Gå til innhold

Playstation 4 bundle uten spill - Er det greit?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Var innom Elkjøp i Trondheim og så de solgte Playstation 4 bundle med Uncharted Nathan Drake Collection.

 

(Denne: https://www.komplett.no/product/862761/spill/playstation-4/konsoll/playstation-4-500gb-uncharted#)

 

 

På esken var det klistret på merke "Game not included" og de hadde satt opp skilt hvor det stod at spillet var ikke inkludert.

 

 

Jeg tenkte først at dette kanskje var B-vare fra noen som har levert inn PS4 igjen uten spillet siden spillet ikke inngår i 30 dagers åpent kjøp. Men det var jo ikke markert at det var B-vare. Dessuten var det ca 5 konsoller der, så finner det lite sannsynlig at så mange som 5 stk har benyttet åpent kjøp innenfor ca samme periode.

 

 

Hvis det isåfall ikke er B-vare. Kan butikken ta ut spillet og selge bundle-eske uten spillet? Har de lov til det?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sånne bundle-spill er ikke beregnet på separat salg eller videresalg, men ulovlig er det ikke. Det kan derimot være et brudd på avtaler butikkene har med importør.

Eventuelt er det medfølgende spillet digitalt og promoperioden over.

Skrevet

Kan det være fordi spillet må lastes ned?

Altså at en ikke kjøper bundle, reiser på hytten uten internett, og blir skuffet fordi en ikke har spillet på disk?

Så at det er en Uncharted bundle, men med nedlastingskode, og du må på nett for å få spillet lasted ned på konsollen.

Skrevet (endret)

Dette er gjort av Elkjøp for å møte etterspørselen på ps4, og de hadde større problemer med å selge spill bundel. Så derfor har de tatt ut spillet og merket esken med at spillet er tatt ut.

Endret av raexon

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...