Gå til innhold

trikola

Medlemmer
  • Innlegg

    5 035
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Ikke oppgitt

Nylige profilbesøk

14 864 profilvisninger

trikola sine prestasjoner

5,3k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Uenig. Også å formulere spørsmålet og videreformidle svaret her er et bidrag til diskusjonen. Og @Tronhjem oppsummerer også. Det er mye verre at noen poster en link og det var det. Synes du forøvrig at det var vås det som var svaret? Kan du peker nærmere på sånt?
  2. trikola

    Tesla - kaféen

    Om jeg husker rett kjøres FSD allerede i flere år i Kanada og Alaska. Det er kanskje ikke krevende nok ift Norge? Vi er helt unike der også? Og det gjelder kun maskiner? Ikke mennesker? Fordelen maskinene har er - forenklet sagt: det hva den ene maskinen lærer kan nærmest omgående overføres til de andre maskinene. Prøv det med mennesker.
  3. Det er jo bare å kjøpe aksjer (istedenfor å gi lån eller tilskudd) i oppstartfasen. Blir da et nytt statsforetak om det blir stort - ellers tap av offentlig midler.
  4. ... sålenge den forblir det billigste - totalt sett. Det er med olje som med narkotika: det nytter lite å prøve å ta leverandørene, noen andre overtar bare. Etterspørselen må falle, det hjelper.
  5. trikola

    Elbil-tråden

    Reservedeler er dyre fordi det er lite konkuranse. Hele bilen derimot er det konkuranse på og derfor presses prisen. Forøvrig har utsalgsprisen lite med produksjonskostnadene å gjøre - det eneste måtte være at man ikke selger under kostpris. Ellers selger man så dyr som mulig.
  6. Fattige og ustabile land installerer solkraft og kjøper ikke noe futuristisk e-fuel laget med kjempedyr atomstrøm. Global Electricity Review 2025 | Ember
  7. trikola

    Tesla - kaféen

    Vet ikke om det ble skrevet her før, men skulle forundre meg om ikke: https://www.tek.no/nyheter/nyhet/i/73ALlW/tesla-faar-groent-lys-for-selvkjoering-paa-norske-veier Og det var i april. Jeg fikk fra en eller annen et 'faksimile' av SVV-brevet, men husker ikke hvem. Tror ikke det var begrenset til én bil, kun at det måtte være Tesla-ansatte med et kurs bak seg.
  8. Skal? I en krise spiser jeg frivillig det meste før jeg sulter ihjel.
  9. Blir jo kjedelig egentlig å gjenta dette, men i går fikk jeg med meg et tall/aspekt på TV (tror det var ifm et innslag om laks til Kina): 95% av all norsk sjømatproduksjon blir eksportert Det betyr at vi i en krise kan slutte å eksportere og - vipps - sjømatmengden tilgjengelig for norske forbruklere 20-dobles.
  10. I et ubetenkt øyeblikk vises bestyrtelse over at en skattefradragsmulighet var ukjent. Det sier alt, og helt klart. 🙄
  11. Og det er uheldig for EU å møte toll på bearbeidede produkter i Norge.
  12. Hvis den er satt til å fremme norske interesser, ja. Men de 'lukrative internasjonale jobbene' som omtales her er typisk å jobbe for et fellesskap som består av mer enn bare Norge. Trodde eksempelet med NATOs generalsekretær var forståelig for alle.
  13. Når norske politikerer får en jobb i en internasjonal organisasjon så bør de rask glemme at de er norske. Da skal de jobbe for alle som ligger under denne organisasjonen. Eller tror du Jens Stoltenberg var Norges representant i NATO? Derfor betaler de ikke skatt til Norge og får heller ikke pensjon fra denne tiden fra Norge. Husker at det var en sak ifm Brexit at GB måtte fortsette å betale i flere år for løpende og fremtidige pensjoner til britiske EU-byråkrater.
  14. I dag ble jeg vekket med ouverturen til Händels fyrverkerikonsert
  15. https://en.wikipedia.org/wiki/Denmark_and_the_euro https://en.wikipedia.org/wiki/Sweden_and_the_euro
×
×
  • Opprett ny...