Gå til innhold

PosteMonopolet

Medlemmer
  • Innlegg

    1 750
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av PosteMonopolet

  1. Da forlater man "saueflokken" på SoMe🙂 Har selv blitt påvirket av propaganda der i en periode, nå i ettertid skjønner jeg hvor manipulerende SoMe er.
  2. Litt religion må man tolerere, ellers kan det utvikle seg til unødvendige konflikter og fiendtlighet.
  3. Gå på biblioteket og lån noen bøker, mye mer meningsfullt og avslappende enn doomscrolling. Slett sosiale medier, man kan heller kontakte andre via telefonnummeret eller bank på døren. Forresten et tips til: Ha en notisbok og blyant liggende på salongbordet du bruker til å skrive ned gjøremål for hånd, så bare stryker du ut det du har fått gjort. Det hjelper å få fokus på å planlegge og gjøre ting.
  4. Drit i den forbannende myten om at alle reiser til hytten og går på ski i påsken. Egentlig så bruker folk påsken til veldig mye forskjellig. Jeg reiser snart til Gran Canaria for å bade mens den lille hytten min blir stående tom også denne påsken. Hun damen i artikkelen virker å være deprimert. Det er ikke ille å ha noen fridager.
  5. Fjerner det reklamen som er redigert inn i videoene også?
  6. Jeg synes det meste på Youtube er bortkastet tid, kvalliteten på innholdet man får servert har bare blitt lavere og lavere de siste årene. Så løsningen min ble bare å si opp premium og kutte kraftig ned på bruken. Det "positve" med reklame er at det skremmer meg bort fra Youtube så jeg bruker tjenesten enda mindre.
  7. Nei takk. Ingen robot bør dømme diskusjoner og eie sannhetene. Som altså vil bety døden for Diskusjon.no siden meningen med forumet er å diskutere.
  8. Med tanke på hvor mye systemene til bankene feiler og hvor mye verdier som står på spill, så bør det for all del være folk på jobb i beredskap når uventede feil oppstår. Så kankje fornuftig å bare stenge ned i helgene.
  9. Jeg har en 3DS XL fra 2013 som jeg begynner å ta i bruk igjen som reisekonsoll fordi Switch 2 er så stor og har så elendig batteritid. Har nettopp kjøpt to ekstra batterier til 3DSen slik at den garantert skal holde til lange flyturer der powerbanks er forbudt.
  10. Og hvis PS6 snart kommer så må den vel koste det dobbelte av PS5 siden den selvfølgelig bør ha mye kraftigere maskinvare. Tipper de heller kommer til å gå mer og mer over til spillstrømming.
  11. Hvorfor tilfeldigvis velge å flytte til det aller dyreste stedet i Norge når du ikke kan jobbe?
  12. Slutt med SoMe folkens. Lett å kontakte folk med telefonnummer.🙂
  13. Hehe, tvilsomt at foreldre driver på slik mot sine unger. Kreativ løyn i håp om å få slike kunder?
  14. Enig, sykkelpolitikken er så ekstremt dårlig gjennomført at det fortjener en negativt ladd AI-slop som illustrasjon.
  15. Jada, for nå kjører folk så mye at all kjøring har blitt kjedelig.
  16. Jeg har faktisk elbil selv om jeg ikke har mulighet til å lade hjemme. Bruker en ladestasjon nær jobben der jeg kan normallade den. Heldigvis har det etterhvert blitt mange ladestasjoner så det er ikke nødvendig med hjemmelading. Det er kjedelig å betale 4kr/kwh på ladestasjoner, men det er fortsatt billigere å kjøre bensinbil.
  17. Nei, i elbil-landet Norge trenger man ikke billig drivstoff. Tenker det heller er viktigere å prioritere at andre nødvendigheter blir billigere slik som for eksempel mat og bolig. Dessuten så er det vel ønskelig å redusere og fase ut fossile drivstoff så de høye prisene kan føre til redusert forbruk.🙂
  18. Enig, jeg har handlet litt på AliExpress og hatt gode erfaringer med dem.
  19. Jeg synes det er tydelig at Arbeiderpartiet er for EU. Kilde: https://www.arbeiderpartiet.no/politikken/eu/ Oslo Ap vil ha Norge inn i EU: https://frifagbevegelse.no/nyheter/oslo-ap-vil-ha-norge-inn-i-eu-6.158.1118997.04aa71bd18 Stoltenberg vil ha Norge inn i EU: https://www.adressa.no/nyheter/innenriks/i/1Mm4kJ/stoltenberg-vil-ha-norge-inn-i-eu
  20. Siden statens utgifter vil gå opp hvis Norge blir medlem av EU, så burde AP & co slutte å pushe på for å melde Norge inn i EU.
  21. Den brutale sannheten er at mobiltelefonen og internett allerede har vore folks bestevenn i mange år. Men kan se ut som at effekten blir forsterket av KI. https://www.vg.no/nyheter/i/WvLEmL/japansk-kvinne-giftet-seg-med-ai-karakter
  22. Et godt kosthold er et variert kosthold. Derfor bør det ikke bli mer komplisert enn at det er lik avgift på alle matvarer.
  23. For meg betyr god økonomi trygghet og at jeg kan ha et mer avslappet forhold til økonomi. Jeg har forresten millionbeløp i aksjefond som jeg bare lar ligge i fred uten at jeg stresser med det. Jeg har for eksempel ikke noe interesse av å leve et liv som handler om å kjøpe alt mulig luksus.
  24. Ja, eller en heller en høy egenandel. Det ville ha hatt en avskrekkende effekt overfor andre til å unngå det idiotiske valget å kjøre ruspåvirket. Forsikringsselskapene dekker heller ikke skader som er forårsaket av ruskjøring.
×
×
  • Opprett ny...