Det er rart hvordan "kinesiske" biler er noe så hinsides ille, men å kjøpe mengder av biler produsert i Kina er greit. Bare merket ikke opprinnelig er fra Kina så er det greit
Såpass lange forhandlinger og prisdropp høres da ikke så verst ut. Men kan godt være den var skikkelig overpriset i starten. Ser mange som har fantasi forhåpninger, f.eks selge en leilighet til 3 mill for 4 mill ett år senere med bare små fiks. Ligger ute i månedsvis for fantasipris og de klager hele tiden på markedet, det er alltid markedets feil. Nekte å se på hva man har og hvordan det står seg mot andre på markedet. Man må tenke på at mange har rett og slett ikke råd til å selge for den prisen noen kunder vil gi. Så da blir det et ventespill der man må vente på den rette "suckeren" for akkurat den boligen.
Er ikke dette en kapasitet på bare 2 tusen plasser mer enn eksisterende stadion? Sikkert mye mer forskjeller men. Virker kanskje litt overdrevet dyrt for så liten økning.
Vært flere som har brukt dette for å bli kjent. "Alle" i 20-årene nå til dags skal jo bli kjendiser og drive med influensa. Så det har vel kanskje utspilt sin rolle. Men er vel reklame for banker og diverse dette, betalt sådan.
CVT kasse anbefales bytte på 60 tusen miles ser jeg, det er ca 100 tusen km. Bakre elmotor anbefalt bytte ca 100 tusen miles eller 160 tusen km. Det er ikke mye slitasje på disse egentlig, særlig ikke bakre elmotor. På girkasse CVT er det noe slitasje.
Noen få elbiler har 2-trinns kasse på bakmotor, jeg tror det gjelder bare Porsche Taycan og MB CLA.
Ellers er det bare ett trinn, fast reduksjonsgear. Så det eneste som endrer seg er elmotorens turtall, utvekslingen er lik alltid.