Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Ser du ikke at du og din konservative / antifeministiske gjeng som ønsker / eller blir nødt til å dra til Asia eller på bedehuset for å finne seg kvinnfolk, fordi dere ikke henger med i utviklingen av vårt likestilte samfunn, er de som best passer beskrivelsen "simpete" her? Forskjellen på deg og @knopflerbruce handler egentlig om at han ser på kvinner som mennesker, mens du, slik jeg tolker deg, ser på dem som noe du "har rett på", noe du har et krav om å få en sjanse hos fordi du selv har lyst til å bli far. Den anonyme du sikter til, jeg reagerer på innleggene, de har en ganske negativ holdning til menn generelt. Ganske sikker på at jeg har svart på noen av dem også, men man gir egentlig opp litt når innlegg er så langt inni egen boble at jeg ikke ser på det som mulig at boblen sprekker. Men for deg, der ser jeg fremdeles mulighet til å trenge inn, har ikke gitt deg helt opp enda. 😄😘 Jeg skjønner at det må føles vanskelig å ikke bli sett, for alle har et iboende behov for å bli møtt med kjærlighet og å bli sett. Men jeg tviler på at denne "grudgen" du har mot vestlige, likestilte kvinner er måten du vil nå frem på. Du kan jo fint favorisere asiatiske kvinner fordi du liker dem bedre uten all denne negative praten om norske, likestilte kvinner (og menn som støtter opp om likestilling og feminisme).
  3. Fjaseball på både Ciaran & Ciara Fjøsnisse, Skrotnisse eller Fjompenisse??
  4. 7710.👨‍🦰👩‍🦰
  5. Vi skal ha vind og regn her i Bergen i hele neste uke sier værmeldingen.🌬️🌬️🌧️🌧️
  6. Og alle som påstår noe annet sprer Kreml-propaganda... Mer trenger jeg egentlig ikke for å konstatere at Bluesky er farlig.
  7. Nei,mulig ikke. Men setter uansett et signal til resten av verden. Som f.eks det med at Russere idag hsr fått lov til å bli med på ski igjen. En lettelse her, en annen der så er det ikke så viktig lenger.
  8. Man er tvunget til å ha håndbaggasje og mye skal ikke sendes som innsjekket bagasje. Verdisaker, medisinsk utstyr, computere, powerbanks etc.
  9. Og her kommer de og kjeppjager palestinere: https://www.nrk.no/urix/generasjoners-livsverk-revet-opp-pa-vestbredden-1.17685171 Det burde ikke finnes noen unnskyldning for tyveri,men Israel kjører på uten at det får noen konsekvenser. Det er en grusom verden vi lever i.
  10. @Zork Har du en TLDR for oss som ikke gidder å spandere 8*40 minutter bare for å bli grenseløst irritert?
  11. Jotun

    FOTBALL-VM 2026

    Jau. Men det hjelper jo ikke nevneverdig som argument mot prisene Fifa setter.
  12. USA handler nesten ikke med noen av de to landene så det spiller egentlig liten rolle for både de og USA.
  13. Den ingressen trenger to viktige presiseringer: - Tankskipene fraktet ikke russisk olje når de ble angrepet. Dette var tomme skip på vei til Russland for å fylle tankene. Altså en bevisst minimering av eventuelle miljøkonsekvenser. - Angrepene var nøye utført på en sånn måte at skipene ikke skulle synke og mannskapet ikke skulle såres. Dette må ikke generaliseres som et hvilket som helst angrep. Det kan heller kalles en de facto blokade mot skyggeflåten.
  14. Synes ikke denne testen er så bra, og den tar ikke for seg essensielle utfordringer man møter. Kan den lades samtidig som den brukes? kan den lades fra solceller samtig som den lades fra andre kilder? Slår den seg automtiask av om den ikke er i bruk? Det er litt kjedelig om kjøleskapet ikke er aktivt på en time og powerstation slår seg av. Hvordan takler den kaldt vær?
  15. USA letter på noen av sanksjonene mot Belarus. Hvor lang tid tar det før dem gjør det samme med Russland? Tipper lettelse allerede i år fra USA.
  16. Er det ikke bare å flytte hengslen lenger ned? Jeg har selv kjøpt integrert vaskemaskin og de ferdige utfresede sporene i ikea-kjøkkenet passet ikke ut med hengselfeste på vaskemaskinen. Måtte derfor frese ut nye spor i døren.
  17. Tja, tja. Det er en risiko, men jeg tror ikke du skal legge så mye vekt på det. Putin har via Trump blitt stadig mer desperat for å få rodd i land den kapitulasjonsplanen. Zelensky har vært flink til å spille ballen raskt tilbake slik at alle forsøk på å tillegge Zelensky skylda for at det tar tid fissler ut. Zelensky har sin egen agenda. Den er ikke å vinne en kortsiktig svak seier eller såvidt komme ut av de i live og med landet og stoltheten såret. Han vil gjenopprette lov, orden og demokrati i hele landet sitt og sette Russland lengst mulig tilbake. Det lykkes han stadig bedre med nettopp fordi ting tar tid militært. Putin har dårlig tid fordi ting går ikke hans vei. Zelensky har god tid nå som ting går hans vei. Derfor gjelder det å hale dette ut, og ikke minst la Trump og Putin selv hale ut tida til skade for seg selv. På slagmarka er krigen ved et vendepunkt ved Pokrovsk og Kupiansk. Russland har lite ressurser igjen mens Ukraina har tatt fram uante krefter som få hadde trodd de hadde bare for få uker og måneder siden. Zelensky har ingen grunn til å signere noe kapitulasjon eller å la Putin vinne propagandaen om at det er Zelensky som haler ut tida. Zelensky har respondert raskt på at de er klare for å signere straks det foreligger troverdige sikkerhetsgarantier. Han har respondert raskt på at han er villig til å redusere militæret og utløse nyvalg - bare sikkerhetsgarantiene foreligger. Dette har Putin og Trump fått umiddelbart i fleisen hver gang de har prøvd å skyve skylda over på Zelensky. Ukraina vinner terreng og Russland taper ufattelig mye. To bataljoner på to dager. Dette er ikke bærekraftig for Russland. Shahed-bølgene får mindre effekt nå som færre slipper gjennom Ukrainas forsvar. Russerne er "tomme" for materiell i nevneverdig kvanta. Det eneste de har mye av er utskremt og rundlurt "personell" (alkoholikere) som dør i flokker som lemmen. Motivasjonen på russisk side har sakte men sikkert dreid i ganske så pessimistisk retning. Dette går ikke deres vei. Nå er det bare et spørsmål om tid før Putin har fått så mye juling at troppene må flykte tilbake til russisk side for å redde stumpene av økonomien. Æren er tapt allerede. Putin er Russlands største fiasko noen sinne. Han har ødelagt landet og dets framtid. Zelensky har løpet maraton i snart 4 år og begynner å se målstreken nå. Det er bare å holde ut oppløpssiden og ikke la seg forstyrre av klovnen fra USA.
  18. Fra 2028 så er det uansett slutt på å tippe i butikk/kiosk. Selv om det er en liten stund til enda.
  19. Nettopp... min nærmeste Narvesen er på den listen, men den ligger vegg-i-vegg med en dagligvarebutikk som har mye lengre åpningstid enn kiosken (7-23). Jeg tror kiosken stenger i 6-7 tiden på kvelden. Jeg har aldri besøkt den, og kommer ikke til å savne den heller. Men trist for de ansatte som mister jobben da.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...