Gå til innhold

Vikeplikt fra høyre


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Ja, vikepliktsreglene i seg selv skal det jo ikke være tvil om da...

 

Men synes dette er et lite tvilstilfelle, dvs trodde ikke det! Regnet med det var vikeplikt, men ser noen biler nekter å kjøre når jeg stopper for dem selv om jeg insisterer...da blir jeg litt usikker da.

Du har nok vikeplikt ja, men har opplevd samme greia her hvor jeg bor også. Senest i dag var jeg ute å rånte ( :p ) da jeg kjørte bak en som ikke stoppet for bil fra høyre. Siden jeg hadde en bil i rompa gadd heller ikke jeg å stoppe, men det rare er jo at det ikke er satt opp skilt eller noen ting. Det er bare kommunen som har gått ut og sagt at på den sletta har vi vikeplikt fra høyre. Ikke løye det skjer så mange ulykker der, fordi folk er uvitende... :nei:

Det holder ikke vann logisk sett. Da forskyver man bare på intervallet for usikkerhet. Det vil alltid være usikkerhet, det kommer en aldri bort fra.

 

Dessuten fungerer det jo ikke helt slik i trafikken da, at man bare kan stoppe opp om man er usikker. Det er nok mange som har opplevd det med en tutende gjeng bak seg..

"Er du i tvil, er du ikke i tvil"

Er du sikker på at du har fått dette riktig nå? For dette henger jo ikke på greip. Er man i tvil, så er man i tvil. Går ikke an å si at man ikke er i tvil når man er i tvil :nei:

Det han mener er at hvis du er i tvil, så stopp uansett. Hvis du veit hver gang når du er i tvil at du skal stoppe er du jo ikke i tvil :p

  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...