker som lokale myndigheter skjønte selv at dette var utenfor deres kapasitet. Det er voksent gjort og jeg antar det øker muligheten for at det faktisk blir gruvevirksomhet der.
  2. Nei det er jo akkurat det som er poenget. På tidspunktet de flytter har de en potensiell skattegjeld siden de har tjent mye penger de ennå ikke har skattet av.
  3. Årlig skatt på kapitalvekst? Hvor tar du det fra? Dette er samme skatten som du ville betalt ved realisering av verdistigningen. Den betales bare *en* gang, ikke hvert år.
  4. Bortsett fra at du kan utsette den inntil 7 år etter at du har flyttet.. Edit: og du kan stoppe det ved å flytte hjem igjen.
  5. Det er ikke ekstra skatt. Det er den skatten du uansett skulle betalt om du hadde blitt værende, men den forfaller når du flytter(det er muligheter for å få den utsatt, men den blir ikke borte)
  6. Fortsatt ikke relevant. Analogien var overflødig og tilførte ingenting. Du følte deg kanskje som Ibsen da du skrev den men den ga altså ingenting. Klarer du ikke helt å bestemme deg? Betingelsene har bare 'endret seg' når du angriper min argumentasjon, men de har endret seg i negativ retning når du forsvarer milliardærene?
  7. For at formueskatten skal være dominant må formuen din være vesentlig større enn årlig inntekt.
  8. Nei den var faktisk helt ubrukelig siden den ikke forklarte noe som helst. Bare 'norge har blitt dårligere, fordi USA også har endret seg'. Vi skremmer milliardærene? Greit for meg. De er overvurdert. Fikk med meg hva da? Du har ikke forklart noe som helst, bare listet opp noen 'stikkord'. Skal jeg google meg frem til hvordan de ulike skattesatsene har endret seg? Dette er bare latskap fra din side.
  9. Men det er jo ingen tvil om at han med leilighet vil klare seg aldeles utmerket? Han må jo ikke akkurat stille seg i kø for å få mat fra kirkens bymisjon?
  10. Nei den var den ikke. For å være relevant må den faktisk forklare noe og det gjorde den ikke. Denne liker jeg! Har du blitt rik her skal du f* skatte her også!
  11. Jeg fjernet analogien fordi den ikke var relevant.. Og jeg legger merke ti lat du ikke svarer, bare forsøker deg på en avledning. Jeg prøver igjen, på hvilken måte har betingelsene endret seg for norske milliardærspirer?
  12. Sånn bortsett fra at milliardærene har overbevist ubemidlede guttunger til å sutre med dem? Fortell. Hvilke betingelser har endret seg negativt.
×
×
  • Opprett ny...