abene Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Informasjon om Windows Seven, den neste Windows-versjonen etter Vista, har lekket ut på nettet. Les mer
Gjest Slettet+981234789 Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 hvorfor ikke alle dager kan ikke dette bare være en Service Pack?
Fredrik- Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 (...) stort sett ingen nye funksjoner. Forbedringene skal blant annet være relatert til følgende: * Søkefunksjon * Sikkerhet og overvåkingsmuligheter av det som foregår i Windows * Støtte for mobile enheter og trådløse nettverk * Enklere oppdatering og oppgradering * Lavere driftskostnad Hvorfor skal man da kjøpe denne utgivelsen?
Blåbær Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Ser heller frem til vienna enn at jeg skal anskaffe vista. Omtrent halvparten av funksjonene som var planlagt for vista ble utsatt til neste utgave for å gjøre ferdig vista. Håper vienna klarer få med seg alt.
efikkan Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Microsoft bør egentlig satse på helt annen oppbygging i Windows. Dagens struktur er relativt sårbar, sløser med systemressurser og for "ustabil". Microsoft har utviklet en ny kjerne, så jeg håper at denne eller en annen blir brukt.
Hawko Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 (...) stort sett ingen nye funksjoner. Forbedringene skal blant annet være relatert til følgende: * Søkefunksjon * Sikkerhet og overvåkingsmuligheter av det som foregår i Windows * Støtte for mobile enheter og trådløse nettverk * Enklere oppdatering og oppgradering * Lavere driftskostnad Hvorfor skal man da kjøpe denne utgivelsen? 8203289[/snapback] Ditto. Men jeg går utifra at dette "lekkede dokumentet" bare er en slags oversikt over hva MS vil ha med seg videre og forbedre, og utelukker ikke akkurat nye funksjoner av den grunn. Forøvrig syntes jeg MS burde holde fokus på Vista og XP for øyeblikket. Det er fint å se fremover, men det er noe rusk i Vista som bør bli fikset så fort som mulig.
Anders Jensen Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 (endret) Det har vel ikke kommet eksplisit informasjon om at dette ikke blir en service pack lignende oppgradering og ei heller hvor mye den vil koste og om den vil koste noe. Skulle ikke forundre meg om MS ikke har bestemt seg 100% enda. Men for all del det er nå en har mulighet til å hyle og skrike. Etterpå er det jo ikke så morsomt, eventuelt for sent... Endret 21. mars 2007 av Anders Jensen
Fangs78 Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Kunne de ikke bare hatt en slide med ett ord da? BETTER hadde sikkert funket også
Sneglen Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Dette er noe som burde tilsvare en Service Pack, eventuelt større individuelle oppdateringer. Om dette blir salgsargumentet til "Vienna" (noe jeg ser som lite sannsynlig), så blir det nok ikke store salget.
iMono Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 (endret) Snakk om å skue hunden på håret. Jeg mener, en dansk Microsoft-ansatt? Hvor mye vet han om det som foregår internt i de forskjellige utviklergruppene? Edit; Dessuten er jo dette bare målsetninger om hvilke områder de vil fokusere mest på ved neste utgivelse. Endret 21. mars 2007 av iMono
G Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Kommer registeret i Windows til å leve videre i lengden?
CosmoK Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Kunne de ikke bare hatt en slide med ett ord da? BETTER hadde sikkert funket også 8203610[/snapback] ROFL! Tenkte *helt* likt når jeg så det bilde... Det kunne ha vært tatt fra en Larson tegning jo! Greit å vite at MS Danmark tenker på slike utrolig, tja... originale(?) forbedringer til neste OS. Kan heller ansette noen av barna i en av de barnehagene jeg pleide å jobbe i. Da sparer MS ialtfall *utrolig* mye på lønninger og driftskostnader. Trenger vel bare å føre inn "Innkjøp av snop" under "Utgifter for think-tank gruppen" på regnskapet...
valentino Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 (endret) Er det en skrivefeil et eller annet sted? Detaljer avslørt i PDF-dokument like etterpå står det (...) lagt ut et PowerPoint-dokument (...) Har ikke powerpoint filene .pps endelse? så vidt meg bekjent hører .pdf filer til Adobe Acrobat Endret 21. mars 2007 av valentino
ttt Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Les dette avsnittet: Originalen av det lekkede dokumentet var altså en PowerPoint-fil, som i en periode var nedlastbar som en PDF-fil på download.microsoft.com. Men det du seier om filending stemmer.
Thorsen Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Får håpe microsoft denne gangen vil satse mer på ytelse, ytelse, ytelse, og stabilitet. Så får heller det alt for enkle brukervennligheten, og bloatwaren komme i 2. rekke.
CAT-scan Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 Herlig, forbedret søkefunksjon. Akkurat det Windows manglet.
Gavekort Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 er ikke det litt tidligt å begynne på et nytt OS nå da?
Anders Jensen Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 er ikke det litt tidligt å begynne på et nytt OS nå da? 8204639[/snapback] Ser mer ut som en win95->win98 type oppgradering enn et nytt OS siden det stort sett baserer seg på Vista.
Gjest Slettet+981234789 Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 (endret) ser ut som bare mer penger i kassa for MS alt kunne de levert i en SP gratis Endret 21. mars 2007 av Slettet+981234789
CAT-scan Skrevet 21. mars 2007 Skrevet 21. mars 2007 De så vel at Apple dreiv med det samme, og ville være med på leken.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå