Gå til innhold

ilpostino

Moderatorer
  • Innlegg

    21 793
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    3

Alt skrevet av ilpostino

  1. Både Apple og Samsung bruker særs mye penger på reklame for produktene sine, og mindre produsenter "drukner" litt som følge av dette. Dessuten er folk vanedyr og holder seg til det kjente og kjære.
  2. Så lenge folk kommer bort fra gaten og ur i skauen blir de mer sosiale.
  3. Jeg har flere kopier av bilder, dokumenter og slikt. Det er i og for seg kun alt som ligger i Plex jeg ikke har backup av. Kanskje jeg skal få ut den berømmelige fingeren og sette opp to disker i RAID 1 frem til jeg får opp serveren jeg har hatt planer om leeeeenge? Som for å redde fremtidige meg fra hodebry.
  4. Veldig risky, men per i dag har jeg hele Plex-kartoteket mitt på en harddisk. Tar notis i denne i et fremtidig bygg.
  5. Det er vel litt typisk ungdomspolitikere å være litt "edgy", men hun begynner å få så såpass ugrei historie at hun definitivt bør kastes som leder.
  6. Jeg har tilsvarende fra Le Creuset og har brukt en ganske "sterk" blanding med maskinoppvaskmiddel og vann som har nesten blitt laget til en pasta. Det er vel mer estetisk plagsomt enn at det går utover bruken av gryten. Eddik og vann er kanskje ikke så dumt tips?
  7. Du har vel strengt tatt fått grunnen til at det skyldes "ratio" for lønn vs eksisterende lån. Ettersom du har kanselert / betalt ned det ene kortet du hadde da du søkte kan du vel søke på nytt.
  8. Nja, på moderne hovedkort kan du ofte laste ned en exe-fil som må kjøres. Ofte reinstalleres maskinen ifm oppdateringen av BIOS, men det er lettere nå enn slik det var i gamle dager.
  9. Jeg ville aldri i verden brukt penger på det. Har du gamle skrusikringer ville jeg dog vurdert å oppgradere sikringsskapet til automatsikringer (dog uten å oppgradere kursene med jording).
  10. Takk. merker når jeg jobber med 12%, men bør vel bruke noe som beskytter øynene hvis man bruker 35%. Brukt eddik for å fjerne rust, og til det er det genialt.
  11. hvor kjøper du denne? Det sterkeste jeg har funnet er 12% hos Clas Ohlson, Biltema++
  12. Det er barneskolen elever har nærskolerett ved som bestemmer hvilken ungdomsskole de havner på, så jeg vedder en is det er barneskoler i nærheten som kan mate denne skolen med elever. Hvor mange som bor i umiddelbar nærhet av skolen er i og for seg uvesentlig.
  13. ilpostino

    Ram cache?

    Noen programmer, iallefall Photoshop og Resolve kan settes opp med scratch disks i tilleg til RAM, noe som vil forbedre ytelsen.
  14. Så bare fordi det bare bor fiff i et område skal de ikke ha skole der? Hva med alle de andre områdene hvor det etter dine utsagn bor fiff? Skal de legges ned slik at barn og ungdom må reise til desentraliserte strøk ute i drabantbyene? Infrastrukturen er iallefall på plass for å transportere elever til den nye skolen.
  15. Da jeg var i marinen var jeg på to fregatter i Oslo-klassen. Det verste været vi var utfor var tre dager med full storm med orkan i kastene. 15 meter bølger. Det luktet bunkersolje of oppkast over alt. Var ikke ideelt, men funket. Moderne skip bøe klare dette.
  16. Men i hvilken grad har han innsyn i alle de tekniske spesifikasjonene som er levert inn ifm anbudskonkurransen?
  17. Jeg har et spørsmål rundt utleie av leiligheter for borettslag tilknyttet OBOS. Dette har utspring i en samtale jeg hadde med svogeren min i helgen. Moren hans har nettop flyttet til sykehjem og spørsmålet var da hva som skal skje med leiligheten, som er en del av et borettslag tilknyttet OBOS. Jeg nevnte de kunne vurdere å leie det ut for å få få dekket kostnadene til lån, fellesutgifter++, for senere å selge leiligheten etter 3 år da de (antageligvis) vil få mer for den. Borettslagslova §§ 5.1-5.3 vil gjelde, iallefall slik jeg kjenner det, hvor man kan leie ut leiligheten inntil 3 år etter godkjenning fra styret. Han mente derimot at det ikke ville gå, da OBOS i praksis nekter alle å leie ut leilighetene sine. OBOS kan vel ikke ha vedtekter som i praksis innskrenker norsk lov? Greit nok at styret skal ha sitt å si, men kan de "overstyre" lovverket rundt dette? Greit nok at det kan gå ut over samholdet eller whatever i borettslaget hvis for mange leiligheter leies ut
  18. Det forrige kjøpet Norge gjorde av fregatter var en katastrofe. Alle var vel aldri i bruk samtidig og de endte vel opp med å bruke noen av de som delemaskiner for de få som var i drift. Jeg tror også det er klokt å velge europeisk fremfor amerikansk.
  19. Det er meg på bilde, men det er gammelt så jeg ser sikkert litt annerledes ut. Trente også på SATS i Oslo sentrum. Det hører med til historien at jeg ble dødssyk for cirka 2 år siden og var innlagt 7.5 måned på sykehus. Slapp ut i april i fjor og trente vel en eller to ganger på SATS for jeg meldte meg ut.
  20. Kanskje vi har trent på samme SATS, or jeg har samme inntrykk fra den jeg trente på.
  21. Jeg har ikke fått enda. Logger meg inn for et par dager siden, og da stod det at utbetalingen kommer mellom august og desember.
  22. jeg regner med tidspunktet du har sett for stenging er for butikkene.
  23. mye av problemet med Hobbitten var at sjefene i studioet ville ha tre filmer for å tjene mest mulig penger. Peter Jackson kunne fint fått innholdet ned på 2 filmer.
  24. Da jeg var i Singapore tok jeg metroen fra flyplassen til sentrum. Jeg stod helt og holdent i egne tanker når jeg plutselig hører på østlandsk "unnskyld, er du skandinav?" Viste seg det var en norsk fyr som var på reise i Asia og som var veldig glad for å treffe andre nordmenn igjen.
×
×
  • Opprett ny...