Gå til innhold

TESV: Skyrim - FAQ - 14.11.11 - Utdatert


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fin FAQ :thumbup:

 

Men lurte på hvilke del av Tamriel de andre spillene har utspilt seg. Elder Scrolls: Morrowind og Skyrim sier jo seg selv, men de andre 3 spillene?

Skrevet

TES II: Daggerfall utspiller seg innenfor High Rock og Hammerfell.

 

Arena er jeg ikke sikker på, men navnet antyder jo Imperial City.

 

-Deluze

Skrevet

TES II: Daggerfall utspiller seg innenfor High Rock og Hammerfell.

 

Arena er jeg ikke sikker på, men navnet antyder jo Imperial City.

 

-Deluze

Mener å ha lest at navnet på Arena er litt misvisende, da det ikke er en eneste arena i spillet. Husker ikke hvor jeg leste det, men mulig det var på Elder Scrolls Wiki.

Skrevet (endret)

Hierarkiet er sånn: Mundus/Arena (univers/Oblivion) > Nirn (planet) > Tamriel (kontinent) > Provins.

 

Det første spelet foregår over heile Tamriel, medan Daggerfall er - som nemnd over - berre i High Rock og Hammerfell.

 

Kvifor Mundus vert kalla arena:

 

"Mundus is the center of the spiritual world, blending the darkness of Oblivion with the searing light of Aetherius. It is sometime called the Arena here, for forces are eternally at struggle. "

 

- Pocket Guide to the Empire, 3rd ed.

 

Tittelen på det første spelet er i referanse til denne metafysiske "arenaen", ikkje ein gladiatorisk arena eller liknande. :p

Endret av Zealuu
Skrevet

Så Tamriel er kun et kontinent? Wow!

 

Takk for interessant informasjon, Zealuu!

 

Da skal jeg lene meg tilbake og fantasere om oppdagelsesreiser til de øvrige plassene på Nirn :)

 

-Deluze

Skrevet

At Tamriel kun var et kontinent visste jeg faktisk ikke. Det åpner jo for en fortsettelse på serien på andre kontinenter, med andre raser til og med! Noen som vet om andre kontinent er nevnt noen plass i form av lore i spillene?

Skrevet (endret)

Tja, Akavir er eit anna kjend kontinent (mot aust) som framleis eksisterer, sjølv om me ikkje veit så mykje om det - anna enn at dei er glade i katanaer (og då sikkert har ein austlig-inspirert kultur). Redguard-folka kom opprinneleg frå Yokuda i sør, men eg trur det var sånn at dei forlot den staden fordi det vart øydelagd, eller sank i havet, eller noko. Nords kom opprinneleg frå Atmora i nord. Veit ikkje heilt korleis det står til der.

 

Tamriel er framleis det største av kontinenta, då.

Endret av Zealuu
Skrevet

@Zealuu: Takk for gode svar.

 

Ett lite spørsmål til, er det implementert døgnsyklus (natt/dag) som i for eks Assassins Creed?

Og vil det være tilfeldige værfenomener som at det kan være sol på ett bestemt sted og neste gang du drar tilbake til samme sted kan det være snø/regn?

Skrevet

Dynamisk vær og dag/natt-syklus har TES-spela hatt sidan iallefall Morrowind, så det er all grunn til å tru at det er i Skyrim òg. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...