Gå til innhold

Theo343

Medlemmer
  • Innlegg

    51 372
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    5

Theo343 vant dagen sist 13. november 2021

Theo343 hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjønn
    Ikke oppgitt

Nylige profilbesøk

56 660 profilvisninger

Theo343 sine prestasjoner

17k

Nettsamfunnsomdømme

1

Hjelpsomme svar

  1. Alt kan forsvinne også sikkerhetsnettet når man bruker det slik. det gjøres i dag. Vi importerer store mengder arbedsløse som belaster sikkerhetsnettet langt over hva det er laget for. Folk som har jobbet over et halvt arbeidsdyktig liv blir ranet for pensjon de har vært lovet i over 30 år.. Er man rik og ikke idiot så forstår man seg på risiko og sprer ressursene over mange områder slik at man alltid har sitt eget sikkerhetsnett og vel så det. Jeg snakker ikke om lottomillionærer og luksusfelle induvider. Politikere bryr seg ikke om sikkerhetsnettet svikter den vanlige borger. Det har de allerede bevist gjentatte ganger.
  2. Land med økonomi og ressurser til å ta i mot flyktninger men som gjør lite eller ingenting. 1. Saudi-Arabia - Meget høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 2. De forente arabiske emirater - Meget høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 3. Qatar - Meget høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 4. Kuwait - Meget høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 5. Oman - Høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 6. Bahrain - Høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 7. Kina - Meget høy økonomisk kapasitet (verdens nest største økonomi) - Har tatt imot kun 526 flyktninger på ti år 8. Japan - Meget høy økonomisk kapasitet - Har tatt imot svært få flyktninger (rundt 16.000 på ti år) 9. Sør-Korea - Meget høy økonomisk kapasitet - Tar imot svært få flyktninger 10. India - Stor økonomi, men variert kapasitet - Tar imot relativt få flyktninger i forhold til befolkning og potensial 11. Indonesia - Stor økonomi, men variert kapasitet - Tar imot relativt få flyktninger i forhold til befolkning og potensial
  3. Er man rik trenger man ikke sikkerhetsnettet i Norge.
  4. @unhung Dette kan jo likesågodt gjelde for alt som blir produsert i Kina.
  5. For de av oss som har venner av ulikke nasjonaliteter så ser man vesentlig mer helt åpenlys rasisme mellom disse ulike nasjonalitetene. Flere nasjonaliteter direkte hater og forakter arabere og dette hatet er gjerne gjensidig. Denne forakten for enkelte nasjonaliteter vannes ut ettersom de når andre og tredjegenerasjon av de som er født og oppvokst i vestlige land. Denne diskusjonen er i stor grad preget av folk med tunnelsyn som ønsker å marginalisere alt som ikke passer med deres forståelse.
  6. Er de vkrkelig det eller er dettr kkassisk stigmatisering av de som forsøker å diskutere de problematiske områdene. For meg virker det som en oppfatning preget av bias.
  7. Theo343

    Stem Frp!

    identitetspolitikk, "mangfold", kjønnskvotering og alle disse formene for at noen får fordeler fremfor andre basert på hva man ble født som, er den faktiske største rasismen og diskrimineringen samfunnet og hele "vesten" sliter med i dag. Når ordene brukes i politiske sammenhenger og som symbolpolitikk i arbeidslivet så er dette faktisk forkledd rasisme og diskrimknering. Det forbauser meg at så mange unge i dag ikke forstår det. At man ikke klarer å skille snørr og bart. Den beste mann/kvinne til posisjon/verv/stilling bør alltid være det fremste kriteriet når man rekrutterer. Uavhengig av om vedkommende har Ngyen, Olsen, Haddad eller Rosenberg som etternavn. Aldersdiskriminering er forøvrig det de fleste unge i dag åpenlyst støtter. Det kommenteres aldri at det er mange unge på et sted men det kommenteres alltid hvis det er mange eldre som om det skal være negativt i seg selv. Jeg har selv vært ung og forstår mentaliteten men jeg så likevel ikke på de fleste eldre som utdaterte blokkers.
  8. Det høres ut som de mest emosjonelle og hårsåre er de som omtaler (ikke nødvendigvis deg) disse såkalte 4chans som jeg ikke aner hvem faktisk er. Det er alltid trist når irrasjonelle og emosjonelt umodne individer spammer steder som steam og lignende med ren trolling. Men da har vi atadfestet at vi ikke snakket om den samme kritikken. For det er jo tilfelle at den legitime kritikken også druknet i emosjonelle angrep fra andre siden.
  9. Det neste blir vel at Elkjøp og XXL slår seg sammen
  10. 21:9 er det perfekte formatet for meg.
  11. Man kjøper jo alltid i norsk butikk med norske forbruksrettigheter ja. Mitt innspill var hvis det bille ta lenger tid med norske butikker.
  12. At man skal sitte i det amerikanske Senatet, nærmere bestemt Senatets "Homeland Security and Governmental Affairs Permanent Subcommittee on Investigations" å diskutere slike basale ting blir jo bare litt dumt?
  13. Joda. Spiser man bedre matvarer fremfor billige hurtigløsninger så skjer det endringer på flere fronter kroppslig.
  14. Litt interessant forøvrig at ordet "konspirasjon" i dag har mistet fullstendig opprinnelig mening og brukes hovedsaklig for å forsøke å dempe meninger og inntrykk man ikke selv er enig i. Man har ikke nødvendigvis dekning for "de riktige meningene" bare fordi de kommuniseres fra enkelte instanser til publikum. Bæ?
×
×
  • Opprett ny...