Var det Støre eller stolteberg som brukte privat helsetjeneste for en stund siden? Og herr Vestre hadde også privat helseforsikring. Hva gjelder sikkerhet har de sine egne folk fra PST som passer på de.
Så det plager ikke dem at befolkningen får verre tjenester. Herr Vedum er mangemillionær, men slipper unna formuesskatt fordi han tilfeldigvis eier en gård og ikke har pengene i aksjer eller utleiebolig. Det er jo veldig bekvemmelig at han *tilfeldigvis* skulle bli igodesatt på den måten av skatteregelverket han styrer.
Hvem har jeg glemt? De som jukser på studiet sitt, jukser med reiseregningene sine, jukser med innsideinformasjon, jukser med pendler bolig, jukser med etterlønn og de mest talentfulle politikerne som klarer å jukse uten å bli tatt. Hvem er igjen da?
Politikere overalt stjeler og lyger. Sånn er det bare. Istedenfor for at politikerne bruker vår enorme pengebinge på å fly Taliban her kunne vi, kanskje(?), latt folk få sitte igjen med litt mer av sine hardt tjente penger før de korrupte på toppen stjeler det eller gir de til vennene sine gjennom diverse bevilgninger.
Da kunne man faktisk oppnådd FIRE i dette oljerike landet uten å måtte slave i en jobb i 10 ekstra år bare fordi vi var så uheldig å bli født her fremfor for eksempel Finland eller Sverige som har et mer beskjedent offentlig forbruk og skatteinnkreving