JFM Skrevet 6. mars 2009 Forfatter Skrevet 6. mars 2009 Ja, men.... Jeg spør jo ikke om tips til hvordan jeg kan få mere penger. Jeg vil ikke ha "prøv å skaff deg en jobb" svar. Jeg ønsker å høre: "Du kan jo prøve *mat-tips*. De selger det på månen til bare 3,75kr. Godt og enkelt" 2
Sameboe Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Du kan leve på boksmat, Spagetti alàCapri eller no sånt
michael691 Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Du kan leve på boksmat, Spagetti alàCapri eller no sånt Det er godt ^^ Også masse diverse supper fra Toro osv.
svinepelz Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 En på jobben her kjøpte nettopp inn 15 pakker lungemos og noen blodpølser, fordi det visstnok er billig. Du kan jo alltids prøve det
Sameboe Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Som jeg sa, boksmat FTW! Lapskaus, Maxboller, Spagetti Alà capri og masse annet!!
Gal_ape Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Firstprice og Euroshopper is the way to go sier jeg bare FP Brød: 9,90.. blir riktignok tørt ganske fort.
Petrvs Romanvs Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Tunfisk + nudler + frossengrønnsaker er billig, sunt og gir en passe metthetsfølelse.
Matsemann Skrevet 6. mars 2009 Skrevet 6. mars 2009 Ville vel heller anbefalt å spise litt sunnere og så faktisk være opplagt på skolen? Knekkebrød + syltetøy til alle måltider er ingen god idé. Man kan fortsatt spise billig og variert. Pommes frittes med noe tilbehør. Løvstek. Makaroni med biter av pølser. Salat er billig.^^ (men er også ute etter tips selv, da jeg også bor på hybel)
Gjest Slettet+5132 Skrevet 7. mars 2009 Skrevet 7. mars 2009 En på jobben her kjøpte nettopp inn 15 pakker lungemos og noen blodpølser, fordi det visstnok er billig. Du kan jo alltids prøve det Høres bare kvalmende ut og virker ikke godt, kommer ikke til å la noen tvinge det i meg med det første
Zulærn Skrevet 7. mars 2009 Skrevet 7. mars 2009 Kan varmt anbefale deg å lage pannekaker.. Ikke dyrt.. Med 1 liter melk, litt mel, olje og sukker så får du to middager. + First Price Nudler.. 5pk for 10kr elns.. Zulboom
Deneb Skrevet 7. mars 2009 Skrevet 7. mars 2009 (endret) Lær deg å like first price tunfisk (stekes), kjøp store poser ris på innvandrerbutikker og litt sitronpepper. Om du vil kan du også kjøpe store poser med frystegrønnsaker. Da har du middag. Vil du variere litt kjøper du kalkun på tilbud på rema 1000 (ned til 20-30 ,- kiloen). Da har du middag for ei til to uker for under 150,-. Til lunsj eter du havregrøt, dvs havregryn og vann kokt i panne eller micro. Utrolig billig, en pakke havregryn holder en liten uke, koster vel 8,-. Vil du variere litt kjøper du Yumyum nudler på rema 1000, koster 10,- for en 5 pack. Såpass god smak at du ikke blir lei. 2 pakker regnes som et stort måltid (4,-). First price brød er som nevnt billig, det samme er diverse pålegg Eter du 5 måltider dagen, hvor 2 er havregrøt (tilsammen 3,-?), 2 er nudler (4,-) og 1 er middag (la oss si en boks tunfisk, ris og grønnsaker, så blir det kanskje 10,- der) og bare drikker vann eter du mat for 17,- pr dag, 119 ,- i uka. Endret 7. mars 2009 av slux
JFM Skrevet 7. mars 2009 Forfatter Skrevet 7. mars 2009 Koster First Price nudler bare 10kr for 5pk? Det er jo genialt
Gjest Slettet+5132 Skrevet 7. mars 2009 Skrevet 7. mars 2009 Koster First Price nudler bare 10kr for 5pk? Det er jo genialt Jepp, tror det. Og Europris har dler til 2kr per pk også. Synes Europris sine er best.
Dammed Skrevet 7. mars 2009 Skrevet 7. mars 2009 par eksempler: * nakkekoteletter, 30kr per kg = 10kr per porsjon. * potetstappe, 4-5 poteter + 1dl melk + krydder, poteeter 10kr per kg, = 5kr per prosjon, * brun saus / ketchup, brun saus = halv pose fra økonomi pakken = 3,5 kr = 20kr for et måltid, billigere enn grandis og sinnsykt mye bedre for kroppen og utrolig godt. lagde det tidligere i dag, og jeg tok et bilde av det (ikke spør hvorfor): Andre ting som er billig og godt, spaghetti bolognese. halv pakke kjøttdeig = 15kr pasta = 2-3kr saus, halv pose = 3,5kr = 20-22kr Du må tåle oppvasken syns jeg, En del av å vokse opp spør du meg.
daruu Skrevet 7. mars 2009 Skrevet 7. mars 2009 (endret) First price har jo mye billig, som nevnt. Blant annet koster det vel i underkant av 20kr for "ei pakke" med fire slike vanlige pakker med halvferdige baguetter som du varmer i stekeovn Kombiner det med diverse hermetikk/pyttipanne/wokblandinger og du har ett billig måltid Endret 8. mars 2009 av daruu
Mademoiselle Skrevet 11. mars 2009 Skrevet 11. mars 2009 250 kroner er jo ingenting for å kjøpe mat for.Pomfri og fiskepinner Billig og mettende. Dessuten kan du spise knekkebrød istedet for vanlig brød og pasta/pomfri istedet for potet. Syletøy og makrell i tomat er også billig Makrell i tomat er dyrt pålegg! Koster jo sånn 13 kr for en liten boks med det, og en sånn spiser jeg på én dag. Men...hvis denne boksen varer i mange dager, er det sikkert mulig å få økonomien til å strekke til...
Zulærn Skrevet 11. mars 2009 Skrevet 11. mars 2009 9kr for 2x små makrell i tomat. like store bokser som staburret, og samme smaken. Dvs. 4,50kr first price mot 13kr stabburet..
Mademoiselle Skrevet 11. mars 2009 Skrevet 11. mars 2009 9kr for 2x små makrell i tomat. like store bokser som staburret, og samme smaken.Dvs. 4,50kr first price mot 13kr stabburet.. Så fint at de finnes billigere da...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå