Gå til innhold

Heradon

Medlemmer
  • Innlegg

    3 268
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om Heradon

  • Bursdag 07. aug. 1989

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

25 966 profilvisninger

Heradon sine prestasjoner

2k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg tror mye av fryktkjøret rundt AI kan være drevet av økonomiske incentiver. Samtidig tror jeg absolutt AI vil gi oss en del utfordringer fremover.
  2. Ikke sikkert at en trenger å bygge robotene en gang... .
  3. Skjønner godt at de ikke orker å lese en biografi om Xi Jinping.
  4. Nice! Zelda kommer 5 november 2 uker før GTA6 Ble forhåndskjøp av Switch 2 Zelda Edition gitt 😅 “A Nintendo Switch 2 specially designed for The Legend of Zelda 40th Anniversary is coming October 29, 2026!
  5. Bare for å svare kort og generelt: En av utfordringene med å kjøpe inn store mengder droner i dag er at teknologien utvikler seg så raskt at det vi kjøper inn nå, kan være utdatert om relativt kort tid. Derfor tror jeg det kan være vel så viktig å bygge opp evnen til kontinuerlig utvikling og produksjon, slik at Forsvaret løpende kan få droner med oppdatert teknologi, fremfor å gjøre enorme engangsanskaffelser. Det skaper samtidig helt nye utfordringer innen logistikk og infrastruktur. Man må ikke bare ha dronene, men også et system som raskt kan produsere, oppgradere og tilpasse dem etter hvert som både teknologien og mottiltakene utvikler seg. Tanken streifet meg også. Jeg regner med at vi får svar på det snart.
  6. Håpet mitt er ikke bare basert på følelser. På 25-årsjubileet i 2011 fikk vi både OoT-remaken og en 3DS i Zelda-utgave😉 Nå vet vi at vi får en remake på 40års-jubileet. Så da gjenstår det å se om vi får en Switch 2 i Zelda-utgave. Jeg er litt redd for at prisen på konsollen kommer til å gå opp, siden hardware har blitt dyrere.
  7. Hehe er nok ikke det. Er vel heller ønsketekning fra min side siden juni. Jeg tenker det er naturlig av Nintendo å feire en klassiker på 40års-jubileum deres med en Zelda Edition av Nintendo Switch 2.
  8. Blir ikke noe kamp for min del. Kommer ikke til å kjøpe en PS5 for GTA 6, så jeg venter heller på PC-utgivelsen. Switch 2 må jeg nesten ha for å spille Zelda. Her blir det nok innkjøp av Switch 2 Zelda Edition med Zelda. Det er en konsoll både barna og jeg har glede av. Jeg er også litt spent på å se hvilke friheter de tar med remaken.
  9. Mangelen på missiler til Patriot-batteriene er et kjempeproblem. Det ser ut til at vinteren som kommer blir veldig tøff.
  10. Du tenker på myokarditt, det oppstår i veldig sjeldne tilfeller, og den er langt mildere fra vaksinen enn fra selve sykdommen. Uansett er den bare midlertidig, rett etter man har tatt vaksinen... Hjertestans blant idrettsfolk er ikke nytt.
  11. TS, hvilket miljøer vil du si er problematisk?
  12. Det er egentlig ikke så merkelig at folk demonstrerer når ICE bryter The 1st, 4th and 10th Amendments. Når myndighetene tar i bruk virkemidler som oppleves som både lovstridige og autoritære (fascistiske virkemidler), er det naturlig at folk reagerer. Ikke bare folk reagerer hele delstatetn Minnesota reagerte på disse lovbruddene og har derfor saksøkt den føderale regjeringen og Department of Homeland Security (DHS)... Når det gjelder skyteepisoden: Personen hadde ikke vært i fysisk konfrontasjon med agentene samme dag , det skjedde 11 dager tidligere. Da han ble henrettet, var han dessuten ubevæpnet. The Second Amendment gjør det lovlig å bære våpen, var du for eller mot The Second Amendment? Blir jo arrestert bare av å ta på vann. USA har falt til 64-plass på pressefrihetsindeksen. Det er kanskje ikke så overraskende, med tanke på at journalister må signere sensuravtaler, blir utestengt fra statlige kunngjøringer, mister pressetilgang i Det hvite hus, og i enkelte tilfeller blir saksøkt av Donald Trump selv. Jeg vil ikke si at dette er forenlig med støtte til pressefrihet og ytringsfrihet, tvertimot.
  13. Robbery Under Arms med Sam Neill fra 1985? The Adventures of Ben Hall (1975)?
×
×
  • Opprett ny...