Gå til innhold

Selfuniverse

Medlemmer
  • Innlegg

    1 558
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Selfuniverse

  1. Politikere har gjort mye mer skade på Norge enn kongehuset. Det står i grunnloven at kongen har øverste makt i alle slags utvetydelige ordelag. Dere som lufter at kongehuset burde blitt avviklet, setter dere altså imot grunnloven, og det blir kanskje faktisk enda verre enn å si at stortinget burde blitt avviklet. Ellers er jeg selvfølgelig for at folket som helhet må få bestemme store valg for nasjonen. Kongefamilier i alle slags land i verden har en egeninteresse for at det skal gå bra med landet, fordi hele eller store deler av deres familie skal fortsette å bo i det, og må da altså ta konsekvensene av alle valg de tar. Politikere trenger ikke å påføre seg slike begrensninger, og etikken kan utløpe seg deretter. Hvis politikken f.eks blir kopiert og limt inn fra England til Norge, så vil jeg svært gjerne at det skal være en kongefamilie i Norge som er istand til å vende om kanoen før det er for sent, der den senere kan bli tatt av strømmen som ender opp utfor fossen.
  2. Prince Harry og Meghan følger den samme oppskriften. Være rebelsk og skape støy, som resulterer overordnet i sympati fra folket for de øvrige kongelige. Fungerer greit som distraksjoner fra andre ting også. Dette hører til i kategorien underholdning, uten at alle nødvendigvis er klar over det, inkludert meg inntil nå når jeg har tenkt litt over det. Drama er svært god underholdning som mange kan krangle om, som da sementerer de kongelige elementene i samfunnet ytterligere. Dette føyer seg veldig godt inn i andre saker i historien fra Martha som også fungerer svært godt som underholdning og sympativekkende for kongehuset. Martha hjelper altså kongehuset. Dere er velkommen til å krangle med meg om at hun ikke gjør det.
  3. Jeg lurer på om jeg skal snakke med statens vegvesen i dag, og fortelle dem at det beste valget er å ikke lenger utstede førerkort, fordi det oppfordrer til bilkjøring. Videre tenkte jeg å snakke med NAV om at det beste valget er å la være å gi trygdede og arbeidsledige penger, fordi det oppfordrer til forbruk, som igjen fører til mer produksjon av varer, som SkaDeR KliMaeT! Det er også mulighet for å snakke med statlig forbundede firmaer om at de kan begrense eller avslutte sine foretak, slik at de ikke oppfordrer til mer forbruk, reiser, eller bruk av penger som igjen øker etterspørsel etter varer og tjenester. Dette inkluderer Equinor, Statkraft, DNB, Kongsberg Gruppen, Telenor, Yara, Posten Bring, og Vy. Etter det er det fornuftige steget å fortelle folket at vi må oppløse storting, regjering, alle departementer, domstoler, kongehus, og alle kommunestyrer, fordi det oppfordrer til bruk av ressurser, deriblandt mange flyreiser, og det er bruk av ressurser som sKadEr kLimaEt! Alt dette regner jeg med du er enig i, og ville hjulpet meg med. Eller vi kan sette en strek for denne klimafarsotten en gang for alle, fordi alle vet innerst inne at det er en haug med kuavføring for å undertrykke og utnytte folk. Dessverre vil det ta en del tid for folk å riste av seg all kulorten, så i 2032 vil de unge slutte å bli geleidet til å drømme om at så mange som mulig må dø for å redde planeten. En av verdens verste psykologiske operasjoner blir endelig historie.
  4. Personer som aldri sier at de tok feil om noe. Eller aldri sier at de kan ta feil om noe.
  5. Minner meg om en gang jeg hadde lyst til å dra en tur på fjellet. Men det var meldt overskyet. Jeg hadde så lyst at jeg dro likevel. Det ble strålende sol hele dagen, og jeg lurte gremmelig mye på hvorfor det var meldt overskyet... "I lys av de menneskeskapte klimaendringene er det ikke i samsvar med våre verdier" Har meteorologisk institutt en klar og tydelig policy om at deres ansatte ikke skal dra på cruiseskip ferier mon tro? Har de begrensninger på hvor mange flyreiser deres ansatte får lov til å dra på i året? Er de aktive i å fremme alle de løsningene på 'krisen' vår som mange smarte personer allerede har funnet frem til i veldig mange år? Har de overhodet noen gang pålagt styrende organer å begrense bruken av unødvendigheter som skulle bidra til 'krisen'? Dette er spørsmål som jeg ville trukket frem i møte med gohetsposeringer som dette. Kanskje disse verdiene deres ikke skal gjelde så mye for dem selv... Som forresten er helt vanlig prosedyre for alle profeter av denne avlat inspirerte doktrinen.
  6. Jeg så videoen. En dame som prøver å tjene penger med reklame på videoen sin, som forteller at hvis man har for mye, uten å gi mye mer til de som arbeider, så er man urimelig rik, og dermed drittsekk. Det var det mest solide argumentet jeg fant fra den videoen. Hva med å heller fokusere på de som rundstjeler fra bortimot alle, ved å fore opp folk med at verden kan koke/flomme over/skrede vekk/gå under hvis de ikke får rundstjele fra alle. Det er faktisk en konkret sak som vi folket kunne tatt ett ordentlig tak i for å øke den økonomiske rettferdigheten. Men nei, det er vel noen som heller vil se med missunnelse på individer som har gjort en virkelig innsats i verden og indirekte bedret levestandarden/kunnskapen/verktøyene til mange mange flere med sine handlinger. Det føles vel som rett fokus for noen å be om at treet skal bli hogget ned når de selv sitter på en av greinene. Denne farsotten av en video bygger litt på den mytiske illusjonen om at de rike er rike fordi de har stjelt fra de andre. Men det er ikke slik kapitalisme fungerer. I frie kapitalistiske samfunn så vil alle få det bedre, uansett hvor mange rikinger det er. Hun på videoen har en fin leilighet, videokamera, pc, mobil, og alt mulig annet takket være den frie verdenen.
  7. Takk for informasjon. Jeg hadde fått info fra en som hadde bodd der i mange år. Kan også ha vært jeg som feiltolket at bygninger ikke kan eies. Takk og pris for internett, slik at jeg lærer nye ting, og kan rette opp i feilinformasjon. Det er så vidunderlig!
  8. Det er helt forkastelig å si at han har litt rett!... Han har nok mye rett. Ikke 'litt'. Det er forøvrig veldig enkelt å finne ut hvem som har mye rett i dag. Fordi de blir som regel automatisk utpekt og sidestilt med ett utbredt regime med opphav i Tyskland fra forrige århundre av en del folk. Uansett hvilken politisk fløy disse som har mye rett måtte befinne seg i. Dette er kjempebra for de som lurer på hvem de skal stole på, når det er så tydelig og enkelt å se hvem som blir utpekt for å være en del av det regimet. ❤️
  9. Har ikke Danmark løst dette da? Det er ihvertfall en del som forteller om det. Hvorfor ikke kopiere det de gjør der?
  10. Nå er han en løgner ifølge deg. Men han ville fange fargede fans sier du? Ville han ha fargede fans altså? Ok bra at du forstår at han ikke var rasist da ihvertfall.
  11. Jeg blir mer skremt enn deg av det jeg ser her. Folk som går på limpinnen av uttalelser tatt ut av kontekst hver eneste gang det skjer noe der borte. Designet for å få folk til å hAte haTe hate hate hate hate hate hate hele jævla tiden. Kirk hadde fargede kolleger, og beskyttet dem mot virkelige ytre høyre grupperinger. Alt hatet som kommer her inne og i USA er SKAPT og SPREDD med vitende vilje, og er alltid plan A for de radikaliserende media der borte. Jeg så noe tankevekkende fra en person vedrørende dette: (løst sitat) Det er ikke nazister som blir drept. De kaller folk nazister slik at de kan drepe dem. NÅR skal dette ordet miste sin kraftige negative hjernevaskende kraft på en lettpåvirkelig folkemengde mon tro, slik at vi alle slipper at det river opp samfunnet totalt videre? Eller er vi DØMT til å fortsette i en 'sivilisasjon' der mennesker er kroniske svamper for alt dette tullet inn i evigheten? Kanskje det ligger i planene for mediekompleksene å innføre dette hysteriske tullet i Norge også. Vi har vært heldige så langt. Først ville de måtte negradert alt som har med skole å gjøre, slik at unge ikke blir så smarte lenger, dermed altså lettpåvirkelig. Så vær på vakt ovenfor slike endringer!
  12. Vi i vesten var så kule i forrige århundre fordi vi satte religionene våre på sidelinjen og omfavnet vitenskap med gode resultater. Men ett gigantisk tomrom ble skapt, som var svært sårbart ovenfor angrep fra den vitenskapelige vektoren. Dette utartet seg i ett kvasivitenskapelig angrep fra en ny bevegelse som etterhvert bygget opp identiske trekk til alle andre dommedagskulter oppgigjennom historien. Vesten ble lurt av en trojansk dommedagshest. Det sto "vitenskap" på fasaden. Men inni var det ganske mye annet som ville erobre og utnytte folk. Det eneste vi folket trenger å gjøre for at det hele skal falle, er å slutte å tro på det som står skrevet på den trojanske dommedagshesten. Så godt som alle vet at det er noe som ikke stemmer, fordi det er ingen løsninger som blir gjennomført. Og alle lurer på når det skal skje noe nevneverdig. Det vi ikke innser er at det har skjedd, og skjer ting hele tiden, som planlagt. Nemlig alle stegene mot mer makt, og steg til folkets egen mottakelighet til å la seg bli undertrykt, som var målet hele veien, slik det alltid er for de fleste religioner. Det er mange profeter, og vi vet alle hvem de er. De får tale til store forsamlinger som er en del av teateret som skal overbevise folket. Det presses iherdig for at noe må gjøres, alltid i generelle luftige begreper, fordi det er svært viktig å unngå å snuble inn på faktiske løsninger. Ingenting skal løses. Ingenting skal fikses. Det er folket som skal kjenne på frykten. Dette er nøkkelen. Frykt skaper ett psykologisk terrorvelde som øker makt hos de få. Akkurat slik det skal være. Kritikk eller innvendinger til terrorveldet er selvfølgelig totalt uakseptabelt, også akkurat slik det skal være. Dette går mest utover barn og unge voksne som er fremtiden vår, og vi har fått se, og vil se enda flere konsekvenser av å psykologisk traumatisere våre unge mennesker. Dette er ikke fryktpropaganda fra meg, bare spør unge selv om de vil ha barn, "nei det er ikke bra for klimaet" sier en del. En mindre prosent vil faktisk også si at det er bra hvis folk dør, fordi det er "bra for planeten". De finnes her på forumet også. Dette er realiteten av hvilke tanker unge har i vårt samfunn i dag. Personer som f.eks en dag kanskje får ansvaret for min og din helse. 'Som man reder...' Vi bør være bedre enn dette. Og vi skylder våre unge generasjoner den dypeste beklagelse. Aldri for sent å snu!
  13. Hvor mye tid ser du for deg at du skal bruke på regnskap? Og hvor mye tid skal du bruke på å 'veie ting opp mot hverandre'? 5 timer i måneden? 10 timer i måneden? 20 timer i måneden? Hvordan skal all denne tiden forbedre livet ditt? Det ser ut for meg at du tenker å ville dyrke den vanen du har hatt i veldig mange år, enda mere. Selv om du nå mener at alt dette går utover livet ditt forøvrig. Det er helt normalt for oss mennesker å være hordere og ta rasjonelle avgjørelser, da spesielt for mennesker som lever på steder der man må forberede seg på vinteren. Du har allerede mestret dette. Klapp deg på skuldrene. Bra gjort. Men det har så og si fullstendig tatt kontrol over livet ditt, sier du selv. Og du vil nå bryte ut av ditt eget fengsel. På tide å legge en ny strategi. Gjør en ting hver dag som er noe av det skumleste du kan tenke deg. Kjøp -en- dyr matvare. Utfordre deg selv. Omprogrammer hjernen din til å ikke være redd for alt som er nytt og skummelt. Selv om du har bil, ta deg en liten taxitur, slik at den stålsatte hjernen virkelig får føle på at nye kostbare ting, ja tilogmed unødvendigheter, ikke er så skummelt som den tror. Du er nok vant til å skape virtuelle verdener i hodet, som mange andre, der mye er skummelt. Det virkelige livet er ikke så skummelt så lenge man tar litt hensyn og forholdsregler, som du allerede gjør regelmessig uansett. Dra på en restaurant for å feire at du har greid å mestre livet ditt, og skal nå begynne på livet ditt!
  14. Å bo hos en barnemishandler som mishandlet i mange år, og fremdeles er en mishandler, er mye verre for sjelen enn å leie en bolig. Så her er det barnemishandleren som ikke skjønner hva som er best for barnet sitt, men det toget har nok gått svært lenge siden. Spør ham om det er greit hvis han får kjæreste, eller kone, at hun også kan mishandle ham, fordi hun bare 'er sånn'? (som fort også kan bli konsekvensen for de som aksepterer å bli mishandlet) Spør ham, hvis en butikk hadde gitt ham gratis mat, om butikken kunne hatt ansatte som fulgte ham hele dagen og kjeftet på ham, og terroriserte livet hans? Spør ham, om en person stjeler sakerne hans jevnlig, om det er akseptabelt, så lenge personen er grei ellers? Spør ham om en person som kidnapper ham og stenger ham inne på ett rom og terroriserer ham, er greit, hvis personen gir ham mat og er 'grei ellers'. Bor jo gratis der tilogmed... Det er ett stort skritt i rett retning. Men problemet er at han sikkert ikke tørr å bestille seg time uansett pågrunn av mishandlingen. De slipper aldri unna. Mishandlerne er alltid der i hodet. Dette kan lede til alt mulig dårlige valg i livet. Rusmisbruk er en av dem. Voldelige og aggressvie tendenser selv, eller selvdestruerende oppførsel, promiskuet, etc, kan være andre utfall. Bryte kontakt er viktig ovenfor personer som man ikke kan snakke rolig med, men man må arbeide mye med seg selv også. Der er profesjonell hjelp tilgjengelig.
  15. "The biggest risk, is not taking any risk." Jeg fant en video for en liten stund siden som ga meg dette mottoet, og vil tro den passer ganske bra her. Youtube tillater ikke embedding av den (short). Så den er her. Alle de beste opplevelsene i livet mitt har oppstått pågrunn av at jeg tok risikoer. Penger kommer og går, men livene våre sildrer ut mellom fingrene våre litt etter litt etter litt etter litt...
  16. Ja, men hvorfor har du linket til den nedtonede versjonen?... De lagde en mer direkte og mye mer vitenskapelig basert prognose før den der. Men av en eller annen grunn, så fikk de beskjed om å tone den ned litt. Skjønner ikke hvorfor, folket har rett til å se hva som kan komme! Jeg fikk tak i orginalversjonen her for de som vil se den:
  17. 😆 Takk for latteren! Arbeiderpartiet kommer til å fortsette på sitt ønske om å få innført ID regler på internett i en eller annen form så snart som mulig. Slik de har begynt på i Storbritannia. Etterhvert vil dette bli misbrukt mot 'dEsiNformASjon', godt hjulpet av de riksdekkende medier, for å sikre at så få som mulig kan tilegne seg informasjon fra f.eks skikkelige farlige steder som diskusjon.no. "Vi må beskytte barna." begynner det med. De prøvde jo ifjor men det var for mye motgang. Fordi en utdannet befolkning er veldig vanskelig å lure slik du er inne på, derfor må de som vil garve til seg mere makt se til at folket ikke blir utdannet. Det hadde vært fint om AP spilte ærlig politikk mot FRP nå fremover, men det har de vist at de ikke har tenkt å gjøre, og NRK har bidratt til å sette dette frem i lyset.
  18. Det var mange tankevekkende innspill i posten din, men jeg vil gjerne utheve denne halve setningen for å svare på den. Hvorfor er det slik at det automatisk skal være pågrunn av fullstendig feilslått våpenpolitikk at dette skjer? I Sør Afrika er det streng våpenkontroll. Likevel er det mange kriminelle situasjoner og massakrer. Ofte med skytevåpen i bruk, fordi kriminelle er gode til å skaffe seg våpen som regel. I februar 2025 i sverige var det en skoleskyting. Men det er lite skoleskytinger der, og lite/ingen i Norge. Vi har strengere våpenlover en generelt i USA, men det er uansett mulig å skaffe seg skytevåpen med en del innsats vil jeg tro, eller fra kriminelle miljøer som uansett vet å få tak i. Likevel ser vi ikke mange skytinger her omkring. Ihvertfall ikke på skoler heldigvis. Hvis vi ser rundt om i verden, så er massedrap på andre mer vanlig. Selv i land der de ikke har noe tilgang til eller lov til å ha skytevåpen. De bare finner andre verktøy til å utføre sine massakre. Biler og kniver er hyppig brukt. I noen tilfeller også ild. Dette finner sted eksempelvis i England og Kina, og i andre land i verden som har meget strenge våpenlover. Det har vært spekulasjoner og analyser av at massakrer blir utført av individer som har store utfordringer i samfunnet. I kina eksempelvis er det ganske mange av disse. Når bare en liten brøkdel av disse 'mister fatningen', så skjer det mye forferdelig der borte som vanlige folk her i Norge aldri får høre om. De bruker eksempelvis kjøretøyer. Hvis de hadde hatt tilgang til skytevåpen, så ja, da hadde de nok brukt det også. Det skjer mye forferdelig, og man kan ikke skylde på våpenlovgivningen i slike land. Hva heller om vi fokuserer mer på kultur i USA som en skyldig faktor? Der er det mye å ta av. Hva er det som gjør at skoleskytinger skjer der, men ikke i andre land der folk også kan skaffe seg våpen? F.eks Norge. Biler er potensielle verktøy som kan utrette mye skade på folk i Norge. Men jeg har ikke sett noe om at vi må stramme inn billovgivningen vår. Hvorfor ikke? Er det en mulighet for at kulturen vår er bedre enn i USA når det kommer til fiendtligjøring og retorikk og annen negativ oppførsel mellom folk?
  19. Det er en del slike fortellinger som går ut fra mediehus borte i USA. NRK holder seg gode nok til å ikke begi seg ut på disse. NRK har jo sagt mange ganger hvor viktig det er å ikke spre misinformasjon, så med det tar de selvfølgelig seg selv også i nakken nå til dags. Bra!
  20. Her er en video som passer for alle som bryr seg om politikk. Inkludert meg. Nye perspektiver er gull verdt i en rar verden der man prøver å forstå hva som foregår, og jeg er alltid åpen for å lære. Stikkord: Splitt og hersk. Kraftfulle eksponeringer av det sykeste. Fiendtligjøringer. Unngå ett samlet folk.
  21. ABB hadde ett politisk motiv når han drepte. Tyler Robinson hadde ett politisk motiv når han drepte, (ser det ut til). Jeg sammenligner disse to personene med hverandre.
  22. Ja, det kan jo hende de får orden på sin flere tiårs grøftkjørte politikk etterhvert hvis politikerne og myndigheter der hører mer på folket sitt som blir mer og mer sint. Det er vel kanskje det eneste som må til. At folket blir sint nok.
  23. Når personer blir forsøkt stoppet av politiet, er det en god ide for personen å samarbeide. Floyd prøvde veldig mye annet enn å samarbeide. Og det gjør også veldig mange andre som blir stoppet av politiet der. Noen av grepene politiet der er trent til å utføre for å forsøke å få kontrol på en person som ikke har vilje til å samarbeide, er det som politimannen gjorde med Floyd med kneet. Så kan man diskutere alle andre forhold rundt det som skjedde. Men å bare si at mye politi der er pil råttent, blir ganske fordømmende i min mening. Her er en video fra en virkelig god komiker i sin storhetstid som belyser problemet: Ikke hvite amerikanere er svært overrepresentert i kriminelle statistikker. Svarte engelske er også overrepresentert i Storbritannia. Du vil kanskje argumentere for at det er pågrunn av undertrykkelse at det er slik i USA. Hva er grunnen til at den samme statistikken er tilfellet i Storbritannia?
  24. Jeg kunne aldri ha tenkt meg å si til folk i forskjellige ordelag, eller hint, om at det er personens egen feil pågrunn av det personen har sagt i det offentlig rom, f.eks.
  25. Det høres fint ut. Kanskje tilogmed moralsk hevet over hvasomhelstannet. Men vi er på temaet om vestlige land her. Og i vestlige land har man mange muligheter for å få livet sitt på mer rette baner. I tillegg har man religiøse og andre veldedige organisasjoner for de som har utfordringer hvis staten ikke skulle strekke til. Så jeg kjøper ikke din snu. Beklager. Det er personer som velger å ty til kriminalitet i vestlige land. Valg kan også bli forsøkt unnskyldt, men det er fortsatt ett valg man tar. Det er forøvrig bra at du la til ordet 'føler', som vitner om innsikt, men jeg ville gjerne uttale meg om din setning likevel.
×
×
  • Opprett ny...