Gå til innhold

Slette linux partition..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg slettet linux partitionen min jeg.. og det var vist veldig dumt :)

Jeg hadde Windows xp og linux på samme laptopp.. og trengte plassen som linux tok opp..

Så jeg slettet linux partitonen fra diskmanager i Windows.. og det var vist ikke så lurt he he.. for nå får jeg ikke startet opp pc`n i det hele tatt.. får bare opp feilmelding - "operating system not found".. må jeg reinstalere? eller er det en liten lur ting jeg kan gjøre her??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Boot på windows-cden. Velg reparer og gå til recovery console (aner ikke hva det heter på norsk). Skriv inn "fixmbr" og trykk på enter.

Skrevet

hmm kom aldri til recovery consolen.. men valgte å instalere uten å formatere, dvs beholde alt som før.. men etter ca 5 sekunder så avbrøt jeg hele instalasjsonen, (fikk litt panikk, ville ikke miste noe.. he he).. anyway, da jeg restartet igjen uten windows cd`n.. så var alt som før.. riktig nok uten Linux.. men det funket selv om det var en tabbe..

 

Ja ja.. lærte noe uansett..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...